• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    QUANTI: Taky bych možná otestovala Pohoršovnu/ Bylum nebylum.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ja jsem docela prekvapena, ze kniha neni moc k sehnani, tedy na mistech kde nakupuji a je jen audio
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    LADY_MYSKA: jj, proběhla, díky :)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    QUANTI: a pani LaryFary probehla?

    Paní Láryfáry - Betty MacDonald | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/pani-laryfary-pani-laryfary-95543
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    JANISKA: Ani jedno neznám, podívám se, děkuju :) oni zároveň hltají i Dědečku vyprávěj, čert se v nich vyznej...
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    QUANTI: A Safíroví ledňáčci by už nefungovali? Prašina by asi pro mladšího ještě byla moc, co mám tak ohlasy z okolí. A jestli mají rádi tyhle fantastické knížky, cos vypsala, tak možná třeba Tymián z Oxary...?
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    QUANTI: aktuálně čteme Doktora Proktora a úspěch.
    Baví je Verneovky a Foglarovky, byť to se teda u nás poslouchá audio, ale nečte.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    QUANTI: Můžete ji zkusit, naši to loni dali (loni 2., 4. a 7. třída). Kamarádka doporučovala ransomovky, ale to třeba naše děti moc nebralo.
    FIFI
    FIFI --- ---
    LADY_MYSKA: ano! To je ten dil, kdy ma tolik deti, jeden chlapecek ma narozeniny a ona tipuje, ktere z deti onemocni a nebude na oslave… nakonec jsou vsechny deti zdrave, ma velkou radost:)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    LADY_MYSKA: No, četli jsme Děti z Bullerbynu, Emila, Madynku a Pipi, ale ještě jsem chtěla Ronju a Lottu z Rošťácké uličky, díky za připomenutí :D

    Na Prašinu jsou ještě asi malí?
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    FIFI: vsechno bude a libi se mi jednotny styl knih a tak je domu kupuji
    Anna z Ingleside | Albatrosmedia.cz
    https://www.albatrosmedia.cz/tituly/78104898/anna-z-ingleside/
    FIFI
    FIFI --- ---
    FIFI
    FIFI --- ---
    LADY_MYSKA: ja si dalsi dily take z detstvi nepamatuji.
    Nekdy ve ctvrte tride mi mama koupila tuhle prvni https://www.databazeknih.cz/bazar-knih-detail/anna-ze-zeleneho-domu-anna-ze-zeleneho-domu-1995043 , protoze v detstvi sama tu knihu milovala, byla to jeji nejoblibenejsi kniha vubec.
    Pamatuji si, ze nekdy v pate jsme kazdy tyden meli nekdo mit referat o knize, kterou precetl. Ja tehdy mluvila o Anne a jejich nabiranych rukavech:)

    A dalsi dily jsem objevila az nekdy po 20 letech v knihovne, vubec jsem to neznala, bylo to velke prekvapeni a Anna mela tolik potomku!
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Spolecne by se daly cist knizky od Lucy Maud Montgomeryove, kdyz konecne vychazeji dily, ktere si z detstvi nepamatuji
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    QUANTI: co knizky od Astrid Lindgrenove?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Zdravíčko, máme čtvrťačku (9) a druháka (7) a jednodušší knížky už si čtou sami, ale velké "klády" jim furt předčítáme (a máme to rádi jako společně strávený čas). Proběhly věci jako Staré pověsti české, kompletní HP, kompletní Narnie, Emil a detektivové, Hobit, teď se prokousávám Tajemnou zahradou a trochu nevím, co dál. Knížky, které mají teď v zásobě, jsou už povětšinou ty, co si budou číst sami. Nějaký tip pro tuhle věkovou kategorii?
    FIFI
    FIFI --- ---
    FIFI: Nahodou dnes rano jdu kolem knihovny a padne mi oko na jinou polici, tam, kde lezi Babicka:) V knize neni vroceni, ale je po mem stryci (ne po mem otci).
    Vypada takhle :)

    Stryc se narodil v roce 1928, tudiz i kniha je dost osuntela:)) jsou v ni strycem oznaceny ruzne pasaze :)

    JANISKA
    JANISKA --- ---
    MOUNTBATTEN: macha znamená řemeslnou zdatnost, ale neumeleckost.
    A asociace češtinářů je docela zvláštní spolek:)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Hmm a příklad té dětské pokleslé literatury ovlivněné machismem? Já mám houby představivost (fakt tomu bodů furt nerozumím)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MOUNTBATTEN: macha jako machismus, asi?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam