• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    ještě mě napadají 2 dotazy:

    1)pokud bych tvořil bitmapovou grafiku musim se registrovat jako jako fotograf, ne?

    2) když u istocku mam nahrát 3 vlastní fotky na schválení profilu, musí u nich být model release? přidají se mi automaticky do těch co prodávám? nebo jsou jen ke schválení a žádný MR neni třeba?
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    KEPASO: jj máš pravdu :)..no tak to budu muset odsunout až bude čas vytvořit něco lepšího..i když co jsem zatim sledoval (nakupuju na fotobankách) tak se hodně prodávaj spíš ty jednoduchý věci, a náročnější ilustrace moc ne.. nebo jestli víte o nějaký ilustraci kterou maj na istocku napsáno, že hledají, a má víc jak 500 stažení, tak se rád podívám,..

    nebo nechcete se podělit o své nejprodávanější illu?..
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    DAVVID: projdi si ten manual. bojim se, ze tlacitka nebudou spravna volba. imo te nepusti.
    Stock Photography: Search Royalty Free Images & Photos | iStockphoto.com
    http://www.istockphoto.com/illustrator_7.0_neededfiles.php
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    PULKA: KEPASO: diky, ja právě koukal, že se poměrně často stahujou jednoduchý věci, ale zas se bojim aby mi schválili když třeba pošlu různý sety tlačítek nebo nějakejch takovejch věcí..
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    DAVVID: na istocku musis u kazde tebou zvolene sekce projit training manual, potom udelat malej test a pak musis nahrat 3 vstupni ilustrace.
    mne ty 3 schvalili, ale potom pri vlastnim nahravani mi dve ze tri odmitli. u jedne mi nabidli opravu a dodelani a druhou zamitli uplne. vcera jsem to zkusil znova .)), treba budu mit stesti na shvalovatele.

    navic ta, kterou mi vzali, byla ze vsech tri nejmin propracovana, takova jednoducha vec.
    PULKA
    PULKA --- ---
    DAVVID: na shutterstocku jo, ale na istocku jsou na to zvláštní prověrky - reskeptive nahrávat můžeš cokoliv, ale vždycky si tě ověří ;)
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    kdybych chtěl prodávat ilustrace a fotky, stačí když na istockphoto nebo shutterstocku pošlu na schválení profilu jen ilustrace? slyšel jsem že je většinou neodmítaj, resp. míň než fotky :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    istock photo me nejak nechytnul ... na crestoku taky nic moc ... ale SS mi prijde asi fakt nejlepsi
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    je to tezky no. zakladem odkupu je pecliva a kontinualni analyza.
    nesleduju fotky, nybrz ilustrace. zrovna si prochazim nejstahovanejsi.
    kdyz pak vidim stazeni >3000 (istock) jedne 14 kreditove rok stare veci, to mi pekne zasviti ocka. jenze pak narazim na potreby te analyzy...
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    MIK_CZ: tak když přidáváš fotky, tak je to znát. já tam od jara nic nepřidala :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    jasny, nu ja jich tam mam zatim cca 90 a za minuly mesic cca 50 dollaru, zacinam tak snad to pujde.. :)
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    MIK_CZ: 407 fotek, cca 35-100 za mesic, jak kdy..
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    MIK_CZ: Ja mam kolem 230 fotek a za ne mam $30-$50 za mesic. Ale o tom poctu to neni, je to o trefeni tech prodavanych... mam spoustu, co se neprodaly nikdy a naopak nektere, co ten prumer hodne zvysuij.
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    jinak by me docela zajimala odpoved na otazku, pokud tedy budete chtit odpovidat

    kolik mate fotografii na SS a kolik vam vydelavaji za mesic?
    ZAZULE
    ZAZULE --- ---
    MIK_CZ: To je prý výdělek za to, když si nakupující nechá svoje nakoupené fotky vypálit na CD.
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    jinak moc nechapu to backup - CD ? sice je tam vysvetlivka ale nejak mi to porad neni jasny :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Mapa super, ale porad me na SS chybi funkce, ze bych kliknul na obrazek a ukazalo by se me, kolik celkem vydelal... takhle to clovek musi hledat ve trech seznamech a jeste setridenych podle downloadu. Nedejboze, kdyz se snazi zjistit, kolik mu vydelala serie fotek.
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    jj, mapka je hodně dobrá :)
    PULKA
    PULKA --- ---
    MIK_CZ: jo, ta je dobrá, to jo. - já bych klidně fce nechala, ale až po rozkliknutí, ale asi si budu muset zvyknout (ale např. v istocku mne rozčiluje scrollování až dolu na stránku).
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    :) mne se libi ta mapa sveta kam se jaka fotka prodala, ale tak clovek si zvykne, ja na to koukam na 24" takze zatim dobry, uvidim na mensim monitoru .)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam