• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    FUNTL: nemusí, vyšly 2011
    Pohádky - Miloš Macourek – Knihkupectví Neoluxor
    http://neoluxor.cz/detske/pohadky-milos-macourek--85184/
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    tez Macourkovy Pohadky, to je evergreen, ale musi se pron do antikvariatu.
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    MAGGIE: a to bych kontrovala Vanocnim a Velikonocnim pribehem od Anselma Gruna, to je taky moc pekny.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    Velryba a pruhované tričko od Jiřího Žáčka je super, leč nedala se jeden čas nikde sehnat, možná se situace změnila.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    FUNTL: vzhledem k blížícím se Velikonocům dále Velikonoční knihu od Terezy Říčanové, případně na později Vánoční knihu
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    MAGGIE: uz jsem myslim tady tu Zmatlikovou nejak rozporovala coby nekycovitou ilustratorku, mam na ni dost spadeno, cely detstvi muset koukat na ty holcicky s obrima ocima. Ale jako Pohadky bri. Grimmu jsou jinak dobry :) A Ajdar je skvely a splnuje kriterium 1 knizka - 1 pribeh.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    pak jsou určitě krásné od Trnky - Zahrada, O Malence
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    popravdě nepřišly mi špatné ani dětské knihy z IKEA
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    LOMILOMI: například: Dětský zvěřinec od Pavla Brycze, Ajdar od Marjane Satrapi, Pohádky bratří Grimmů - pohádky pro nejmenší ilustrované Zmatlíkovou
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    Prosim doporucite mi nejake opravdu pekne (cimz nemyslim drahe nebo super originalni) ceske knizky pro cca trilete dite. Hledam klasicke (Bratri Grimmove) nebo jednoduche pribehy, vyborne, poeticky, srozumitelne a kratce vypravene, doprovazene kvalitnimi nekycovymi ilustracemi. Nejlepe 1 knizka = 1pribeh. (Jsem privrzencem Waldorfske pedagogiky, ale v auditku Waldorf nikdo nereaguje.)
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    LADY_MYSKA: já nedumam, já se už na to hrozně moc tesim :)
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    MIKA: Kůstek. Podle mě jeden z nejlepších komiksů, co u nás v posledních letech vyšel.
    http://www.databazeknih.cz/serie/kustek-1412
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Dnes jsem dostala Harryho a docela jsem dumala, jak budou vypadat pokrocilejsi knizky, ktere maji cca 3x tolik stranek bez ilustraci.

    http://www.kosmas.cz/knihy/209612/harry-potter-a-kamen-mudrcu/
    MIKA
    MIKA --- ---
    Nejake tipy na dobrodruznou komiksovou knizku pro 12 kluka? Dekuji...M.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    LADY_MYSKA: Díky za tipy! Krtečka ne, ten už ji nebere, ale na ty další mrknu.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    GORMIE: pred mnoha lety jsem na tom byla se školou v místním Naivním divadle, líbilo se mi to
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Malého Alenáše znáte? My jsme to teď četli a mělo to celkem úspěch, akorát se to nejvíc asi líbilo mně, protože je to celé založené na různých slovních hříčkách, které děti většinou nechápou.
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    QUAACA: u nás taky oblíbená, nemáme tedy albertí vydání, ale to je asi jedno. Naopak Krysáci nic moc a Človíček se líbí jen Frantině:) Víc toho z Alberta nemáme. (Vlastně mimo Albert máme i Amálku a Káťu a Škubánka a to taky dobrý, Rumcajse jim čteme starého po nás, s málo ilustracemi, tam je to příběh od příběhu.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam