• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    [SERVER ERROR]
    Klub o prodávání fotografií skrze servery typu ShutterStock, iStockPhoto, Dreamstime, BigStockPhoto a podobné. Fotky se neprodávají za drahé peníze a proto je možné jich prodat mnohem více oproti tradičním stock fotobankám.

    Podělte se o Vaše zkušenosti!

    Pár informativních odkazů:
    Co to vůbec je: http://en.wikipedia.org/wiki/Microstock_photography
    Blog o zkušenostech s prodejem: http://www.microstockdiaries.com/
    Forum o microstock fotobankách: http://www.microstockgroup.com/
    rozbalit záhlaví
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    DAVVID: Nevydržela jsem a opětovně jsem napsala na podporu - tentokrát už raději anglicky. Moje fotky v čekání na 123RF jsou už z 18. ledna 2014 a to už je teda dost.
    Tobě už je schválili?
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    PATRICIE_: Stejne mi prijde trochu divny ze je to zpusobene vysokym poctem nahranych fotek a pritom ty fotky po napsani na support schvali behem chvile.
    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    DAVVID: Také tam mám něco neshlédnutého od 18.1. Mail jsem jim psala 2.3. a nenapsali na něj nic. Z minulosti mám zkušenost, že do druhého dne od odeslání mailu na support byly fotky schváleny.

    Včera jsem shodou okolností zkoušela jejich zelenou linku 800 60 60 60 a bylo překvapivě... obsazeno, na zelené lince, tak nevím...

    Tenkrát mi přišlo mailem tohle:
    > Od: submission@123rf.com
    > Datum: 28.10.2013 08:04
    > Předmět: Re: [Submission#2013102810000654] [123rf] pending files
    Dear xxx,
    Thank you for your email.
    There is a delay in the review process due to heavy upload traffic. However we will assigned someone to review this batch as soon as possible.
    Once your images have been evaluated and accepted, the images will appear on your portfolio after our server batches them.
    This process will take about 4 to 7 working days, depending on our queue.
    We appreciate your patience regarding this matter.
    Your Submissions & Review Team
    Yvette
    Contributor Support Executive
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    BLACKX: jj dostal jsem stejny email a fotky jsou hned schvalene. A anglictina jim jde uz lip :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    DAVVID: Ze supportu mně odpověděli, že někoho na ty mohje foty přiřadili a mám čekat 3-5 dní než se to objeví v mém portfoliu. (Po kouknutí na web je to všechno schválené :) )
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    BLACKX: Aaaha, nuze dobra. Ja je nechtel znovu otravovat :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    DAVVID: Na MS Forum ( http://www.microstockgroup.com/123royaltyfree-com/images-not-getting-review/ ) jsou komentáře k tomuhle problému a v podstatě, když to trvá víc než pět dní, tak i 123rf samotný doporučuje napsat mail na support.

    Konkrétně tohle odpověděli někomu jinému (čekám, že ti přijde identický mail):

    Kindly be informed that your pending images have been reviewed. Please allow a minimum of 24 to 48 hours for the accepted images to be reflected online, after our server have completed the batching process.

    Uploaded images that are complete with descriptions and keywords would be reviewed in 3 to 5 business days. However, the total uploaded images we receives daily are very high and it is something that we work hard on to make sure that the images uploaded are reviewed as soon as possible.

    We apologize over the inconveniences caused. Should your uploaded content are not reviewed after 5 days it were uploaded, do drop us an email so we could notify the review team for an immediate attention.

    Please do not hesitate to contact us should you have any inquiry.

    Your Submissions & Review Team

    Elaine S.
    Contributor Support Executive
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    DAVVID: Super, jsem zvědav, co odpoví.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    BLACKX: Trochu me tesi ze nejsem jedinej :) Radeji jsem jim napsal na support ze fotky stale nejsou prohlednuty a ze je nas vic tak jestli by mohli sdelit co je za problem a jestli se tomu da nejak vyhnout. Snad prijde rozumna odpoved.
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    DAVVID: Hmm, taky a je to skoro čtyři týdny :( Nějaká chyba se stala.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    Tak jak jsou na tom vase fotky na 123rf? U me stale jeste nezkouknuty a to uz se mi nezda normalni.
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    BLACKX: no jasně :)
    (ale šlo tam ovoce, kdy nebylo ostré to nejblíž objektivu, nýbrž většina víc vzadu a jim se to nezdálo. Nic hroznýho :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    HYSTERIA: A vzali ti je? :)
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    MIK_CZ: psala jsem k ostrosti fotek, které mi pořád vraceli, že nejsou správně zaostřené. Tak jsem jim napsala, že to tak je schválně:)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    MIK_CZ: Já právě jen, když jsem tam něco posílal znovu a nebylo to nic výhrůžného :) Spíš "opravená white balance", "zredukovaný šum" nebo právě to, že jinde se ty fotky prodávají (v reakci na odmítnutí, že to nemá potenciál).
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    Kdyz je o tom rec, vyuzili jste nekdy tu moznost comments to the reviewer?
    Co jste jim napsali? .))
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    BLACKX: ok dik vecer to zkusim nejak lehce oriznout a upravit kontrast a napsat jim to k tomu
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    MIKEKT: Tu poznámku stačí napsat jednou k celé té sérii fotek. Tam, jak je "Comments to the reviewer" nebo tak nějak.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    BLACKX:. Takže lehce upravit a při dalším nahrávání jim to napíšu do poznámky ke každý fotce?
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    MIKEKT: Napsal bych jim tam ten důvod ;) A nebo tu fotku trošku změň - světlost, kontrast, drobná retuše apod. a podle mě už to nepoznají, ale i tak bych jim tam napsal, že je to "resubmission, improved tonality" nebo něco v tom smyslu, aby neměli pochybnosti.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    mam dotaz nahral jsem na SS fotky, ktery jsem pred par lety smazal. Fotky i odmitnuli s timhle popisem
    Please provide a note with the reason for resubmitting an image you deleted.
    Nemate s tim nekdo zkusnost? Daji se tam fotky jeste protlacit nebo uz mam smulu?
    Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam