• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MARKYSHA: myslíš Bohumila Říhu?
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    U nás ve třech letech bodoval Oldřich Říha a Vítek či Honzíkova cesta ( družstevníky a jiné věci spjaté s dobu čtu jinak).
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    FUNTL: nemusí, vyšly 2011
    Pohádky - Miloš Macourek – Knihkupectví Neoluxor
    http://neoluxor.cz/detske/pohadky-milos-macourek--85184/
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    tez Macourkovy Pohadky, to je evergreen, ale musi se pron do antikvariatu.
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    MAGGIE: a to bych kontrovala Vanocnim a Velikonocnim pribehem od Anselma Gruna, to je taky moc pekny.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    Velryba a pruhované tričko od Jiřího Žáčka je super, leč nedala se jeden čas nikde sehnat, možná se situace změnila.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    FUNTL: vzhledem k blížícím se Velikonocům dále Velikonoční knihu od Terezy Říčanové, případně na později Vánoční knihu
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    MAGGIE: uz jsem myslim tady tu Zmatlikovou nejak rozporovala coby nekycovitou ilustratorku, mam na ni dost spadeno, cely detstvi muset koukat na ty holcicky s obrima ocima. Ale jako Pohadky bri. Grimmu jsou jinak dobry :) A Ajdar je skvely a splnuje kriterium 1 knizka - 1 pribeh.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    pak jsou určitě krásné od Trnky - Zahrada, O Malence
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    popravdě nepřišly mi špatné ani dětské knihy z IKEA
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    LOMILOMI: například: Dětský zvěřinec od Pavla Brycze, Ajdar od Marjane Satrapi, Pohádky bratří Grimmů - pohádky pro nejmenší ilustrované Zmatlíkovou
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    Prosim doporucite mi nejake opravdu pekne (cimz nemyslim drahe nebo super originalni) ceske knizky pro cca trilete dite. Hledam klasicke (Bratri Grimmove) nebo jednoduche pribehy, vyborne, poeticky, srozumitelne a kratce vypravene, doprovazene kvalitnimi nekycovymi ilustracemi. Nejlepe 1 knizka = 1pribeh. (Jsem privrzencem Waldorfske pedagogiky, ale v auditku Waldorf nikdo nereaguje.)
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    LADY_MYSKA: já nedumam, já se už na to hrozně moc tesim :)
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    MIKA: Kůstek. Podle mě jeden z nejlepších komiksů, co u nás v posledních letech vyšel.
    http://www.databazeknih.cz/serie/kustek-1412
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Dnes jsem dostala Harryho a docela jsem dumala, jak budou vypadat pokrocilejsi knizky, ktere maji cca 3x tolik stranek bez ilustraci.

    http://www.kosmas.cz/knihy/209612/harry-potter-a-kamen-mudrcu/
    MIKA
    MIKA --- ---
    Nejake tipy na dobrodruznou komiksovou knizku pro 12 kluka? Dekuji...M.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    LADY_MYSKA: Díky za tipy! Krtečka ne, ten už ji nebere, ale na ty další mrknu.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    GORMIE: pred mnoha lety jsem na tom byla se školou v místním Naivním divadle, líbilo se mi to
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Malého Alenáše znáte? My jsme to teď četli a mělo to celkem úspěch, akorát se to nejvíc asi líbilo mně, protože je to celé založené na různých slovních hříčkách, které děti většinou nechápou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam