• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    EGGH: Ten hlavní důvod je v tom, že se jim každej den na hlavu sypou nový a nový pokyny, který si navzájem odporují.

    Taky proto, že nemají přístup k vyšší autoritě která jim má pomoct automaticky, ale ta vyšší autorita je přetížená dotazama a trvá to dlouho než z ní něco dostanou.

    A taky proto, že si na ministerstvu dělají co chtějí, a nekonzultují to s lidma z praxe. A nemají analýzy dopadu. Rozhodně ne pro okrajový činnosti.

    Což je smutný, u ministerstva, který by mělo být průkopníkem Big data ve státní správě :(
    EGGH
    EGGH --- ---
    BLACKX: Proč to ale neví dámy na finančáku? Zkus si na libovolnej zavolat. Já už jsem z té situace u nás docela zoufalej.
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    BLACKX: jojo. Nyx mám ještě z doby, kdy jsem se nechtěl prezentovat jménem :) tak je to po skautsku.

    Já jsem rád, že ten paypal je aspoň pro převody bez EET.
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    KARYSLAV: Díky, já už ztrácím přehled, kdo je na kterém serveru a pod jakou přezdívkou :D
    Pro nás je stejně specifické, řešíme tu příjmy z agentur a ty na PayPalu anonymní nejsou.
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    BLACKX: Jen bych se doplnil :)

    Je to tak, že musíš mít Express checkout, jsem zjistil že když jsi fakt progresivní, tak si karetní anonymní platby zařídit na paypalu můžeš. Ale dá se to zneaktivnit.

    Ostatní info o tom, že u paypal-paypal to být nemusí, platí.
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    MIK_CZ: Tak jen pro zajímavost, tohle před chvílí zveřejnil na Facebooku Tomáš Sobel, který dělá pár internetových projektů ( www.juicyfolio.cz , www.vasejmenojevaseznacka.cz ). Kromě toho ho znám a věřím mu.

    ====

    #EET a #PayPal

    Už týden to řeším a dneska mi to potvrdili z GFŘ.

    Plabty přes PayPal, který vám posílá někdo ze založenýho účtu, spadají pod „bankovní převody“ a tedy nemusí být evidovány eet.

    Více informací ve videu, nebo v dokumentu níže:
    http://www.etrzby.cz/…/Vyklad_pojmu_Prikaz-platce-prostredn…

    Oddůvodnění - PayPal je na území EU bankovní společností, a přes PayPal nejde poslat peníze, pokud nemáte účet. Tedy se nejedná o anonymní platbu (nejde o platební bránu pro zadání platební karty). Tato možnost českým firmám je skrytá (žádali jsme o to několik let a nedostali).

    Takže, pokud neberete recurring payments, eet evidovat pro PayPal nemusíte.

    (taky jsem si myslel že jo, a už týden je k dispozici metodika, která to upravuje, potvrdí vám to i na GFŘ).

    Jen doplnění: PayPal poskytuje platební bránu firmám který mají sídlo v US/CA/FR/AU a podobně, ale to se nás netýká, že, my jsme v ČR a nám PayPal platební bránu neudělá.

    A ano, několik měsíců GFŘ i na školeních tvrdilo, že na to EET být musí. 23/27. února vydali dokument, ve kterém upravují, že nemusí.

    ====

    Podrobnější info je tady, na to už jsem ani nekoukal:
    Jak je to v případě PayPal a EET
    https://www.youtube.com/watch?v=2MlBc8lHck0


    Zdroj:
    https://www.facebook.com/sobeltomas/posts/10212058865697643
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    BLACKX: Za rok? Mam pocit ze driv ... no je to ptakovina, co si budem povidat...
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    MIK_CZ: To uvidíme za rok, teď to nemá cenu detailně řešit :) Zatím doufám, že tohle se bude brát jako poslání peněz na účet, o kterém nevíš, kdy přijde, a byla by blbost chtít po tobě, abys to hned posílal do EET... takže buď to tam nebudu posílat vůbec nebo s nějakým zpožděním pár dnů.
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    Ted otazka, jak to bude s EET a paypalem .... :)
    PULKA
    PULKA --- ---
    BLACKX: Snad jo. Živím se jako programátor webů a fakt nechci, aby mne někdo kvůli pár tisícovkám za koníček popotahoval. Kolegu zrovna před měsícem kontrolovali.
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    PULKA: Já jsem to řešil před X lety a otravoval jsem s tím na FÚ... tam si mě posílali z kanceláře do kanceláře a nikdo tomu přesně nerozumněl (jen jeden člověk asi jo). Skončil jsem, když mně jednou řekli doslova, "že to moc řeším" :D Nejsem ekonom, možná to není tip-top, ale doufám, že normálním finančákům-smrtelníkům to bude stačit :)
    PULKA
    PULKA --- ---
    BLACKX: OK, cool. To zní něco jako že bych to k tomu mohla přidat ještě za loňsko a nedělat si s tím hlavu, super. Přidělávat starosti si fakt nechci.
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    PULKA: Když dělám Přiznání k dani, tak vezmu výdělky, co mně přišly na PayPal a použiju průměrný kurz měny, který Celní správa (myslím) vydává někdy v lednu dalšího roku. Pak to mám v korunách a normálně to přičtu ke všem ostatním českým výdělkům.

    Tohle teda předpokládá, že si nechceš komplikovat život a máš s co nejvíce fotobankama sepsanou smlouvu W-8BEN (nebo tak nějak) o zamezení dvojího zdanění. Což ale nabízí automaticky, je to obvykle někde na tvém profilu.
    PULKA
    PULKA --- ---
    Neporadil byste mi někdo, jak řešíte microstock a podnikání? Zatím jsem to neřešila, ale asi bych v tom chtěla mít pořádek a pár tisíců za rok mi v tom stejně žándou velkou změnu neudělá. Už jsem na to několik let nesáhla, ale peníze mi stále chodí.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    Kdopak ma zkusenosti kdyz nekdo prodava vasi fotku na tapety nebo nejake dalsi print on-demand predmety?
    Vim ze [ MIK_CZ @ Microstock - prodáváme fotky ] tu neco takoveho zminil. Jeste nekdo? Zajimalo by me jak to dopadlo :)

    Nasel jsem svoji fotku a ted netusim jak moc se dopidit jestli si nahodou nekoupili nejakou enhanced licenci. Netusite kolik clovek vetsinou dostane, kdyz si SS ukroji svuj podil? na netu pisou neco o 2 imgs za 200 usd.
    GEEK
    GEEK --- ---
    BLACKX: Aha, tak to v tomhle je Suterstock o něco lepší.
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    GEEK: Koukám na odmítnutí z roku 2009 a je to stejné. Pokud byl technický problém, tak tam bylo "Your image contains one or more of the following technical problems:" a seznam možností. Tehdy jen čistě seznam, dneska už jsou u každého bodu i vysvětlivky. Ale kromě technických problémů jsem dostal i jiné maily s odmítnutím kvůli "Overabundant photo category" a "Quality of the photograph" (kupodivu je to něco jiného než "Technical problems")
    GEEK
    GEEK --- ---
    Už si nepamatuju, kdy mi na Fotolii odmítli fotku. Ale jejich zdůvodnění mě pobavilo. Fotka obsahuje jeden nebo více z následujících problému, a je tam vyjmenovaný všechno. To si to trochu zjednodušili, nebo to bylo vždycky tak blbý?
    GEEK
    GEEK --- ---
    setkali jste se na shutterstocku s timhle?

    We have removed the following images that you uploaded.
    Photo frames collage isolated (232135132) deleted because: Infringes on IP per
    SF 02868666
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    BLACKX: gratulace!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam