• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    SIR_PROMOE
    SIR_PROMOE --- ---
    ATUARFIK: syn tez 9 a uspesne velice
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    ANDREJKA: Ad Deník poseroutky - podle mé zkušenosti věk cca 9 let, a ano, baví je to velmi.
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    v jakém věku děti rádi čtou Deník poseroutky? a dnes jsem viděla Dork Diaries, chapu to dobře, že je to nějaká obdoba pro holky? opět, jaký věk? baví to děti (oba tituly)? moc díky
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SEVERINE: A ve škole s tím má potíže?
    Moje dítě je dysgrafik a dyspraktik, to je jiná kategorie a je to teda zjevný. Nicméně jsem to vždycky řešila a nadále řeším jak s PPP, tak se školou, oni k tomu mají různý postřehy a rady, případně teda dotazy - ve škole.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    SEVERINE:prosim te, ao co presne se ptas? V poradne se s tebou nebavili?
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    Máte někdo potomka, kterého v PPP označili za dislektika? Zvnějšku to vypadá, že když se mu chce, čte normálně rychle. Ale často se mu nechce. Není k tomu nějaký informační zdroj? Dost tápu.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Vyhlášen další ročník Zlatého dítěte:
    Zlatá stuha - Zlaté dítě
    http://www.zlatastuha.cz/cs/souteze
    GOLDBERRY
    GOLDBERRY --- ---
    FIFI: 5./6. trida spis.
    FIFI
    FIFI --- ---
    JANISKA:
    ATUARFIK:
    CERNYRYBIZ: už je to venku: https://www.kosmas.cz/knihy/527201/v-hlave-sherlocka-holmese/

    GOLDBERRY: tohle je to určeno dětem od 11 let, to je tuším 4. třída
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    Jestli máte doma malý zeměpisce nebo psomilce, tak můžete zkusit Cesta je pes od Petra Šestáka.
    Je to nenáročné, docela vtipné, zároveň se tam čtenářky dozví nějaký základní věci o procestovaných zemích. Naši desetiletou a osmiletou to baví, určitě to bude i pro mladší, pro starší asi spíš už moc ne, ale zas pro nenadšené čtenáře do čtenářského deníku i v pátý třídě asi dobrý (odhaduju podle naší čtvrťačky) - kapitoly jsou krátký, utíká to svižně, nic moc se tam neděje, takže by nebylo potřeba pak ani moc psát :) a zároveň to na první pohled nepůsobí úplně dětsky - kolážový ilustrace jsou moc fajn, i když teda na živo působily o dost líp, než takhle v tisku.

    Cesta je pes – Petr Šesták | Nakladatelství Host
    https://www.hostbrno.cz/cesta-je-pes/
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    Muž měl minulej tejden pracovní cestu do Brna, jako vždy zabloudil do Dlouhý punčochy a jako vždy neodešel s prázdnou.
    Pro mě jsou největší objev Dešťovky od Lucie Šukolové: https://www.dlouhapuncocha.cz/eshop-destovky.html

    Kontrastní haptická kniha nejen pro mimina. Krásně udělaná, minimalistická, ozdoba každé knihovny :) Co se týče recepce knihy v naší rodině, nebudu lhát, mimino (10 měsíců), pro které byla zamyšlená primárně, teď zrovna tenhle druh minimalismu nějak moc nebaví. Nicméně knížka si našla nadšenou čtenářku nejen ve mně, ale i v prostřední dceři (6), která to leporelo adoptovala jako pěkné "první čtení" a která je estétka naší domácnosti, takže skutečně oceňuje, jak autorka pracuje s tvary, strukturami a tak.
    MASOUMEH
    MASOUMEH --- ---
    Robin Král - Vynalezarium
    Práve som to objavila a myslím, že moji mladí inžinieri už nikdy nebudú recitovať z ničoho iného.. :-)

    Ešte som si spomenula, že bolo pekné, keď syn recitoval Ať ryby vykuklujou oči.. z Magor dětem.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    nebo Trhám broukovi nožičky od Karla Hynka
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    a co Ufo, ufo, ufoni od Žáčka? je to správně praštěný
    https://deti.mensa.cz/res/f/most2000-ces-a-02-ufoni-pracovni-list.pdf
    MASOUMEH
    MASOUMEH --- ---
    ANNAWA: My sme vyberali z Pes nám spadla od Kratochvíla (konkrétne v 3. triede Podle televize).
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    JANISKA: ona právě v básničkách moc nejede, má takový období, že chce všechno, jako starší bratr, takže jsem právě trochu bezradná. Na tu Tetovanou tetu kouknu, díky.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    ANNAWA: Co má ráda? Naše tretacka by si určitě vybrala v Tetované tetě od Fischerové. Jsou tam různé srandovní a dvojsmyslné básničky o zvířatech, lidech, představách...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    JANISKA: Moc to bavilo i.moji dceru (8).
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    Neměl byste prosím někdo tip na básničku pro tretačku? Nejméně tři sloky po třech verších.
    LENORE
    LENORE --- ---
    JANISKA: Ta vypadá moc pěkně, děkuju.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    MASOUMEH: Dcera (6) byla nadšená. Mně připadá jako hlavní lákadlo ten vizuál, ale i text je solidní.
    Konkrétně u nás je tenhle druhej díl oblíbenější než první, páč dcery nejsou moc šotouši, spíš je tady zaujaly poznámky o komunikačních technologiích apod.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam