• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ANNNA: ja nekdy kolem sedmi a sestiletemu synovi to chci zacit cist uz brzo. Myslim, ze nejmladsimu z Walkerovych bylo v prvnim dilu taky teprve 6.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    BONEMINA: Ale to bude spíš pro krapet starší děti? Já to četla sama někdy kolem 10 let, tuším...
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ANNNA: vlastovky a amazonky a dalsi ransomovky! Na to ze je tem knizkam skoro sto let, jsou ctive stale a holky tam nejsou zadne putky :)
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Ideální pokud máte doma dospívající slečny, ovšem komiks Rainy Telgemeierové si s chutí přečtou i dospělí...

    XB-1 » Zápisky žánrového rodiče – Duchové (komiks)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/zapisky-zanroveho-duchove/
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Tak jsem chtěla koupit Anču a Pepíka a Hildu, ale než jsem dovybírala (asi tři dny), Hilda se vyprodala :))) Tak zatím Anču, Hildu ev. v krámě.
    Ještě na Sek a Zula jsem si vzpomněla, už jsem tu tuším kdysi psala, snad i máme někde doma či na chalupě, to jsem milovala já, jako malá.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    ANNNA: U nás byla Heidi velmi oblíbená jako seriál. Na základě toho kluci dostali 2 různé knihy a ty číst odmítají :-(
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ANNNA: myslím že ten děj nijak extra nenavazuje, nějaké pořadí to tuším má, ale není úplně podstatné.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    QUANTI: já dokonce jednu doma vystrachala! Dají se číst v libovolném pořadí?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ANNNA: měla jsem je asi tři, ale teď už to bude asi jen antikvární :/ https://www.databazeknih.cz/knihy/dobra-mysl-26256 a https://www.databazeknih.cz/knihy/kdy-prijde-dora-73907
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    QUANTI: Série! Ano, to chceme! Dík, okouknu to ;)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    a když už jsem teda tady, už drahnou dobu se snažím vzpomenout si na jednu knížku, co jsem četla jako dítě, a byla o kočkách, respektive myslím o jednom toulavém kocourkovi, který se v jedné části knihy dostane do domu s několika dalšími kočkami, jedna z nich se jmenuje kočka Kleo. To je všechno, co si vybavím, google-fu nezabralo, vydání tipuju někde koncem 80.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    A já děkuji za doporučení na ancu s pepika, prvnaka to chytlo a pěkne se rozecetl, jak jsou to jen krátké bubliny
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    ANNNA: Naše oblíbené Děti prérie - hlavní hrdinky jsou dvě malé indiánky (ségry) :-)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Tak jsme s pětiletou dcerou během dvou dnů prakticky vdechly Heidi. Hned bych jela do hor! :-)

    Evidentně se nepomamila a výrazně preferuje dívčí knižní hrdinky...
    Jsou u nás rozhodně v kurzu Lotta z Rošťácké uličky i Ronja dcera loupežníka, Uprostřed hlubokých lesů a mezi indiány...

    Nemáte prosím doporučení na další zajímavé čtivo s dívčími hrdinkami? Ideálně trochu samostatnější bytosti na vyvážení všech princezen.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Musím říct, že Tatínek píše paměti zatím moc úspěch nemá ani u dětí, ani u mě. Pamatoval jsem si to mnohem napínavější a zábavnější.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    JANISKA: Ještě jsme tam na nic takového nenarazili, ale obecně vysvětluju věci, pokud se zeptají nebo pokud mám pocit, že je to důležité pro pochopení děje. Jestli jim nadšení z knížky vydrží, zkusíme koupit i další díly. Mně se to zatím taky moc líbí, na vulgarismy jsme ještě nenarazili, tak uvidíme :-)
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    EUCHENIE: Tak třeba seženeš tohle: https://www.kosmas.cz/knihy/122657/kocour-vavrinec-a-jeho-pratele/

    Ještě jsem si vzpomněl na další knihu od Faltové, co měla u nás úspěch:
    Malý Vlk a Bystré Očko - Věra Faltová | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/129922/maly-vlk-a-bystre-ocko/
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    GORMIE: tyjo dik, cha jen Vavřince by chtělo otestovat na nějakym menším.. a levnějším vzorku :)))
    GORMIE: Cour a Courek je i má oblíbená kniha!
    RYBKA: Ajo, to on na ně zatím kouká, dobrej tip, díky'
    LORAIN: aha, on má ze všeho hned noční můry, tak Vlas a Brada radši aý časem ev., diky!4Tarbíky vlastně má děda :)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LORAIN: mně taky a nenadchlo to.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    EUCHENIE: u nás jela Bílá paní na Hlídání, Tarbíci, O Kanafáskovi, pak je ten Vlas a Brada (ten mým klukům připadá strašidelný), na Vánoce dostali komiksovou Bibli a starší syn má rád i tu. A mně to přijde jako bezvadný způsob, jak s ní děti seznámit. Pro větší jsou pak Obrázky z českých dějin a pověstí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam