• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BASKWolkrovka :: Klub "W10" :: Domácí kočovný klub
    BASK
    BASK --- ---

    POZOR POZOR - počínaje včerejším dnem Wolkrovka obsadila nový prostor - chatičku v Draháňské rokli, která nám bude prozatím útočištěm našich aktivit. V následujících dnech a především víkendech je možné přijít pomoci s opravou chatky a údržbou zahrady. Nápadům a návrhům jsme otevření, takže případní zájemci a nadšenci - volejte 602 885 514.



    B_ART
    B_ART --- ---
    BASK: tak ono kdyby si do těch ulic troufnul (směl) někdo jinej, než ty smažky, co vybíraj na piko, tak by kolemjdoucí třeba taky rozlišovali a přispívali jenom těm, kterejm je za co.. takhle je člověk rád, když jednou za měsíc zaslechne na ulici hudbu, ale kdyby existovala nějaká konkurence, tak by třeba nekvalitu vytlačila :)
    BASK
    BASK --- ---
    osobne vnimam jako problem nemoznost legislativne odlisit kreativni umelce od smazek sockujicich na piko za pomoci tristrunny kytary a vrzajici fletny falesnym opakovanim poloviny jednoho songu do zblbnuti.. umeni proste nemuze podlehat cenzure a nikdo nema pravo soudit co je pripustny a co ne. Ale do ulic to vzdycky patrilo a popravde uz nevim temer o nikom, kdo by bydlel v centru.
    A nevidim duvod, proc treba castecne nepovolit nebo aspon dekriminalizovat svobodny umeni v ulicich Prahy, treba formou vyhlasky opravnujici k casove omezenymu vystoupeni jednoho umelce na konkretnim miste, a tak by se proste kazdej vice ci mene nadanej musel po hodine sbalit a jit hoblovat o blok dal.. Furt lepsi nez predrazeny pronajmy verejnych prostor naseho vlastniho mesta a cenzorsky proverkovy komise..
    BERUNA
    BERUNA --- ---
    zabava na ulici mi casto ukaze jak mnoho sem znecitlivela vuci spontani hudbe nebo zpevu....vzdycky se prece da za muzikanty dojit a prijemne si popovidat a zkusit se dohodnout, ze budou hrat zas o dum dal a nebo mene casteji....proste lidsky...proste tomu nerozumim i kdyz pocit "ze mi neco vadi" znam...
    BERUNA
    BERUNA --- ---
    trochu jsem se unahlila....je to slozitejsi vysvetlit.....vetsina spontannich a radostnych projevu cloveka se zakazuje pravidlem, zakonem nebo smernici....jsem tanecnice, tak mam asi vzletny uhel pohledu....posledni co by nam mohli jeste zakazat je pantomima...me to proste trapi a ta zprava me zashla na citlivem miste.....neubranila jsem se a napsala jsem prispevek...:)
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    ."pro dobro obyvatel" si vsimnete kazdodennich obliceju svych spoluobcanu...jak je pro ne radost dulezita...ale vlada jim to zakazuje... ????
    Co to mělo znamenat, to teda nechápu..
    BERUNA
    BERUNA --- ---
    prijde mi tahle zeme jako z pohadky o silene smutne princezne...vsude hluk, prach a vibrace...ale spontanni radost, tanec a divadlo se potlacuje zakony...."pro dobro obyvatel" si vsimnete kazdodennich obliceju svych spoluobcanu...jak je pro ne radost dulezita...ale vlada jim to zakazuje...
    EJCZKA
    EJCZKA --- ---
    S_TEJK: jelioz v Praze z centra dost obyvatel ubylo za posledni roky, tak tvrzeni, ze "malomestaci vyhrali" nema moc smysl. Spis jsou tito malosmestaci pouziti jako nastroj komercnich zajmu radnic, aby byly ulice ciste a byl na nich prostor pro restauracni predzahradky, reklamy, stanky apod.

    ZYAN
    ZYAN --- ---
    Proč je absurdní vyždovat klid v centru??
    Jsou věci, s kterým nic udělat nejde - metro, tramvaje..
    Ale s něčím jde lehce, když ti řvou sousedi, nebo ožrlové pod oknem.. Nebo tam někdo hraje..
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    to je porad dokola, podle me kdyz chce nekdo bydlet v centru, je absurdní, aby požadoval klid
    ale presne z tehle duvodu se zacinali vytlacovat hudebnici z centra Prahy, tady zatim malomestaci vyhrali
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    Otázka samozřejmě je, kolika lidem to opravdu vadí, že..

    Ale abych řekl pravdu, já vím, že by mě vytáčelo, kdyby mě pod oknem někdo hrál..
    ZYAN
    ZYAN --- ---
    toliko k buskování
    Drnkání pouličních muzikantů lidem v centru Brna vadí. Petice nepomůže - iDNES.cz
    http://brno.idnes.cz/drnkani-poulicnich-muzikantu-lidem-v-centru-brna-vadi-petice-nepomuze-1z1-/brno-zpravy.asp?c=A110418_1568232_brno-zpravy_dmk
    A_UGUSTYN
    A_UGUSTYN --- ---
    http://img861.imageshack.us/i/zvenku.jpg/
    http://img600.imageshack.us/i/sdc10831t.jpg/
    http://img97.imageshack.us/i/podebrady10.jpg/
    http://img17.imageshack.us/i/podebrady1.jpg/
    http://img27.imageshack.us/i/podebrady6.jpg/

    kdyz se bavime o tech prostorech na umeni a jine veci.
    toto je v podebradech...od mesta na rok (vzdy se prodluzuje smlouva)
    os. Obcasne to tam ma na svoje aktivity..obcas se neco povede..
    neni to otevrene nonstop...ale pres tyden tam probiha par aktivit pravidelnych
    co nasi fasisti z prazskeho magistratu? nedali by taky neco?
    Cele to tam na me pusobi jako wolrovka koncept..(pohodicka, filmy, akce, kamaradska baze aktivit)
    BASK
    BASK --- ---
    A kdyby měl někdo pocit, že se furt nic neděje, tak tady je jedna květnová akcička na který se podílí mnoho Wolkrovských, která se koná až na dálném severu...
    [ Utopia fest / festivalfestival / 27.5.2011 / CR - Liberecky kraj - Chotovice u Nového Boru ]
    ZUZANICA
    ZUZANICA --- ---
    Ahoj, nemáte někdo prosím kontakt na toho správce Kolbenky? Pošlete kdyžtak do pošty? Moc díky
    HAGGISH
    HAGGISH --- ---
    to byla ale dlouhá procházka.. ještěže nám hráli do kroku..
    (olala lídý olala - kuku)
    TIGRIS
    TIGRIS --- ---
    PHRANKY
    PHRANKY --- ---
    BASK: my hledame zkusebnu pro divadelni soubor. jake jsou bubnech financni podminky. kdyztak do posty. dekuju!!
    BASK
    BASK --- ---
    jinak varianta Kolbenova pro Wolkrovku zamitnuta - spravce nevysel vstric s prostorem(zavedeni vody) a uvadel cenu za metr(25/50Kc) bez DPH... Navic nas to tahne k necemu udrzitelnejsimu..
    BASK
    BASK --- ---
    Jo vlastně mimochodem - prostory býv. Wolkrovky v Bubnech (místnost klubu+WC+sklad) jsou stále prázdné a je možné si je od jara za nedraho pronajmout(nebo příležitostně využívat) k privátnějším nepříliš hlučným kulturním/řemeslným aktivitám - ideálně jako divadelní zkušebnu, ateliér, dílnu atd.
    V létě to v areálu stojí za to. Klub ani častější koncerty tam samozřejmně už dělat nejde. Budu radši, když tam bude někdo, kdo má vztah k wolkrovce:--)
    Info u Baska-->pošta.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam