• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    SARGO
    SARGO --- ---
    GORMIE: Hitovka posledních dní je u nás Darebák David. Na večerní čtení se sejde celá rodina. Kluci se chechtají, já já střídavě propadám frustraci a užívám si, že v tom nejsme sami :-D
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    GORMIE: A Prázdniny blbce číslo 13 (taky Kratochvíl). Nebo tohle http://www.albatrosmedia.cz/tituly/38178867/dostante-me-ven/
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    RYBKA: Poseroutky má starší syn přečtené i pozpátku, takže pro společné čtení musím hledat jinde.
    Čecha už jsme taky kompletně přečetli.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    GORMIE: A co Poseroutkové? Kluci to většinou dost žerou.
    LORAIN: O čertovi jsme nedávno četli, dětem se to líbilo tak nějak normálně, ale mě to úplně uchvátilo :-)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    RYBKA: od Kratochvíla měl u nás největší úspěch Modrý poťouch

    Jinak je oblíbený Jakub a Jáchym a pak knížky P. Čecha - O čertovi apod.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    RYBKA: Aha, Pachatelé dobrých skutků, na to už jsem kdysi taky koukal. Dobrý tip.

    FORDOVA: To jsem četl, ale taky to není to, co hledám, má to delší kapitoly, a je to takové popisné. A minimálně v tom vydání, co mám doma, nejsou klasické ilustrace. Jen opakující se obrázky náhodných králíků rozeseté po stránkách.
    FORDOVA
    FORDOVA --- ---
    GORMIE: Richard Adams: Daleká cesta za domovem. Je to naprosto skvělá kniha.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    GORMIE: Ještě koukni na Miloše Kratochvíla - Kouzláci, Bouráci... je jich asi 5 dílů.
    No, kdybys měl nouzi, vždycky si můžeš vzít Heidy :-D
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    NIENNA: U nás se medvěd taky líbil (vloni ve věku 7 a 4).
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    NIENNA: To taky nevypadá špatně, díky.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    GORMIE: Co tohle? https://www.databazeknih.cz/knihy/no-jo-medved-176893
    Mám holky mladší (skoro šest a skoro dva roky), ale jsou tam přiměřeně krátké kapitoly, dobře se to čte a nás to baví všechny tři (ale teda rozhodně to není fantasy nebo tak něco).
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    BEBERA: Ten naprosto nezapadá do toho, co potřebuju. Jsou tam dlouhé kapitoly, popisy, složitější děj, hodně dialogů ...
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    TRISSIE: Ano, ta je přesná. Jenže tu už jsme bohužel četli.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    GORMIE: Harryho Pottera už máte přečteného?
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Jo a ještě by bylo dobré, aby to bavilo i mě, zapomněl jsem dodat. :)
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    MAGGIE: Krátké kapitoly, obrázky, jednodušší děj. Štorcha fakt ne. :) I když Burianovy ilustrace jsou samozřejmě skvělé. Na Bratry Lví srdce jsem zapomněl, ta je dobrá - až na to nabádání dětí k sebevraždě. ;) Do Narnie se mi moc nechce.
    Četli jsem Howlův putující zámek, to není špatné, i když je to poněkud šílenost.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    anebo co Štorch a Lovci mamutů, Minehava, Osada Havranů, Hrdina Nik apod.? Ale to nesplňuje podmínku fantasy. A taky od Lindgren Bratři Lví srdce, to je úžasně napínavá kniha, fakt pecka!
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    GORMIE: Warrena naše mimina zbožňují a už se nemůžeme dočkat, až vyjde někdy na jaře překlad druhého dílu - k tomu vřele doporučuju celého Walliamse (přečetli jsme už velkou část jeho tvorby pro "děti" a pokaždé super - teď čteme Nejhorší děti na světě, což jsou krátké příběhy, před tím Půlnoční gang, Babička drsňačka, Pan smraďoch atd. - všechno super, možná jen Malý miliardář není až tak "vtipný" a napínavý). Nebo bych zkusila třeba Narnii? Ta je krásně dobrodružná, i když pro zaryté nevěřící možná až moc v některých fázích křesťansky vyhrocená.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    RYBKA: Williams je trochu něco jiného. Dahla moc nemusím, kromě Karlíka. Na Křečkosaura se podívám. Díky.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    GORMIE: Zrovna tuhle jsem nečetla, ale podle popisu na netu bych si tipla, že by něco podobného mohly být některé knížky od Davida Walliamse, možná i něco od Dahla. A podívej se na Křečkosaura Rexe, z toho teď byli nadšení čtvrťáci u nás ve škole.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Warren XIII. a Vševidoucí oko byl u nás velký úspěch. Doporučí mi někdo nějakou knihu podobného ražení? Čteme to dohromady se syny 7 a 11 před spaním, takže to nesmí být nic složitého, spíš kratší kapitoly, obrázky. Ideálně něco trochu do fantasy.

    A kdo mi doporučí Heidi, toho praštím Malým Bobšem! ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam