• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    BLACKX: jojo, věřím tomu, že je to jen jeho názor. zajímala mě hlavně jeho odpověď. a taky jestli je běžný, aby na stránkách Zoneru vyjadřovali autoři svoje soudy čehokoli :-)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    CUCHULAIN, MIK_CZ, BLACKX:

    Dneska se objevil článek k tomuhle tématu a hned pod ním smršť komentářů:
    Vydělávejte focením, nevěřte ale podvodníkům « Milujeme fotografii – vše o digitální fotografii
    http://www.milujemefotografii.cz/vydelavejte-focenim-neverte-ale-podvodnikum

    Asi nejprovokativnější článek na blogu Zoneru za dlouhou dobu a mám za to, že už teď má nejvíc lajků a další pořád rychle přibývají :)
    (BTW Jen pro vyjasnění: Já sice taky občas píšu pro stejný blog, ale tenhle článek vidím až teď. Stejně tak to určitě není oficiální postoj Zoneru, ale jen jednoho autora.)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    MIK_CZ: O pocketstocku jsem nikdy neslyšel, kam ses to přihlásil? :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    wtf? :) pocketstock

    [logo]
    Dear Contributor

    reef by Pocketstock contributor notice to terminate your member account.

    Following on from our decision to stop accepting new uploads to reef we have made the final
    decision to close reef, our non-exclusive content collection and concentrate our efforts on
    RooM, our exclusive content offering.

    As you are a supplier to reef we will be closing your account and paying off any outstanding
    balance on your account, if you have any, in due course.

    We will require transfer details from you for us to pay any outstanding balance so please
    supply these to creative@pocketstock.com at your earliest convenience. Failure to do so in
    accordance with the terms of your supplier agreement will mean you waive the right to any
    outstanding sum owed.

    If your content makes any sales from now until close, you will still get notified and paid as usual.

    We expect closure of your account to take place first thing 29th November 2013, which is the
    date we have scheduled for full closure of reef.

    You need do nothing as all of your content will be destroyed when your account is closed, in
    the meantime please do not try to upload any more content to reef as it will not be accepted, as
    per our most recent email.

    We are sorry to see reef close, but we feel we must put our resources into content where we
    have a better opportunity to control pricing.

    We wish you well with your photography and hope you will all have a successful future.

    Best wishes

    reef creative
    www.pocketstock.com My Dashboard

    Copyright ©2013 Pocketstock Ltd. All rights reserved.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    BLACKX: běžný infopodnikání s affilate marketingem. takže šást informací zdarma, část pro zájemce placená a provize pro ty, kteří to distribuují :-)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Mně teda napadla pyramidová hra stylu Amway :) Ale ještě si nejsem jistý, v čem všem je ten trik :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    proboha .. :) jak kdyby mi na dvere zabouchal jehovista
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    ahoj fotografové :-)

    chcete pořád jen fotit a přestat se starat, kde sehnat peníze na obživu a svou zálibu?
    zvu vás do on-line kurzu Josefa Cvrčka pro fotografy, kteří chtějí mít z fotografování skvělý byznys.
    přijde řeč i na microstock galerie :-)

    s Pepou se znám osobně a osobně kurz doporučuju. já už v něm jsem :-)

    http://jancejka.cz/vydelavej-focenim/
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    PULKA: Cool, díky za podělení se o info!
    PULKA
    PULKA --- ---
    PULKA: Ad formulář pro Pixtu (Pixta stock), před měsícem jsem to vyřešila, někdo se mne na to ptal, tak kdyby se to hodilo ještě někomu:

    Email od nich: "Please fill out the form with your information such as your name, address and make sure to sign on the second page. We will fill out the rest for you, so please don't be worried"

    Poslala jsem to obyčejnám psaním, za známku 25 Kč. Za týden poslali email, že to mají, za dva další, že to zpracovali.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    DAVVID: hmm.. Tak to bylo asi dřív. Nebo jinde :-D
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    BLACKX: jj díky, uz jsou tam...
    CUCHULAIN: u Shutterstocku ne, tam mi vyskocila zprava ze schvalene fotky byly automaticky pridany do portfolia.
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    PATRICIE_: Určitě jich je několik, ale nepamatuju si kde :) Každý je jinak obsáhlý. Ty větší bych hledal někde u iStockPhoto, BigStockPhoto a Alamy (ale fakt jen tipuju po paměti). A Shutterstock nebo Dreamstime by taky něco mohli mít. Ostatní pravděpodobně taky, ale těmahle bych začal.
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    BLACKX: jo, to zní rozmně... a ano, pro použití Eiffelovky k dalšímu prodeji je vždy třeba rozšířená licence.

    Btw. neexistuje nějaký seznam budov a míst, na které se to omezení vztahuje? (Stačilo by alespon v rámci ČR či Evropy. Předpokládám, že v Americe je zakázané kde co... tam by se ten seznam protáhnul asi nemálo.)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    DAVVID: při registraci se nahrávají fotky jen pro schvalovací proces. do portfolia je potřeba nahrát znovu a počkat na schválení.. vot ťechnika :-D
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    PATRICIE_: Ta redakční sekce, to jsou ty ilustrační/novinářské obrázky, které se nesmí používat do reklam apod.? To by _podle mě_ mělo být v pořádku. Kupující ví, že to nesmí úplně libovolně používat.

    (Zkusil bych v té sekci najít obrázek osvětlené Eiffelovky, o které je obecně známo, že se nesmí volně prodávat. Jestli tam je, tak i to tvoje je v pohodě :) )
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    Ahoj,
    netušila jsem, že Dubajská nákupní střediska jsou pod ochrannou, ale stejně mi fotky tam odsud přijali do 123RF a sami je zařadili do redakční sekce. Nehrozí mi teď nic, když se prodávají?
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    DAVVID: Ta celková databáze se myslím aktualizuje jednou za den, takže zítra by to tam mohlo být vidět i pro ostatní.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    Tak me na shutterstocku schvalili, ale kdyz se kouknu do sveho profilu, fotky nikde ve svem verejnem profilu nevidim, ale muzu se k nim doklikat pres approval status: images. To musim nahrat vic fotek nebo jeste nejakou dobu pockat?

    HYSTERIA: tyjo to bych fakt neodhad ze tahle je nejuspesnejsi :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    HYSTERIA: Teď letí ten grunge styl a tohle je úplně super jako podklad... tak možná to je ten důvod. Zkuste si na google vyhledat obrázky "grunge poster":

    https://www.google.cz/search?q=grunge+poster&safe=off&source=lnms&tbm=isch
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam