• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Update ke Kronice rodu Spiderwicků:
    - ty knížky jsou fakt kraťoučké, už čteme druhou
    - Je to poněkud strašidelnější, než je u podobných dětských fantasy zvykem. Dětem například zmizí kočka a pak najdou tábor skřetů, kteří si zrovna kočku opékají nad ohněm - i když zřejmě jinou, než tu, co zmizela. Takže menší děti nedoporučuju. Ale osmiletý to zatím zvládá.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    MAGGIE: Vím o nich už pár let a moc se těším, až budu mít doma malého čtenáře! ;)
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    O projektu Čtení pomáhá | Čtení pomáhá - charitativní projekt pro žáky základních a středních škol
    http://www.ctenipomaha.cz/

    jestli to tu už proběhlo, tak pardon, ale včera jsem se o tom dověděla a moc se mi to líbí - už jen i jako databáze zajímavých knih (až na některé)
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SEBIEN: Je pravda, ze vymýšlení příběhu by mohl být dobrý kompromis, to zkusím
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SINSEMILLA: když tak o tom přemýšlím, tyhle ty komplexně obrázkový knížky jsou na tohle vlastně asi docela dobrý (relativizuju kvůli našemu malýmu věkovýmu rozdílu a vašemu většímu, takže univerzálnost neposoudím) - mladší může jenom koukat, něco hledat, ukazovat, starší může už cíleně něco vyprávět nebo jemu může být vyprávěno...
    U nás se pohádkou neuspává, je to součást rituálu před samotným uložením, takže akčnost nevadí.
    A naše jsou ochotný to brát jako "čtení".
    Prostě, u nás jsou Jaro, Léto nebo ten Rok v lese dost oblíbený a vytížený.
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    SEBIEN: u nás bohužel zatím jaksi nezaujalo... ta knížka se líbí víc mně než jim... děti jedny... njn.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    Jinak Rok v lese jsem včera koupila, odlákalo je to dokonce od pohádky v PC a na hodinku si na počítač ani nevzpomněly :-)
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    LORAIN: Díky i SEBIEN na malou je devátá pozdě, šle zkusím to nějak prevymslet.. je pravda, ze syn by si teď citaval i dyl
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SINSEMILLA: my jsme ve všem pomalý, půl hodina je minimum.
    My máme pyžamo, u mlíka čteme, zuby až pak a potřebujem 30-40 minut na tohle, resp. od chvíle, kdy jsou v pyžamu tak těch 30-40 minut, než jsou v posteli.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    SINSEMILLA: Ve 20 až 20:10 jsou v posteli a začínáme číst. Čtu tak půl hodiny až 40 minut, mrňata u toho často usnou. Museli jsme natrénovat všechny večerní rutiny, aby to všechno fungovalo automaticky.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    LORAIN:
    SEBIEN: a jak dlouho čtete a v kolik chodí děti spát? naše v osm, kolečko přes pyžama a zuby začíná 19.25, ale asi holt budu muset začít dřív, jak tu budu sama, ale už tak jsou ty podvečery tak našvihaný....
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    SINSEMILLA: Čteme většinou dvě (někdy i tři) knihy zároveň. Začínáme tou pro mrňousy a pokračujeme tou druhou, když je pro mrňata náročná, většinou u toho usnou. A když musím číst tři knížky, protože se prťata neshodnou, čtu kratší kousky.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SINSEMILLA: Bělka občas taky chce něco svýho, tak čteme dvě věci, každá si vybere svoji, Někdy je to sice zaměnitelný, co by mělo být pro kterou, ale principelně holt vyhovíme potřebám obou :)
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ANNAWA: Js jsem si libovala, jaká je to u nás pohoda, protože malá poslouchala čtení pro šesti sedmileté, co čteme se starším, ale teď chce taky číst svoje knížky, naštěstí až na neděle ukladame s mužem spolu, takže jeden si čte s jedním a druhy s druhým, ale nevím, jak to budu dělat od příštího pondělí, protože jede na dvacet dni pryč..
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LADY_MYSKA: právě, já taky a nejen já s v něm listuju.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ANNAWA: chápu, zítra ji jdu koupit :-).
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNAWA: Ja vedela, ze jsem na neco zapomnela. Na Botanicum se taky velmi tesim, docela casto si listuji v Animaliu :-)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: Taky se bojim, ze to ma Pepi (2.5) podobně, ale leporela uz me nebavi a ona stejne chce to, co bratr. Plus málokdy mam jen ji tak, aby to šlo se ji v tomto směru věnovat jako batoleti.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LADY_MYSKA: tak to se těším.
    A v dubnu ma vyjít také Botanicum.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SEBIEN: u nas ma ta knížka taky velky úspěch, když chceš ty reference.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam