• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Dívka, která upíjela měsíc získala Cenu Johna Newberyho za nejvýznamnější knihu pro mládež a řada význačných časopisů a předních světových knihoven ji vyhlásilo nejlepší knihou roku 2016.

    XB-1 » Dívka, které v krvi koluje magie (ukázka)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/barnhill-divka-ukazka/
    SONA1
    SONA1 --- ---
    JANISKA: Booko jsem nadšeně nainstalovala, hned jak jsem se o ní dozvěděla, ale přesně, měla dost technických much, tak žel zas letěla. Je to škoda, ta idea se mi líbí. Třeba to za čas zkusím, jestli se nezlepšila.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    NIENNA: Tak to jsme na tom byly stejně. Většinu jeho knih jsem četla několikrát :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    RYBKA: :-D Jo, ta je taky super (co si pamatuju). Ale já měla Foglara moc ráda... a ráda jsem četla... Asi to zase zkusím...ale mám obavy...
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    NIENNA: Promiň ;-) Zkus si ji přečíst, třeba jsem nějak zaujatá :-)

    Já měla nejradši Chatu v jezerní kotlině.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    tak to já teda nejradši Pod junáckou vlajkou a Poklad Černého delfína :)) ostatní, včetně Stínadel, mě až tak nenadchlo.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    NIENNA: Boj o první místo řadím spíš k těm slabším. Řásnovku mám rád, ale objektivně je taky spíš z těch slabších.
    Nejlepší je samozřejmě stínadelská trilogie.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    RYBKA: Jsi zlá! Neber mi mé sny... ;-)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    NIENNA: To je zrovna to, co jsem četla loni o prázdninách na chalupě a jen z nostalgie jsem to nezahodila po první kapitole...
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    GORMIE: Jako malá jsem měla nejraději Boj o první místo.... asi zkusím vytáhnout.... :-)
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    no a Hilda je i u nás velký hit napříč věky (děti aktuálně 10 - 6 - 3 každá si v tom najde svoje) a já coby matka prepubertálni holky taky :)))
    Vlastně je zajímavý, že Hilda není tak strašně vzdálená tomu Foglarovi (kterýho teda desetiletá hltá taky), - forma, tempo a kulisy jsou jinde a je tam navíc nadpřirozeno, ale jinak je to pořád o touze objevovat, přátelství a tak :)
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    GORMIE: to vypadá jako knížka kterou bych si měla přečíst já :)
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    GORMIE: my čteme Hildu s 2,5 letou. Nečekaně ji chytl před půl rokem první díl který jsme četli "milionkrát". Druhý díl byl na ni moc složitý a zmizela ta zenovost prvního. Myslím že ve třetím se zase vrátila a ten čteme ho zase dost i když je asi nejtemnějšī. Taky jsem zvědav kam se to posune a těším se na 4.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    QUANTI: Je to tak, spíš je to filosofické, o různých způsobech, jak být v životě šťastný. Když o tom tak přemýšlím, tak mi to připadá dost blízko Malému princi.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    MAGGIE: Hoši mají extrémně pomalý rozjezd, do půlky knížky je to nuda. Doporučuju tu Junáckou vlajku, nebo třeba Poklad Černého delfína. Ale i tak to samozřejmě není napínavé od první stránky ...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    RYBKA: ale takhle to mám teda s Neználkem, to bylo po nějakém věku nečitelné.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    RYBKA: tak mně se Tatínek líbil i v dospělosti, ona je to (a mumínci teda obecně mají takhle několik rovin, pro děti i pro dospělé) vlastně taková až filosofická knížka o hledání cíle života, mi přijde :)) ale teď s dětmi jsem to ještě číst nezkoušela.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    my jsme teda zkusili Hochy od Bobri reky, samotne se mi to kdysi libilo, ale i ja sama jsem to predcitani nedavala a nakonec jsme to po par stranach odlozili na "nekdy jindy, mozna"
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    GORMIE: Dobře, nebudu je všeobecně zatracovat :-)
    Naše děti do nich ještě nedorostly, ale doufám, že je to časem chytne :-)
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    RYBKA: Mladšího to nebaví vůbec, staršího docela jo.

    Foglarovky můžu číst i dnes, ale některé jsou samozřejmě slabší, třeba Historie svorné sedmy, nebo Přístav volá. Naopak mě překvapilo, že některé jsou i z dnešního pohledu dobře napsané - např. Pod junáckou vlajkou. Ale naše děti to číst nechtějí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam