• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    GORMIE: tyjo dik, cha jen Vavřince by chtělo otestovat na nějakym menším.. a levnějším vzorku :)))
    GORMIE: Cour a Courek je i má oblíbená kniha!
    RYBKA: Ajo, to on na ně zatím kouká, dobrej tip, díky'
    LORAIN: aha, on má ze všeho hned noční můry, tak Vlas a Brada radši aý časem ev., diky!4Tarbíky vlastně má děda :)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    EUCHENIE: u nás jela Bílá paní na Hlídání, Tarbíci, O Kanafáskovi, pak je ten Vlas a Brada (ten mým klukům připadá strašidelný), na Vánoce dostali komiksovou Bibli a starší syn má rád i tu. A mně to přijde jako bezvadný způsob, jak s ní děti seznámit. Pro větší jsou pak Obrázky z českých dějin a pověstí.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    RYBKA: Super! Já to četla zatím jen sama, z badatelského zájmu a říkala jsem si, jak na to reálně budou reagovat děti kolem těch šesti až osmi let, ale Nesbův styl se mi líbí hrozně moc. Můžu se jen optat, jak řešíte pasáže, kde jsou různý aluze a kulturní narážky? Rozebíráte to, nebo to necháváte být s tím, že se tomu pravděpodobně budou smát spíš jen dospělí? A plánujete číst i další díly? Tam už to množství odkazů dost přibývá.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Anča a Pepík u nás jsou taky hit. Nezmínil jsem je, protože jsou původně ze Čtyřlístku. Ale je fakt, že ne každý zná i stará čísla. V tom případě bych ještě doplnil:
    https://www.kosmas.cz/titul/Polda%20a%20Olda

    Jinak mě ještě napadá:
    https://www.kosmas.cz/titul/Cour%20a%20Courek
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    GORMIE: ta Hilda se mi líbí, díky za tip!
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    potvrzuju Anču a Pepíka a taky Bílou paní na hlídání (ale naši milujou ten Večerníček, tak nevím, jak moc je to vstupní podmínka :))
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    EUCHENIE: Nám Ježíšek přines tři díly Anči a Pepíka, K1 si je s nadšením čte a mladší si aspoň prohlížej. Loni dostali Hildu a u té to nadšení moc dlouho nevydrželo. Přečteno a odloženo...
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    zeptám se na komixi, ideálně psané velkejma pismenkama, čtyřlístek znám :) mladýmu je 6 a momentálně čte komix o ochranné známce z nějakýho veletrhu :))a yakari přelouskal, přemejšlím, co dál
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    NIENNA: my máme z antikvariatu + jsem tahala i mp3 na kralovstvimluvenehoslova, 6letymu se i vypravena moc libi, jsou tam i pekne pisnicky

    NIENNA: + na kralovstvi je i audio kočkohrátky. malej je taky kočkovej :)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    LORAIN: Já od toho moc nečekala, ale že to je docela oblíbené u dětí ve škole, pořídila jsem na zkoušku jeden díl. Jsme teprve u čtvrté kapitoly, tak uvidím, jak to bude pokračovat. Nicméně včera se děti chlámaly jak blázen. I když je fakt, že hodně kvůli tomu, že jsem při promluvách doktora Proktora ráčkovala. Jim stačí málo ;-)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    RYBKA: To jsme na doporučení taky pořídili a žádný velký úspěch. Dokonce se kluci tváří, že jim vadí ty vulgarismy.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    U nás teď boduje Doktor Proktor a prdicí prášek. Včera se mohli uchechtat všichni tři (4, 6, 8 let).
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    SARGO: Toho máme, ale starší ho taky četl sám.
    SARGO
    SARGO --- ---
    GORMIE: Hitovka posledních dní je u nás Darebák David. Na večerní čtení se sejde celá rodina. Kluci se chechtají, já já střídavě propadám frustraci a užívám si, že v tom nejsme sami :-D
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SEVERINE: já vůbec, ač mám tři syny, žádný z nich není extra ranař, spíš naopak a k podobným příběhům sami neinklinují. Šestiletý chce číst spíše příběh o dětech, než cokoli drsného.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    jo, tak já nemluvím o tom, co jim předávám (i když je fakt, že se snažím to násilí tlumit co to jde .. ono to pak pár dnů u babičky s dědou, co mají megamax asi docela přerámuje), ale co baví mě. ale koukám - jsem v tom sama.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    SEVERINE: přiznám se že ne, ale tak Vikouš je ještě ve věku, kdy ho nejvíc nadchne Kocourek Modroočko :))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    SEVERINE: hrdina nik je super kniha

    já naopak mám dojem že můj úkol je synovi komunikovat příběhy jak se mají lidi rádi a tak :)
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    MAGGIE: já náhodně na Silvestra na chatě objevila Hrdinu Nika a od tý doby se kluci (8 a 6) dost na čtení těšej. já teda taky. jako dítě mi to uniklo. Teda, po porodu synů sama na sobě pozoruju daleko větší zájem o drastický a vůbec "mužský" příběhy, pozorujete něco podobnýho?
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Děkuju všem za tipy, postupně se na všechny podívám. Zatím jsem vytáhl "Tatínek píše paměti', to je srdcovka mého dětství a víceméně odpovídá požadavkům, co jsem tu předestřel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam