• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Mám tady nějaké vyřazené knížky, seřadila jsem je do tří skupin - (před)školní procvičování (příprava na školu + první třída) / beletrie / "populárně naučná" literatura pro děti. Za odvoz Praha-Zličín, neužil by někdo?

    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNIE: za pozornost stoji vetsina knih od Ester Stare - Kniha pocitu, Povis mi to, Nauc Edu abecedu, Aport Fousku, Az se ucho utrhne, Zvanda a Melivo, Sedik a Bubi, Koho serere vlk?
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    ANNIE: Podle mě jsou pro tyhle účely bezkonkurenční knížky Zima, Jaro, Léto, Podzim a Noc od Bernerovy.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    To nove vydanie myslim obsahuje iba 2 z 3 pribehov co boli v tom starom
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    ANNIE: Jsem blbec, koukám, že je v pohodě k dostání nový vydání!
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    ATUARFIK: to vypadá výborně! Teď už je mít štěstí v antikvariátu :)
    HOJ_TY_STEDRY
    HOJ_TY_STEDRY --- ---
    ATUARFIK: sice to nebyla odpověď mně, ale děkuju!!!
    Tohle byla moje úplně nejoblíbenější knížka, když jsem byla malá. Ale u rodičů nezůstala a já zapomněla název, pamatovala jsem si jenom obrázky a nedařilo se mi podle toho dogooglit, jak se knížka jmenovala, a tak už jsem několik let smutná, že ji nemůžu nijak dohledat a číst se svými dětmi.
    Udělala jsi mi radost!
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    ANNIE: Tuhle knihu neznám, takže budu možná trochu mimo mísu, ale když každodenní život pro dvouletou, co Anička? "Anička má X, ale kde?" se v naší rodině dochovalo doteď (naposledy ve verzi "Atuarfik má občanku, ale kde?" těsně před volbama :)). A hezký ilustrace.

    O malé Aničce - Lasse Sandberg | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/o-male-anicce-26781
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    Nemáte, prosím, tip na nějakou podobnou knihu jako je Péťa říká první slova (https://www.databazeknih.cz/knihy/ucim-sa-rozpravat-peta-rika-prvni-slova-485591)? Dceři budou v květnu dva roky a naprosto tuhle knížku zbožňuje, jen už se trochu očetla... Hledáme tedy něco podobnýho. Péťa je výbornej v tom, že pojmenovává každodenní život, takže lepší než zvířátka z farmy, který člověk zase tak často nepotká. O prvním dílu knížky vím, ale ten je spíš pro menší....
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    JANISKA: prave tam nekdo psal, ze komunikoval s nakladatelem a je to bez sance, knizka se bohuzel spatne prodava

    podle me i to "chuchvalec" je bohuzel nic moc slovo

    skoda ze nedali treba "klubicka" a roztomily obrazek, nebo neco
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    YMLADRIS: Jé, tak to je škoda. Je fakt, že obálka je vážně nic moc, ale zaznamenala jsem na knížku hodně pozitivních ohlasů z komunity kolem Mravenčí chůvy, tak jsem doufala...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Klíčové mi u těch chuchvalců připadá, že mají krátké odstavce a minimum popisů. Dětem se to fakt dobře čte. Příběh je super. Název knihy a obálka je poměrně nelíbiva, takže druhý díl nevyjde. Ale překládala jsem si ho z holandštiny přes deepL (překlad není nijak zvlášť dobrý).
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    děkuji všem úplně strašně moc!
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    JANISKA: Jo a pardon, proč o těch Chuchvalcích teda vůbec píšu, když nesplňujou zadání: doporučuju je aspoň všem místním ID, které pravidelně poptávají strhující, ale nenáročné čtená pro čtenáře-začátečníky/laxní čtenáře. Každá kapitola knížky má dvě až tři strany, knížka má celkem velký písmo a téměř každá kapitola končí nějakým cliffhangerem, takže třeba naše druhačka, byť si jinak samostatné čtení potichu zatím neoblíbila (víceméně s výjimkou komiksů), tuhle knížku vyloženě hltá. Doufam, že se povede do češtiny přeložit i další díly série, nechcete k tomu přispět koupí? ;)
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    ANDREJKA: Chtěla jsem doporučit Chuchvalce od Jochema Myjera, mám na to úžasnej feedback jak od vlastních dětí (5 a 7), tak od učitelek napříč prvním stupněm (i páťáci, obzvlášť ti "slabší" ve čtení to prý mají rádi), ale ostudně nejsou přeložený do angličtiny.
    Tak se připojuju k doporučení série Doktora Proktor, případně jsou už takřka klasika knížky od Roalda Dahla. A ještě by mohly být pro tohle věkové rozpětí super Bajky z divokých vajec od Terryho Jonese (což je mj. člen Monty Python, takže zábava pro děti i zúčastněné dospělé je zaručena).
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    Včera jsme si přečetli na aktuální téma a je to prima kniha :)
    Volte zvířata! - Paula Desgualdo | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/volte-zvirata-433546
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ANDREJKA: doktor Proktor?
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    ANDREJKA: Trhák napříč prvním stupněm je stále Poseroutka...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ANDREJKA: Nějaký příběh paní Láryfáry (Mrs. Piggle-Wiggle)?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam