• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    QUANTI: Kdyby to nikdo tady nechtěl pro sebe, vzala bych si hromádku č. 2 do školy 🙂
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Mám tady nějaké vyřazené knížky, seřadila jsem je do tří skupin - (před)školní procvičování (příprava na školu + první třída) / beletrie / "populárně naučná" literatura pro děti. Za odvoz Praha-Zličín, neužil by někdo?

    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNIE: za pozornost stoji vetsina knih od Ester Stare - Kniha pocitu, Povis mi to, Nauc Edu abecedu, Aport Fousku, Az se ucho utrhne, Zvanda a Melivo, Sedik a Bubi, Koho serere vlk?
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    ANNIE: Podle mě jsou pro tyhle účely bezkonkurenční knížky Zima, Jaro, Léto, Podzim a Noc od Bernerovy.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    To nove vydanie myslim obsahuje iba 2 z 3 pribehov co boli v tom starom
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    ANNIE: Jsem blbec, koukám, že je v pohodě k dostání nový vydání!
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    ATUARFIK: to vypadá výborně! Teď už je mít štěstí v antikvariátu :)
    HOJ_TY_STEDRY
    HOJ_TY_STEDRY --- ---
    ATUARFIK: sice to nebyla odpověď mně, ale děkuju!!!
    Tohle byla moje úplně nejoblíbenější knížka, když jsem byla malá. Ale u rodičů nezůstala a já zapomněla název, pamatovala jsem si jenom obrázky a nedařilo se mi podle toho dogooglit, jak se knížka jmenovala, a tak už jsem několik let smutná, že ji nemůžu nijak dohledat a číst se svými dětmi.
    Udělala jsi mi radost!
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    ANNIE: Tuhle knihu neznám, takže budu možná trochu mimo mísu, ale když každodenní život pro dvouletou, co Anička? "Anička má X, ale kde?" se v naší rodině dochovalo doteď (naposledy ve verzi "Atuarfik má občanku, ale kde?" těsně před volbama :)). A hezký ilustrace.

    O malé Aničce - Lasse Sandberg | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/o-male-anicce-26781
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    Nemáte, prosím, tip na nějakou podobnou knihu jako je Péťa říká první slova (https://www.databazeknih.cz/knihy/ucim-sa-rozpravat-peta-rika-prvni-slova-485591)? Dceři budou v květnu dva roky a naprosto tuhle knížku zbožňuje, jen už se trochu očetla... Hledáme tedy něco podobnýho. Péťa je výbornej v tom, že pojmenovává každodenní život, takže lepší než zvířátka z farmy, který člověk zase tak často nepotká. O prvním dílu knížky vím, ale ten je spíš pro menší....
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    JANISKA: prave tam nekdo psal, ze komunikoval s nakladatelem a je to bez sance, knizka se bohuzel spatne prodava

    podle me i to "chuchvalec" je bohuzel nic moc slovo

    skoda ze nedali treba "klubicka" a roztomily obrazek, nebo neco
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    YMLADRIS: Jé, tak to je škoda. Je fakt, že obálka je vážně nic moc, ale zaznamenala jsem na knížku hodně pozitivních ohlasů z komunity kolem Mravenčí chůvy, tak jsem doufala...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Klíčové mi u těch chuchvalců připadá, že mají krátké odstavce a minimum popisů. Dětem se to fakt dobře čte. Příběh je super. Název knihy a obálka je poměrně nelíbiva, takže druhý díl nevyjde. Ale překládala jsem si ho z holandštiny přes deepL (překlad není nijak zvlášť dobrý).
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    děkuji všem úplně strašně moc!
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    JANISKA: Jo a pardon, proč o těch Chuchvalcích teda vůbec píšu, když nesplňujou zadání: doporučuju je aspoň všem místním ID, které pravidelně poptávají strhující, ale nenáročné čtená pro čtenáře-začátečníky/laxní čtenáře. Každá kapitola knížky má dvě až tři strany, knížka má celkem velký písmo a téměř každá kapitola končí nějakým cliffhangerem, takže třeba naše druhačka, byť si jinak samostatné čtení potichu zatím neoblíbila (víceméně s výjimkou komiksů), tuhle knížku vyloženě hltá. Doufam, že se povede do češtiny přeložit i další díly série, nechcete k tomu přispět koupí? ;)
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    ANDREJKA: Chtěla jsem doporučit Chuchvalce od Jochema Myjera, mám na to úžasnej feedback jak od vlastních dětí (5 a 7), tak od učitelek napříč prvním stupněm (i páťáci, obzvlášť ti "slabší" ve čtení to prý mají rádi), ale ostudně nejsou přeložený do angličtiny.
    Tak se připojuju k doporučení série Doktora Proktor, případně jsou už takřka klasika knížky od Roalda Dahla. A ještě by mohly být pro tohle věkové rozpětí super Bajky z divokých vajec od Terryho Jonese (což je mj. člen Monty Python, takže zábava pro děti i zúčastněné dospělé je zaručena).
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    Včera jsme si přečetli na aktuální téma a je to prima kniha :)
    Volte zvířata! - Paula Desgualdo | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/volte-zvirata-433546
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ANDREJKA: doktor Proktor?
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    ANDREJKA: Trhák napříč prvním stupněm je stále Poseroutka...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ANDREJKA: Nějaký příběh paní Láryfáry (Mrs. Piggle-Wiggle)?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam