• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    VASAX: Klidne napis jakekoliv poznatky k tematu, my jsme taky zvedavi :) Mozna staci psat to do Canon klubu, kde se rozjela vetsi diskuse. Pocatecni prispevek pro ostatni: [ VASAX @ CANON - klub majitelu nejlepsich fotaku .) ]
    VASAX
    VASAX --- ---
    tak já jsem projel ceníky fotografů, fotofirem, stocků a jsem ještě zmatenější než jsem byl :-D
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    VASAX: Me by to taky hodne zajimalo. Vcera jsem koukal na ceny na Alamy.com, ale prece jen je to neco jineho nez cesky trh.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Klidně do pošty, pokud to tu někdo nechce rozebírat veřejně, diskrétnost zaručena. :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Podobně k tomu přistupuji a chci přistupovat já. Nechci mít profi ceny, ale zase mě to stojí nějakou investici, práci a čas.
    Pomohly by mi konkrétní případy, abych věděl od čeho se můžu odrazit. Pro mě je to dobrá příležitost přilepšit si (obzvlášť když si platím školu...) a nechci nikoho moc odírat ale zase být hluboko pod cenou ostatních lidí s podobným přístupem (kdyby už jen kvůli stabilitě trhu :-))
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: já obvykle zatím stanovuju ceny "dynamicky", tzn. žádný pevný ceník (taky toho nedělám tolik), ale vždy to záleží na domluvě, do které vstupuju s cenou, kterou si určím na základě toho, co (kolik) ta fotka zákazníkovi přinese. Tzn. jiná by byla cena fotky třeba na nějakou bannerovou reklamu a jiná třeba nějaké ilustrační fotky k nějakému článku (menší cena než v prvním případě, byť i třeba náročnější pro mě na vyfocení).
    VASAX
    VASAX --- ---
    V jakém rozmezí se pohybují ceny fotografií při nákupu (jedno použití / právo na fotku / výhradní právo)?
    Mám nabídky, (tzn. já - moje fotky - zákazník, žádný microstock ani stock), ale ještě nemám stanovené ceny a rád bych stanovil dobré...
    Prodej je víceméně na účely designu webů..., takže žádné velké zakázky ;-)
    Díky za rady a tipy
    VASAX
    VASAX --- ---
    V jakém rozmezí se pohybují ceny fotografií při nákupu (jedno použití / právo na fotku / výhradní právo)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Tak jsem si udelal vysledky za brezen a trochu se to vylepsilo, uz mam prumerne $1.50 na den :) Ale uz nevim, co bych pridaval za fotky. Asi budu muset zacit fotit nebo co :)
    Detaily a graf tady: http://www.pastel.cz/articles/microstock-march-2009-earnings/
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    BLACKX: díky :-)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Sepsal jsem ruzne odkazy, ktere se tykaji microstocku. Jsou to jak stranky, kde se daji dozvedet zajimave veci, tak odkazy na uzitecne aplikace. Je to tady:
    http://www.pastel.cz/articles/microstock-uzitecne-odkazy/
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Cislo jedna je myslim u skoro vsech Shutterstock (krome tech, kteri nebyli prijati ;) ... pardon, nedalo me to). Me uz vydelala $32.

    Vcera jsem na StockXpert prodal kopii jedne fotky za $5 (zatim muj rekord :) ), takze z niceho nic se tahle fotobanka stala moji dvojkou. Celkem uz tady mam $7.30.
    Dalsi jsou Fotolia ($3.20), Dreamstime ($2.40) a BigStockPhoto ($1.50).

    Na iStockPhoto je prijimani fotek sileny boj. Nakonec ale uz mam devet prijatych , jenze porad zadnou prodanou. Sice u ctyrech fotek mam z nekolika hlasu prumerne hodnoceni 5.0 bodu, coz je maximum, ale toho se nenajim :D
    MELOUN
    MELOUN --- ---
    ROMANICAK: docela mazec jak to tu ctu, doufam ze budu mit vic stesti..

    jaka je fotobanka je u vas cislo dve a tri? pripadne jedna :D
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    GHOSTSTALKER:
    CUCHULAIN:
    Zase odmitnuto, obcanka i pas. Seru na ne, jsou to kokoti.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    ROMANICAK: nejdřív občanku a napsali mi, že mám poslat pas :-)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ROMANICAK: sami tam pisou, ze pas je lepsi, protoze se to lip overuje
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    BLACKX:
    Zkusil jsem jeste jednou pas tedka, po te zmene adresy...pochybuju ze to pomuze. Nevim, jestli mam za idioty povazovat sebe a nebo je...ach jo. A to jsi mi psal, ze nechcesh delat technickou podporu :-)))
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ROMANICAK: Ja jsem daval pas. Beru to jako vic mezinarodni dokument, nez je obcanka.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    BLACKX:
    GHOSTSTALKER:
    Hmm, tak Prague to nebylo, zas mi to odmitli. Ja to fakt nechapu, napsal jsem jim mail s dotazem, jestli to kontroluje pocitacovej program a nebo slepec.

    Mimochodem vy jste uploadovali obcanku nebo pas? V pasu totiz zas neni adresa vubec...na obcance je na druhy strane (slepil jsem obe naskenovane strany do jednoho jpegu).
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ja jsem teda s prague nemel problem a schvaleno bylo snad jeste v ten samy den
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam