• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZATAMOKOJedlé a léčivé houby: pěstování, druhy, účinky, preparáty
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Houbarium beta :)
    Hlíva královská / Pleurotus eryngii
    v pozadí zapomenutý přerostlý Houževnatec :)







    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Tak první vlna Shiitake na homemade substrátu je tu :)

    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LOOKASH_II: rozsahem se to překrývá, ale Stamets je z roku 2000 a v týhle jsou odkazy na zdroje ze současnosti (potkal jsem tam 2005, 2008 apod.).
    LOOKASH_II
    LOOKASH_II --- ---
    ZATAMOKO: Prekryva se to hodne se Stametsovym Growing Gourmet and Medicinal Mushrooms? Je to ciste encyklopedie nebo spis kniha o lecivych houbach?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    KAREN: mám, je to dobrá kniha. Je tam spousta odkazů na další zdroje. Hodně informací je z knih P. Stametse.

    Jako doplňující kniha je dobrá http://www.eminent.cz/kniha.php?id_knihy=572
    MATT
    MATT --- ---
    DAWYT: žampion se dá poplést podle vzhledu, ale imho jeho vůně je specifická.

    napr: http://hobby.idnes.cz/zamena-hub-za-nebezpecne-0wh-/houby.aspx?c=A120717_164923_houby_mce
    KAREN
    KAREN --- ---
    btw. tohle je super publikace - i pokud jde o klasickej ceskej sber bez ohledu na lecivy ucinky... ale cena neni nejprivetivejsi, uznavam




    Encyklopedie léčivých hub – Radomír Socha – nakladatelství Academia
    http://academia.cz/encyklopedie-lecivych-hub.html
    DAWYT
    DAWYT --- ---
    LOOKASH_II: díky, docela mě to překvapilo, že existuje pečárka záprašná, která má hnědý spodek a je jedovatá. Už jsme to snědli, a je to ok :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LOOKASH_II
    LOOKASH_II --- ---
    DAWYT: bez fota tezko rict, oni i nektere zampiony nejsou uplne jedle

    DAWYT
    DAWYT --- ---
    ahoj, je možné, že si člověk splete žampion s nějakou jedovatou houbou. Včera jsme nasbírali a rodina varovala at je vyhodíme, protože maj "radiatory".

    Osobně si myslím, že to je v pohodě, protože žádná jedovatá houba nemá tmavou spodní část.

    Může někdo potvrdit, prosím? :)
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    KRAL_KAREL_IV
    KRAL_KAREL_IV --- ---
    MATT: No vyvařil jsem je, ale taky se bojím. Uvidím jak to dopadne.
    MATT
    MATT --- ---
    KRAL_KAREL_IV: sterilizoval si ty piliny? bych se bal, ze to mas cernou plisen
    KRAL_KAREL_IV
    KRAL_KAREL_IV --- ---
    LOOKASH_II: Díky! Podobné chomáčky tam mám na povrchu, ale piliny jsou začernalé. Možná je tam moc vody. Ještě tomu dám šanci a jestli z toho něco bude, tak se pochlubím ;o)
    KRAL_KAREL_IV
    KRAL_KAREL_IV --- ---
    Ahoj. Pokusně jsem do vlhkých pilin dal zbytek podhoubí a pár hlaviček enokitake (měl by to být kultivar penízovky sametonohé).
    Je tam nějaké černé podhoubí. Jakou má mít podhoubí enoki barvu? Zajímá mě, jestli se chytily nebo jestli se chytila nějaká jiná houba.
    GEE_K_EER
    GEE_K_EER --- ---
    Ahoj-chci se zpetat, těch co maji zkusenosti s pěstováním žampionu, shiitake a hlavne hlívy z growboxu z tzv houbových zahrádek-jestli igelitový obal v něchž se growboxy prodavaji má ještě jiný smysl než udržení substrátu ve vlhkosti. Zajímá mě jesttli po přeložení substrátu do jiné nádoby může mycélium fungovat stejně nebo se třeba nějak poškodí a tím uplne neznehodnotí (pokud dám substrátu stejné podmínky)? Díky
    MATT
    MATT --- ---
    zapomenutej pokus s hlivou... ockovaci kolicek pichnutej do zavarenyho zrni.. cca nekdy od brezna-dubna

    LETTADLO
    LETTADLO --- ---
    ZATAMOKO: tyhle témata prosím ke mě do diskuze ;]

    [ SBĚR LYSOHLÁVEK mykologická poradna ]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam