• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    FUNTL: vzhledem k blížícím se Velikonocům dále Velikonoční knihu od Terezy Říčanové, případně na později Vánoční knihu
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    MAGGIE: uz jsem myslim tady tu Zmatlikovou nejak rozporovala coby nekycovitou ilustratorku, mam na ni dost spadeno, cely detstvi muset koukat na ty holcicky s obrima ocima. Ale jako Pohadky bri. Grimmu jsou jinak dobry :) A Ajdar je skvely a splnuje kriterium 1 knizka - 1 pribeh.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    pak jsou určitě krásné od Trnky - Zahrada, O Malence
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    popravdě nepřišly mi špatné ani dětské knihy z IKEA
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    LOMILOMI: například: Dětský zvěřinec od Pavla Brycze, Ajdar od Marjane Satrapi, Pohádky bratří Grimmů - pohádky pro nejmenší ilustrované Zmatlíkovou
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    Prosim doporucite mi nejake opravdu pekne (cimz nemyslim drahe nebo super originalni) ceske knizky pro cca trilete dite. Hledam klasicke (Bratri Grimmove) nebo jednoduche pribehy, vyborne, poeticky, srozumitelne a kratce vypravene, doprovazene kvalitnimi nekycovymi ilustracemi. Nejlepe 1 knizka = 1pribeh. (Jsem privrzencem Waldorfske pedagogiky, ale v auditku Waldorf nikdo nereaguje.)
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    LADY_MYSKA: já nedumam, já se už na to hrozně moc tesim :)
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    MIKA: Kůstek. Podle mě jeden z nejlepších komiksů, co u nás v posledních letech vyšel.
    http://www.databazeknih.cz/serie/kustek-1412
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Dnes jsem dostala Harryho a docela jsem dumala, jak budou vypadat pokrocilejsi knizky, ktere maji cca 3x tolik stranek bez ilustraci.

    http://www.kosmas.cz/knihy/209612/harry-potter-a-kamen-mudrcu/
    MIKA
    MIKA --- ---
    Nejake tipy na dobrodruznou komiksovou knizku pro 12 kluka? Dekuji...M.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    LADY_MYSKA: Díky za tipy! Krtečka ne, ten už ji nebere, ale na ty další mrknu.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    GORMIE: pred mnoha lety jsem na tom byla se školou v místním Naivním divadle, líbilo se mi to
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Malého Alenáše znáte? My jsme to teď četli a mělo to celkem úspěch, akorát se to nejvíc asi líbilo mně, protože je to celé založené na různých slovních hříčkách, které děti většinou nechápou.
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    QUAACA: u nás taky oblíbená, nemáme tedy albertí vydání, ale to je asi jedno. Naopak Krysáci nic moc a Človíček se líbí jen Frantině:) Víc toho z Alberta nemáme. (Vlastně mimo Albert máme i Amálku a Káťu a Škubánka a to taky dobrý, Rumcajse jim čteme starého po nás, s málo ilustracemi, tam je to příběh od příběhu.)
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    QUAACA: ono je to asi i tím, jak tý wmš jedou všechny lidový zvyky - tak to má to stejný co zná, jen z jiný strany
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    SEVERINE: fakt? ta se u nás jako jediná z té albertí sady nechytla
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    MEDVED007: Synovi je pět. Ze začátku jsem si taky říkala, že jsem přestřelila, jednak kvůli délce knihy (doteď jsme knihy na pokračování nečetli, jen jednotlivé příběhy), jednak kvůli slovní zásobě (spoustu slov i obratů musím vysvětlovat), bála jsem se, že se ani nebude orientovat v ději, ale HP ho chytil jako žádná jiná knížka doteď. Po prvním čtení chtěl pokračovat, po druhém už byl závislý... Holt kamarádství, boj dobrých proti zlým a dobrodružství baví napříč věkem :) A mně to taky těší víc než knížky pro menší...
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    LADY_MYSKA: u nás je zrovna teď knížka "chaloupka na vršku" velice oblíbená u jinak velice vybíravého pětileťáka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam