• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    KOSMO
    KOSMO --- ---
    To BlackX: Tady je ukázka tří z těch deseti - na Flickru to najdeš všechno...

    Nutrition for every-body

    Moon land

    Morning time

    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Neoc jineho: Urcite jste si vsimli nove struktury cen na iStockPhoto... pokud tu neni nekdo opravdu dobry nebo exklusive, tak to prakticky znamena, ze my vsichni fotografove (ilkutratori, ...) dostaneme 15 % z finalni ceny. Predtim to bylo 20 % a i to bylo malo. Je kolem toho na netu dost poprask.

    Premyslim, jestli tam vubec jeste nahravat fotky. Nahravaci proces je priserne zdlouhavy ve srovnani se vsemi ostatnimi fotobankami ( http://www.arcurs.com/uploading-time-average ) a vydelky se zmensi.
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    KOSMO: Rekl bych, ze drsni jsou porad stejne, jen fotograf se nauci nedelat ty stejne chyby ;) Mohl bys sem (nebo me do posty) na ukazku dat nejakou z tech fotek? Kldine malou a s vodoznakem.
    KOSMO
    KOSMO --- ---
    Tak jsem si řekl, že taky testnu prodej přes microstock. Prolezl jsem tou otravnou registrací na Shutterstocku a uploadnul deset čerstvých fotek z Himaláje (více méně krajinek) a čekal co mi k tomu napíšou... a výsledek???

    Všechno špatně - špatné světlo, špatné vyvážení bílé, malá komerční využitelnost...

    Takže na podruhé jim pošlu vyloženě něco "zakázkového". A měl bych dotaz - oni jsou pořád takhle drsní při třídění nebo časem poleví a nechají vás uploadovat podle vás???
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    BLACKX: nj, ale rekl bych, ze ne ve vsech zemich to bude stejne... pokud vim, tak v CR snad nic jako property release neexistuje
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Tak co prodeje? :) Pres prazdniny to bylo nejake slabsi, ale zda, ze by se to ted mohlo trochu rozjet.

    Jinak na PantherMedia je zajimavy clanek o verejne a neverejne pristupnych objektech a o tom, kdy je potreba Property Release... hezke shrnuti:
    http://blog.panthermedia.net/2010/09/08/public-vs-private-place/?langswitch_lang=en

    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    HAC: tjn :(
    HAC
    HAC --- ---
    fotobanka.cz je fakt tragicka.
    Porad nefunguje, uz v dubnu psali, ze problem vyrezi do konce dubna.
    Jeste ted jim tam vysi, ze problem vyresi do konce cervna. :-(
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZAZULE: Pomerne optimisticky rozhovor :)

    Jen tak pro zajimavost, mensi offtopic: Zkousite nekdo prorazit jinak nez ve fotobankach?

    Nejak nahodne jsem zacal spolupracovat s jednou reklamni agenturou (fotil jsem pro ni katalog a pripravuji se dalsi veci) a pripada me, ze to je vetsi bussiness. V uvahu prichazi treba i prodej obrazu (Fler.cz nebo vlastni stranka?) a navic za chvili zacne sezona kalendaru a ja uz zacinam mit sbirku aktu a glamour fotek. Mate nekdo s necim z toho zkusenosti?
    ZAZULE
    ZAZULE --- ---
    Mrkněte na rozhovor s Petrem Václavkem, českým fotobankovým guru. Odpovídá tam na to, jestli se dá fotobankami uživit.
    ZAZULE
    ZAZULE --- ---
    BLACKX: No to je rychlost! Já jsem si dala bohužel taky prázdniny, vůbec jsem teď nestíhala přidávat a je to na výdělcích hodne znát! :( Musím tam něco nasypat, když to teď tak frčí!
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    BLACKX: jj, vcera jsem tam nasypal kolem 80 fotek a jeste ten den byly vysledky :]
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Tak jsem v sobotu odpoledne nahraval nove fotky a dneska uz jsou prijate (sem tam odmitnute) dokonce i na iStockPhoto... co se deje?? :) Ze by si fotografove davali prazdniny?
    Taky u "Waiting approval" obvykle maji pokazde tak 90 - 110 tisic fotek a ted je to jen 31. Jestli chcete neco uploadovat, tak je prava chvile :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    HUGGI: to zatim nepotrebujem, nicmene do budoucna se to mozna bude hodit. Staci, kdyz prave budu mit u fotky oznaceno:
    Shutterstock OK
    Shutterstock NO
    Dremstime OK
    Dreamstime NO
    ... atd.


    BLACKX: vidavida, tyhle nabidky jsem nejak nevsim. Njn zatim LR objevuju :]
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    ZATAMOKO: nezarucuju, ale rekl bych ze bude existovat export plugin primo do nadefinovanejch fotobank (jako existuje treba na flickr)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZATAMOKO: Kdyz vytvaris klicove slovo nebo ho editujes, tak tam krome prejmenovani muzes (ne)zaskrtnout "Include on Export".
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    BLACKX: hmm, tuhle moznost zaskrtnuti jsem v LR2 neobjevil. Kde to tam je?
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZATAMOKO: Custom fields si umi vytvorit nektere plug-iny, ale rucne nevim (mozna ti ale nektery plugin dovoli vytvorit i tvoje vlastni pole).

    Ja to delam pres klicova slova, u kterych mam zaskrtnute, ze se neexportuji. Pak to funguje presne jak rikas - zaskrtnes si, kde jsi tu fotku umistil. Navic se pak fotky podle toho daji filtrovat, coz u custom fields nemusi byt pravidlem.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Nevite, zda je mozne v LR2 vytvorit custom fields?
    Proste si nadefinovat trebas 5 checkboxu s popisy [napr. jednotlive fotobanky] a pak si jen zaskrtavat, kde ktera fotka je.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam