• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    MIK_CZ: 407 fotek, cca 35-100 za mesic, jak kdy..
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    MIK_CZ: Ja mam kolem 230 fotek a za ne mam $30-$50 za mesic. Ale o tom poctu to neni, je to o trefeni tech prodavanych... mam spoustu, co se neprodaly nikdy a naopak nektere, co ten prumer hodne zvysuij.
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    jinak by me docela zajimala odpoved na otazku, pokud tedy budete chtit odpovidat

    kolik mate fotografii na SS a kolik vam vydelavaji za mesic?
    ZAZULE
    ZAZULE --- ---
    MIK_CZ: To je prý výdělek za to, když si nakupující nechá svoje nakoupené fotky vypálit na CD.
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    jinak moc nechapu to backup - CD ? sice je tam vysvetlivka ale nejak mi to porad neni jasny :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Mapa super, ale porad me na SS chybi funkce, ze bych kliknul na obrazek a ukazalo by se me, kolik celkem vydelal... takhle to clovek musi hledat ve trech seznamech a jeste setridenych podle downloadu. Nedejboze, kdyz se snazi zjistit, kolik mu vydelala serie fotek.
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    jj, mapka je hodně dobrá :)
    PULKA
    PULKA --- ---
    MIK_CZ: jo, ta je dobrá, to jo. - já bych klidně fce nechala, ale až po rozkliknutí, ale asi si budu muset zvyknout (ale např. v istocku mne rozčiluje scrollování až dolu na stránku).
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    :) mne se libi ta mapa sveta kam se jaka fotka prodala, ale tak clovek si zvykne, ja na to koukam na 24" takze zatim dobry, uvidim na mensim monitoru .)
    PULKA
    PULKA --- ---
    MIK_CZ: trochu mi to nevyhovuje, obzvláště na malém ntb - ale jsem příznivcem abyčejného vzhledu, který je víc praktický a nevybafuje na mne s bublinami apod.
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    MIK_CZ: vůbec to nechápu :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    co rikate na novy vzhled SS? :)
    ZAZULE
    ZAZULE --- ---
    Asi jo, ty ilustrace frčí víc. Nebo 3D modelace. Mně teda ty výdělky hodně kolísají, když přestanu přidávat, hned to jde rychle dolů. Ale jsou tam machři, kterí by se tím mohli i živit, třeba Petr Václavek, tady o tom mluví v rozhovoru
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZAZULE: Díky za informaci, to je dost slušné a povzbudivé :) Právě co jsem měl zkušenosti s mojí jedinou prodávanou ilustrací, tak co se týče výdělků na tom byla zhruba jako moje nejlepší fotky... takže asi se fakt vyplatí ilustrovat než fotit (resp. vyplatí se dobře ilustrovat než špatně fotit :) )
    Já mám pořád dlouhodobý průměr kolem $100/měsíc, bez nějakých větších výkyvů.
    ZAZULE
    ZAZULE --- ---
    BLACKX: Díky, no já teď dlouho nepřidávala, takže mi příjmy dost klesly, byla jsem tak na 7.000 Kč v přepočtu měsíčně, ale teď to budou tak 4.000 Kč. Nestíhám kreslit, což mě pěkně štve, musím přidat! :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    ZAZULE: Dobrá praktická ukázka, díky.
    Koukal jsem na tvoje portfolio na SS a je čím dál drsnější :) Podle zkušeností s moji jedinou ilustrací si myslím, že máš už dost slušné příjmy. Podělíš se o nějaká hrubá čísla? Klidně do pošty (Pro srovnání moje fotografické statistiky jsou tady: http://www.pastel.cz/2010/05/mikrofotobanky-microstock-zhodnoceni-po-roce/ )
    ZAZULE
    ZAZULE --- ---
    Jestli někdo kreslíte v Illustratoru, tak by se vám možná mohl hodit tenhle tutoriál - jak využít možnosti EPS10. Co umí masky průhlednosti - Illustrator tutorial
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Ale nejsem schopny najit odkud je vlastne 123rf.com. Nikde to neni k nalezeni, jen podle whois, to vypada, ze je to snad z Hong Kongu (coz je taky dobre :) ) Nemate nekde nejake lepsi informace?
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Tak jsem se dival na par fotobanek a vsechny maji adresy v Americe:

    Shutterstock - New York
    Fotolia - New York (Fotolia sice posila edmenu v eurech, ale podle tohohle ji beru jako firmu v USA)
    Dreamstime - Brentwood (je to mesto? :) ), kazdopadne USA
    iStockPhoto - Calgary... sice ne primo USA, ale aspon, ze ne Evropa ;)

    Takze muj osobni zaver, ze to resit nemusim.
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    BLACKX: je to celkem problem (hlavne to dost stoji)

    MIK_CZ: i kdyz to nemas jako hlavni prijem tak podle nej to musis platit tak ja nevim jak to teda je ? zjistete to nekdo pls :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam