• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    SIR_PROMOE: Na určitý věci je podle mě dítě připravený ve chvíli, kdy se na ně začne ptát. Ad Mládí v hajzlu: mě v dětství (názvem) opakovaně lákalo. Vždycky jsem si ho v knihovně vzala a chvíli tím listovala a pak jsem to cca do dvanácti vždycky pokaždý spontánně odložila, protože mi prostě přišlo, že to pro mě není. Ale bylo to třeba částečně i tím, že jsem měla jeden čas potřebu číst věci, kde byla víc akcentovaná holčičí perspektiva. Bude to fakt individuální, kategorii "doporučený věk" by podle mě u tohohle typu knížek klidně mohla nahradit kategorie "trigger warnings".
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    SIR_PROMOE: Tak pokud si to pamatuješ, tak asi sám nejlíp víš, jestli to tvoje dítě zvládne.
    SIR_PROMOE
    SIR_PROMOE --- ---
    GORMIE: prave proto, ze si pamatuju o co jde sem se ptal na doporuceny vek ;)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    GORMIE: Hele proto jsem se ptala 😅 mě to bavilo mocně, možná proto, že nejsem kluk 😁 ale že bych to svým dětem vyloženě podstrkovala, to si úplně neumím představit 🤭
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    SIR_PROMOE: Tak v pohodě. Já jen, že tady často doporučuji lidi knihy, co si pamatují jen matně, tak mám občas nutkání trochu připomenout, o co jde. :)
    SIR_PROMOE
    SIR_PROMOE --- ---
    GORMIE: jo to si pamatuju 🙈😅
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    SIR_PROMOE: Jo, obzvlášť tu scénu, kde ten tlustej kluk hlavního hrdinu zdroguje a análně znásilní si jistě zamilují. Doporučuje 10 z deseti rodičů. ;)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    SIR_PROMOE: Tak těch 13 imho.
    SIR_PROMOE
    SIR_PROMOE --- ---
    QUANTI: poberou a bude se libit :)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    SIR_PROMOE: OLE tak od 12 nebo 13, zalezi ..
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    SIR_PROMOE: vhodné jako že to poberou/bude se jim líbit, nebo že je to předčasně nezkazí? 😁
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Poseroutku nevím, ale desetileté se děsně líbilo https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/blbnicek-belindy-low-brownove-452188441 - bohužel u nás nevyšel a zatím se nechystá 2. a 3. díl.
    SIR_PROMOE
    SIR_PROMOE --- ---
    Btw neporadite od kolika myslite, ze je vhodne Mladi v hajzlu?
    SIR_PROMOE
    SIR_PROMOE --- ---
    ATUARFIK: syn tez 9 a uspesne velice
    REONA
    REONA --- ---
    ANDREJKA: Potvrzuji, naše 9letá teď Poseroutku hltá a i někteří spolužáci to čtou.

    DZODZO: Ha, paráda, díky za tip! Až dojde Poseroutka, bude třeba hledat co dál
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    díky, super!!
    (ty dork diaries někdo znáte?)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    z podobneho sudku su napr. aj Tom Gates (neviem ci vyslo cesky) alebo Lottie Brooksova (to cesky vyslo https://www.albatrosmedia.cz/tituly/66940419/neskutecne-trapny-zivot-lottie-brooksove/ )
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    ANDREJKA: Ad Deník poseroutky - podle mé zkušenosti věk cca 9 let, a ano, baví je to velmi.
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    v jakém věku děti rádi čtou Deník poseroutky? a dnes jsem viděla Dork Diaries, chapu to dobře, že je to nějaká obdoba pro holky? opět, jaký věk? baví to děti (oba tituly)? moc díky
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SEVERINE: A ve škole s tím má potíže?
    Moje dítě je dysgrafik a dyspraktik, to je jiná kategorie a je to teda zjevný. Nicméně jsem to vždycky řešila a nadále řeším jak s PPP, tak se školou, oni k tomu mají různý postřehy a rady, případně teda dotazy - ve škole.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam