• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    [SERVER ERROR]
    Klub o prodávání fotografií skrze servery typu ShutterStock, iStockPhoto, Dreamstime, BigStockPhoto a podobné. Fotky se neprodávají za drahé peníze a proto je možné jich prodat mnohem více oproti tradičním stock fotobankám.

    Podělte se o Vaše zkušenosti!

    Pár informativních odkazů:
    Co to vůbec je: http://en.wikipedia.org/wiki/Microstock_photography
    Blog o zkušenostech s prodejem: http://www.microstockdiaries.com/
    Forum o microstock fotobankách: http://www.microstockgroup.com/
    rozbalit záhlaví
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    MIK_CZ: Je to jen chyba, že se neaktualizuje ta sumarizační stránka. Když rozlikneš jednotlivé dny, tak už je to tam správně.
    Na microstockgroup.com už nad tím hořekuje víc lidí :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    taky vam nenacita posledni cca dva dny na shutterstocku penize? :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    KEPASO: Dal bych tam jejich kontaktní adresu z New Yorku: http://www.shutterstock.com/contactus.mhtml?inquiry=0
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    ahoj, lama dotaz:

    ze shutteru mi prisla prvni vyplata na paypal (mam business acount) a protoze jsem OSVC, rad bych tu vyplatu zaradil do danove evidence.

    co bych mel uvest na fakture v miste odberatele?

    nebo se to resi jinak?

    diky.
    PULKA
    PULKA --- ---
    Ahoj, nemáte někdo zkušenost s "Foreign Person's U.S. Source Income: Subject to Witholding" co mám s tím papírem, který mi přišel od Shutterstocku dělat?
    AMATI
    AMATI --- ---
    BLACKX: neviem, ale tiez sa mi to zdalo divne, ze mi to odmietli... Viem ze nemecke ICE sa tiez nesmie predavat, ale ten vlak je stary taliansky normalny vlak, nie su tam ani ziadni rozpoznatelni ludia
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    AMATI: Já tam teda mám různé fotky z Paříže (Eiffelovka ve dne a další místa), z Říma, Amsterdamu a další a nikdy jim chybějící Property Release nevadilo... ale nahrával jsem to tam asi před rokem a půl, tak nevím, jestli nepřitvrdili.
    AMATI
    AMATI --- ---
    SOFTA: No mne prave dnes odmietli kvoli tomu fotku z talianska - zeleznicna stanica s vlakom, a par domov daleko v pozadi... Nikde inde po mne Property release nechceli...

    Inak s 123rf len zacinam, takze viac skusenosti nemam.
    SOFTA
    SOFTA --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s 123rf a jejich pozadavku na Property releases ? Mam spoustu fotek ruznych hradu a zamku po nejvetsich fotobankach a nikde po me me nic podobnyho nechteli , krome nocnich fotek z Parize a to jen u Eifelovky a Louvru .
    AMATI
    AMATI --- ---
    BLACKX: Tak to uploadujeme podobne, akurat k DeepMeta som sa este nedostala, iStock dost flakam

    CUCHULAIN: Vyzera to zaujimavo, asi by som to mala vyskusat, aj ked s FTP to ide celkom ok, akurat mam potom niekedy chaos, co uz som kam uploadovala
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    AMATI: ProstockMaster používám. mám pomalejší upload, takže to ušetří dost času :-)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    AMATI: No je to masakr, podle těch statistik to vypadá na zhruba 3000 dolarů měsíčně :)

    Já jedu na FTP a pak DeepMeta pro iStockPhoto. Samozřejmě klíčová slova si připravím před tím (na to mám vlastní jednoduchou pomocnou aplikaci, teda teď už dokonce dvě).
    AMATI
    AMATI --- ---
    BLACKX: ano, su to len vektory, a asi ich ma vela pri tych zarobkoch...

    na microstockgroup.com som uz pozerala, tiez mi vyslo, ze dalsia moja agentura bude DepositPhotos

    A pouzivate niekto ProStockMaster? http://prostockmaster.com/

    Alebo uploadujete klasicky cez FTP a podobne?
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    AMATI: Díky, zajímavé, i když to jsou statistiky jen jednoho člověka a ještě jen (asi) s vektory. Spíš bych se poohlížel na
    www.microstockgroup.com
    vpravo jsou zprůměrované statistiky z aktuálního hlasování.

    Koukám, že u obou vychází DepositPhotos jako moc dobrý kandidát na upload.
    AMATI
    AMATI --- ---
    BLACKX: Tu su nejake starsie statistky (vektory) http://www.graphicgravy.com/

    Tak ClipartOf si skrtam, chcu aspon 1000 vektorov v portfoliu ;-)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    BLACKX: Tak korekce: Envato je australská firma (a její microstock stránka je PhotoDune) ... s něčím jsem si to spletl. Ale mám asi nový cíl :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    AMATI: To by mně taky zajímalo. Já nahrávám do šesti, kromě těch základních ješte CanStockPhoto a 123rf. Na CSP zatím nic extra, na 123 taky, ale zrovna minulý měsíc tam někdo koupil nějakou XXL TF licenci, takže se to zlepšilo... nevím přesně, co to je, ale znamená to pro mně asi 25 USD :) Ale do obou se tuším nahrává strašně snadno, takže proč to nezkusit.

    Chtěl jsem taky na Envato, protože mají už obrovskou distribuci, ale bohužel je to Evropská firma a prodej služeb do jiného státu EU znamená povinnost stát se plátcem DPH, což by mně dost komplikovalo účetnictví. Takže zatím se držím zahraničních velmi vzdálených fotobanek.

    Taky jsem zkoušel Alamy a měl jsem tam jeden prodej, ze kterého jsem měl asi 70 USD, ale to bylo asi před dvěma lety a od té doby je takový boom microstocku, že i Alamy už radikálně snížila ceny a není to taková sranda. Už velmi dlouho jsem tam nic nenahrál, ale asi bych tam dával hlavně rights-managed fotky... nevím, jestli se má cenu drbat s royalty-free.
    AMATI
    AMATI --- ---
    Do ktorych fotobank sa mi oplati investovat cas? Mam zatial tie top 4 (FT, DT, SS, iS), plus BigStock, kde mam asi 4$ takze tam nove veci ani nedavam, strata casu. A Nemam tych fotiek/vektorov tak vela, vacsinou tak okolo 100-120. Takze zarobky nic moc, ale sem tam nejake peniaze pridu. Kedze momentalne fotit nestiham, rozmyslam, ze aspon dam tie stare fotky aj niekam inam.

    Ako to vyzera na DepositPhotos? A 123RF? A co Zazzle?

    A na vektory? Tych zatial nemam vela... Rozmyslam nad ClipartOf a StockVectors, nejake ine?

    Do kolkych fotobank uploadujete??
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    SOFTA: u mne dobrý. preventivně jsem to hned zkontroloval :-)
    počítám, že jsi měl registraci jako prodejce, že?
    měl jsi vyplněný daňový formulář?
    SOFTA
    SOFTA --- ---
    Mam dotaz , asi po mesici jsem se zkusil prihlasit na Shuttestock a pise mi to ze muj profil neexistuje a dokonce i muj email v databazi . Ma s tim nekdo podobny zkusenosti ?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    ORSON: bylo jich tam asi 50 ale uz jsem vetsinu smazal a mozna zazadam o zruseni uctu a zaslani tech 20 dolaru co tam mam. teda jeslti mi to poslou.

    Jinak tech necelych 30 dolaru asi nepujde ziskat co?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam