• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    EUCHENIE: Celkem tam mám 639 fotek, nahraných postupně během posledních 10 let.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    U fotek mam zatim technicky problemy - ostreni, hloubka ostrosti, sum. No, porad je co delat :)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    BLACKX: a kolik tam mas fotek?
    Moje uploady jsou: r. 2018 asi 60 ks, 2019 asi 100, 2020 cca 170 - to je rec o vektorech, k tomu je nekde jeste rozptyleno tak do 50 -70 fotek za celou tu dobu.
    Celkem jsem na 110 USD dohromady ze vsech fotobanek ..za celou tu dobu :))
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    BLACKX: aha, takze fakt jen slabsi mesice... naprosta vetsina lidi nakupovala pres nejake predplatne...

    skoda ze uz na SS neni ten graf co ukazoval pomery prijmu z jednorazovych nakupu/predplatneho/enhanced licenci... by me celkem zajimalo srovnani...
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    DAVVID: Poslední upload jsem měl asi před rokem. Downloady mám dost podobné poslední dva roky (každý měsíc zhruba 80 +/- 20). Trošku to klesá, ale průměrně ne tak moc.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    BLACKX: to nejsou moc priznivy cisla no :/ klesl ti nejak vyznamne prumerny pocet stazeni za mesic oproti minulemu roku? kdy naposledy jsi tam neco daval?
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    EUCHENIE: Já se řítím z minulého katastrofického měsíce k ještě horšímu :) V lednu jsem měl 61 stažení, za únor už mám 63. Jenže oproti 21 USD z ledna mně to v únoru ukazuje jen 14 USD.

    Průměrně to je za únor 0,22 USD/stažení, což je zdaleka nejmíň, ze všech fotobank, kde prodávám. Udělal jsem si průměry z předchozím dvou let a další v řadě jsou DepositPhotos a BigStockPhoto, kteří mají 0,35 a 0,36 USD/stažení (pravda, občasné dražší licence tím dokáží dost zahýbat).
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    dnes 0,53 na Shutteru, jdu se vozrat :))))
    GEEK
    GEEK --- ---
    GEEK: tak dneska prislo. cili tak 4 pracovni dny
    GEEK
    GEEK --- ---
    DAVVID: ten vyber trva do par dnu. zrovna dneska jsem zadal pozadavek, tak ti muzu dat vedet, az mi to prijde.

    prodavam prave hlavne vectory. foto je pro me na adobe zanedbatelny.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    GEEK: Já sem tam poslední 2 roky a nic takového jsem tam snad nezahledl.

    Btw netusis jak dlouho trvá výběr výplaty? (Od zacatku jsem to nevybíral kvůli pozastavené živnosti ale teď bych možná ocenil to mít na paypalu)

    A mas tam i nějaké grafické assety nebo jen spis fotky? (Bych totiž tipoval ze ty se prodávají na Adobe víc. Já mám asi 2x nižší vydelky na Adobe než SS (pravda, záleží kdy, teď při ročním resetu je to cca 1:1 zatím ale po tom převratu minuly rok stejně SS byl nejvic. I když ne o tolik jak dřív...)
    GEEK
    GEEK --- ---
    u adobe stock uz neni moznost exkluzivni licence, co? uz jsem zvazoval, jestli radeji nedavat veci na nejakou fotobanku exkluzivne, nez je davat zadarmo ss zmrdum. treba na adobe mam 5x vyssi vydelky.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    BLACKX: díky, to by dávalo smysl, dala jsem tam pár dalších fotek v těch "biooblecich" :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    EUCHENIE: Chápu to tak, že se to bude prodávat za běžné ceny, ale jenom v editorial kategorii, tj. ilustrační fotky do zpráv, časopisů atd., ale ne pro reklamu. Buď tam má nějaké registrované značky (BMW), copyrightované budovy (Eiffelovka v noci), nějaké jiné trademarkové prvky (tři pruhy Adidas) nebo prostě lidi bez model release.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Mam se radovat nebo ne? Jakoze to budou reprezentovat, fajn, ale dostanu neco? :))

    The following image, submitted by you as a Royalty Free image, was transferred to the
    Editorial license.

    Considering the restrictions that the Royalty Free license enforces, we believe that the image
    would be suitable only as Editorial in order to allow us to represent it.

    DAVVID
    DAVVID --- ---
    BLACKX: Já to asi trochu nešťastně napsal. Moje fotka byla “jen” jako pozadí za modelkou. :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    DAVVID: A byls tam taky uvedený nebo jako autor nebo to byla jen ilustrační fotka? :)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    DAVVID: to je taky pravda, asi ne :) Ale když to má někdo jako zábavu na večery k seriálu... :)
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    EUCHENIE: to ano ale je otazka jestli se preorientovani v soucasne dobe snizeni vydelku vubec jeste vyplati :)

    btw ohledne nalezeni fotek, pred par mesici me pobavilo ze mi prisel newletter tusim od Fomei, kde predstavuji ruzne fotografy a byl tam nekdo s fotkou remake Harley Quinn s tmavou ulickou na pozadi... a to byla prave moje fotka, tak sem na to par vterin chvili koukal a rikal si wtf proc je to tak povedomy... vtipna nahoda :)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    BLACKX: Joo, jen jich moc nemam, jsou asi 10 let stary hlavne :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam