• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    FUNTL: K+Ž doporučuji taktéž.
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    SINSEMILLA: Podpora pro Kvaka a žbluňka (viz BALAENA: ). U nás to byla u obou dětí snad první samostatně čtená beletrie. Příběhy jsou krátké a vtipné, jsou tam obrázky, velké písmo, krátké věty, prostě ideální mix.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    SINSEMILLA: a jeste knizky od Eva Horakove
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    SINSEMILLA: za zviratky do lesa je prvni cteni a tady se tvari, ze jej jeste maji skladem. Ale je to o tom, jestli nekoho v koline znas, pac dobrovsky takhle knizky neposila a ani se nejde domluvit na prodejne

    Za zvířátky do lesa - Zuzana Kovaříková; Andrea Tackezy | Knihy Dobrovský
    https://www.knihydobrovsky.cz/za-zviratky-do-lesa-86523
    MADE
    MADE --- ---
    Nemate tip na nejakou knizku pro tvoreni s detmi? Tedy idealne pro samotvoreni deti, jejichz tempo rodice nestihaji? Idealne nejake fotonavody. Pro sikovne predskolni deti..
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    QUANTI: tu astrid známe, takže si to myslím dovedu představit, když my máme mezi dětmi skoro 5 let, tak by to pro tu malou bylo ještě dost neaktuální, když sotva začala chodit do školy
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    LADY_MYSKA: akorát to koukám, že je už druhé a třetí čtení, takže to až později
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    LORAIN: narazila jsem právě na anějakou detektivku, že starý učitel řeší případy se šimpanzem a to by se mě hrozně líbilo, já měla detektivky a záhady ráda od malička, ale zvolila jsem zatím tu cestu kolem světa a uvidíme. pak psala babička, že má nějakou velkou pohádkovou knihu od pavla šruta a asi se toho sejde víc nakonec.

    BALAENA: jo to jsem taky zaregistrovala a podle palců to má další příznivce.

    ATUARFIK: díky! to jsem vůbec neznala, kouknu na to. Mě přijde, že j eteď teda erik spíš zaměřený na příběhy než na fakta, ale rozhodně to stojí za bližší prozkoumání
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    u nas se hodne cetlo za zviratky do lesa/ do hor/ k vode / na louku
    Zuzana Kovaříková | Albatrosmedia.cz
    http://www.albatrosmedia.cz/autori/30546/zuzana-kovarikova/
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    SINSEMILLA: robě milovalo Kvaka a Žbluňka
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    SINSEMILLA: Fraus má sadu sešitků zaměřených na různé obory vědy, historie, oblasti každodenního života atd. My máme tu původní edici - ovšem uvedenou úroveň bych brala s rezervou, text je podle mě lehčí, než uvedeno, u nás doma ty sešitky čte pětiletý. Některé ty sešitky jsou povedenější, jiné méně, ale možná by se tam dalo vybrat podle zájmu. Mně přijde fajn, jak je ten text krátký, dítě to nestihne otrávit.

    Čti+ - Nakladatelství Fraus
    https://www.fraus.cz/cs/nezavisle-stranky/cti
    Původní edice Čti+ - Nakladatelství Fraus
    https://www.fraus.cz/cs/nezavisle-stranky/cti/puvodni-edice-20046
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    SINSEMILLA: Řadu první čtení má hned několik vydavatelství. U nás se četl Ježeček Dupálek. Dostali jsme i nějaké knížky o dětech a o škole (Pavlík...), ale to vůbec nechytlo. Takže další byla zase o zvířatech - V ZOO není žádná nuda. A teď už frčí detektivní příběhy.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    SINSEMILLA: ono to je právě takový milý, že tam bere sestřičku a všechno jí ukazuje. Ale cesta kolem světa zní líp, to jo :D
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    QUANTI: Co jsem to tak projizdela, tak tam bylo hodně knížek se školní tematikou a mě zas Erik nepřijde tak velký fanda školy. Zatím jsem vybrala jednu, kde dva kluci cestují o prázdninách kolem světa. Ale Astrid se nám líbila, to zas jo
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    SINSEMILLA: nevím jak pro kluka, ale "já chci taky do školy" bude myslím docela roztomile přínosné pro kluky s mladší sestřičkou :))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    LUSYM: da se objednat? :-)
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SINSEMILLA: já vlastně zapomněla, že je celá ta řada první čtení, tak na to mrknu, ale kdybyste měli nějaký tip pro kluka, budu ráda
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    mám dotaz, máme doma prvňáka a chtěla bych mu k vánocům pořídit nějakou knížku, kterou by v brzké době mohl s pomocí louskat sám. Co doporučujete prosím?
    LUSYM
    LUSYM --- ---
    Ahojte, chtěla bych se podělit co jsme letos s pár přáteli vytvořili :)

    Nejoriginálnější dárek je ten, který nikdo jiný nemá

    Tenhle si navíc můžete upravit podle toho, komu jej budete dávat. Ať už pro holku ‍ nebo pro kluka ‍, vyberete barvu vlasů, jméno a můžete přidat látkovou postavičku Yksy — průvodce příběhem v plně ilustrované knížce , ve které je i několik kreativních úkolů!

    Cesta do vesmíru a zase zpátky domů , která ukazuje, že věda nemusí být nuda .


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam