• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Tak jsem v sobotu odpoledne nahraval nove fotky a dneska uz jsou prijate (sem tam odmitnute) dokonce i na iStockPhoto... co se deje?? :) Ze by si fotografove davali prazdniny?
    Taky u "Waiting approval" obvykle maji pokazde tak 90 - 110 tisic fotek a ted je to jen 31. Jestli chcete neco uploadovat, tak je prava chvile :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    HUGGI: to zatim nepotrebujem, nicmene do budoucna se to mozna bude hodit. Staci, kdyz prave budu mit u fotky oznaceno:
    Shutterstock OK
    Shutterstock NO
    Dremstime OK
    Dreamstime NO
    ... atd.


    BLACKX: vidavida, tyhle nabidky jsem nejak nevsim. Njn zatim LR objevuju :]
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    ZATAMOKO: nezarucuju, ale rekl bych ze bude existovat export plugin primo do nadefinovanejch fotobank (jako existuje treba na flickr)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZATAMOKO: Kdyz vytvaris klicove slovo nebo ho editujes, tak tam krome prejmenovani muzes (ne)zaskrtnout "Include on Export".
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    BLACKX: hmm, tuhle moznost zaskrtnuti jsem v LR2 neobjevil. Kde to tam je?
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZATAMOKO: Custom fields si umi vytvorit nektere plug-iny, ale rucne nevim (mozna ti ale nektery plugin dovoli vytvorit i tvoje vlastni pole).

    Ja to delam pres klicova slova, u kterych mam zaskrtnute, ze se neexportuji. Pak to funguje presne jak rikas - zaskrtnes si, kde jsi tu fotku umistil. Navic se pak fotky podle toho daji filtrovat, coz u custom fields nemusi byt pravidlem.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Nevite, zda je mozne v LR2 vytvorit custom fields?
    Proste si nadefinovat trebas 5 checkboxu s popisy [napr. jednotlive fotobanky] a pak si jen zaskrtavat, kde ktera fotka je.
    SOUNA
    SOUNA --- ---
    BLACKX: ridila sem se instrukcema, ale zadnou disketu fakt nevidim :( mozna musim pockat na jakousi autorizaci.. ?
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    SOUNA: Vsak na to tu byla i odpoved, hledej "pixmac"....... -> CUCHULAIN <-
    SOUNA
    SOUNA --- ---
    mam stejnej problem, jako uz tu nekdo psal - na pixmacu nevidim zadny "nahrat fotky". cumim na to uz pul hodiny a nic.. :P
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    GHOSTSTALKER: saxana :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    GHOSTSTALKER: Hehe, ale je to ze zacatku fakt nenapadne :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    lol, koukam, ze na istock se obcas dostanou fakt kvalitni veci :)

    http://photoshopdisasters.blogspot.com/2010/06/istockphoto-beautiful-billbroad.html
    ZAZULE
    ZAZULE --- ---
    HYSTERIA: No přesně, určitě záleží hrozně moc na hodnotiteli, zvlášť na iStocku jsou na tohle experti! Nejdřív mi to vrátí, ať opravím klíčový slova, pak ať opravím otevřené cesty (dělám obrázky v Illustratoru) a nakonec mi řeknou, že to vůbec nechtějí! To bych vraždila!
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    ZAZULE: ja mám při odeslání fotek o víkendu štěstí na dementy - většinu mi vrátí (dle mého opravdu neopodstatněně) a v pondělí naopak vezmou zas všechno:)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    PULKA: dobrej tip :-)
    ZAZULE
    ZAZULE --- ---
    PULKA: Oni už tam právě čekaj od středy a pořád je neschválili. Je to hrozný, někdy je to schválený hned a někdy to trvá nekonečně dlouho. Ale je fakt, že nahrání v sobotu je asi nejjistější postup. :)
    PULKA
    PULKA --- ---
    ZAZULE: tak je nahraj až v sobotu ;)
    ZAZULE
    ZAZULE --- ---
    Taky máte tak rádi, když vám na Shutterstocku schválí obrázky v pátek odpoledne, takže se objeví v sobotu, kdy nikdo nestahuje a v pondělí jsou už zahrabané pod nánosem dalších? Ach jó.
    HAC
    HAC --- ---
    PULKA: Co mas za Zoner Photo Studio?

    Ja mam Zoner Photo Studio 11 Professional a ten umi hromadne prirazovani klicovych slov atd. Jak je to s nizsima verzema to netusim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam