• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    [SERVER ERROR]
    Klub o prodávání fotografií skrze servery typu ShutterStock, iStockPhoto, Dreamstime, BigStockPhoto a podobné. Fotky se neprodávají za drahé peníze a proto je možné jich prodat mnohem více oproti tradičním stock fotobankám.

    Podělte se o Vaše zkušenosti!

    Pár informativních odkazů:
    Co to vůbec je: http://en.wikipedia.org/wiki/Microstock_photography
    Blog o zkušenostech s prodejem: http://www.microstockdiaries.com/
    Forum o microstock fotobankách: http://www.microstockgroup.com/
    rozbalit záhlaví
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    BLACKX: pritom to tam nekdo uz mel, vid. Ale asi jo, jinak taky wtf.
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    EUCHENIE: Accessories je normální slovo, to bude v pohodě. Taky vsázím na ten instagram, nic dalšího mě do oka netrklo.
    GEEK
    GEEK --- ---
    Si vždycky musím spravit náladu pohledem na výdělky na Adobe. Tam snad ani desetníky neexistují.
    GEEK
    GEEK --- ---
    EUCHENIE: Na jednoho Staráče ze supermarketu to bude stačit, tak snad se opíjíš rychle :)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Hilfe! Accessories je kram, ale pise se jinak, jinak fakt nevim... Instagram? Ale mam keywords castecne obslehnuty z obdobnych obrazku.

    Title / Keyword Trademark: Title and/or keywords contain trademark issues (e.g. brand name, company name, etc).

    Retro flatlay with copyspace. Woman accesories, comb, warm hat, dress, curler, handbag, retro vintage still life.

    accessories, background, bag, beauty, black, bright, brooch, clip, color, comb, concept, copy space, cosmetic, curler, design, dress, fashion, female, flat, flat lay, flatlay, free space, fur cap, hairy cap, hat, horizontal, instagram, lady, lay, leather, life, lila, lipstick, modern, overhead, pastel, pin, pink, set, space, still, style, top, trend, vertical, view, vintage, wallet, white, woman
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    EUCHENIE: jo to se mi taky stalo...
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    K fotce obarvenych vajec mam dodat smlouvu s umelcem :)))))) omgwtf
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    EUCHENIE: Celkem tam mám 639 fotek, nahraných postupně během posledních 10 let.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    U fotek mam zatim technicky problemy - ostreni, hloubka ostrosti, sum. No, porad je co delat :)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    BLACKX: a kolik tam mas fotek?
    Moje uploady jsou: r. 2018 asi 60 ks, 2019 asi 100, 2020 cca 170 - to je rec o vektorech, k tomu je nekde jeste rozptyleno tak do 50 -70 fotek za celou tu dobu.
    Celkem jsem na 110 USD dohromady ze vsech fotobanek ..za celou tu dobu :))
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    BLACKX: aha, takze fakt jen slabsi mesice... naprosta vetsina lidi nakupovala pres nejake predplatne...

    skoda ze uz na SS neni ten graf co ukazoval pomery prijmu z jednorazovych nakupu/predplatneho/enhanced licenci... by me celkem zajimalo srovnani...
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    DAVVID: Poslední upload jsem měl asi před rokem. Downloady mám dost podobné poslední dva roky (každý měsíc zhruba 80 +/- 20). Trošku to klesá, ale průměrně ne tak moc.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    BLACKX: to nejsou moc priznivy cisla no :/ klesl ti nejak vyznamne prumerny pocet stazeni za mesic oproti minulemu roku? kdy naposledy jsi tam neco daval?
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    EUCHENIE: Já se řítím z minulého katastrofického měsíce k ještě horšímu :) V lednu jsem měl 61 stažení, za únor už mám 63. Jenže oproti 21 USD z ledna mně to v únoru ukazuje jen 14 USD.

    Průměrně to je za únor 0,22 USD/stažení, což je zdaleka nejmíň, ze všech fotobank, kde prodávám. Udělal jsem si průměry z předchozím dvou let a další v řadě jsou DepositPhotos a BigStockPhoto, kteří mají 0,35 a 0,36 USD/stažení (pravda, občasné dražší licence tím dokáží dost zahýbat).
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    dnes 0,53 na Shutteru, jdu se vozrat :))))
    GEEK
    GEEK --- ---
    GEEK: tak dneska prislo. cili tak 4 pracovni dny
    GEEK
    GEEK --- ---
    DAVVID: ten vyber trva do par dnu. zrovna dneska jsem zadal pozadavek, tak ti muzu dat vedet, az mi to prijde.

    prodavam prave hlavne vectory. foto je pro me na adobe zanedbatelny.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    GEEK: Já sem tam poslední 2 roky a nic takového jsem tam snad nezahledl.

    Btw netusis jak dlouho trvá výběr výplaty? (Od zacatku jsem to nevybíral kvůli pozastavené živnosti ale teď bych možná ocenil to mít na paypalu)

    A mas tam i nějaké grafické assety nebo jen spis fotky? (Bych totiž tipoval ze ty se prodávají na Adobe víc. Já mám asi 2x nižší vydelky na Adobe než SS (pravda, záleží kdy, teď při ročním resetu je to cca 1:1 zatím ale po tom převratu minuly rok stejně SS byl nejvic. I když ne o tolik jak dřív...)
    GEEK
    GEEK --- ---
    u adobe stock uz neni moznost exkluzivni licence, co? uz jsem zvazoval, jestli radeji nedavat veci na nejakou fotobanku exkluzivne, nez je davat zadarmo ss zmrdum. treba na adobe mam 5x vyssi vydelky.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    BLACKX: díky, to by dávalo smysl, dala jsem tam pár dalších fotek v těch "biooblecich" :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    EUCHENIE: Chápu to tak, že se to bude prodávat za běžné ceny, ale jenom v editorial kategorii, tj. ilustrační fotky do zpráv, časopisů atd., ale ne pro reklamu. Buď tam má nějaké registrované značky (BMW), copyrightované budovy (Eiffelovka v noci), nějaké jiné trademarkové prvky (tři pruhy Adidas) nebo prostě lidi bez model release.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam