• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZATAMOKOJedlé a léčivé houby: pěstování, druhy, účinky, preparáty

    O jaké informace máš zájem?

    155 hlasy od 83 respondentů

    rozbalit záhlaví
    DAWYT
    DAWYT --- ---
    LOOKASH_II: díky, docela mě to překvapilo, že existuje pečárka záprašná, která má hnědý spodek a je jedovatá. Už jsme to snědli, a je to ok :)
    LOOKASH_II
    LOOKASH_II --- ---
    DAWYT: bez fota tezko rict, oni i nektere zampiony nejsou uplne jedle

    DAWYT
    DAWYT --- ---
    ahoj, je možné, že si člověk splete žampion s nějakou jedovatou houbou. Včera jsme nasbírali a rodina varovala at je vyhodíme, protože maj "radiatory".

    Osobně si myslím, že to je v pohodě, protože žádná jedovatá houba nemá tmavou spodní část.

    Může někdo potvrdit, prosím? :)
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    KRAL_KAREL_IV
    KRAL_KAREL_IV --- ---
    MATT: No vyvařil jsem je, ale taky se bojím. Uvidím jak to dopadne.
    MATT
    MATT --- ---
    KRAL_KAREL_IV: sterilizoval si ty piliny? bych se bal, ze to mas cernou plisen
    KRAL_KAREL_IV
    KRAL_KAREL_IV --- ---
    LOOKASH_II: Díky! Podobné chomáčky tam mám na povrchu, ale piliny jsou začernalé. Možná je tam moc vody. Ještě tomu dám šanci a jestli z toho něco bude, tak se pochlubím ;o)
    KRAL_KAREL_IV
    KRAL_KAREL_IV --- ---
    Ahoj. Pokusně jsem do vlhkých pilin dal zbytek podhoubí a pár hlaviček enokitake (měl by to být kultivar penízovky sametonohé).
    Je tam nějaké černé podhoubí. Jakou má mít podhoubí enoki barvu? Zajímá mě, jestli se chytily nebo jestli se chytila nějaká jiná houba.
    GEE_K_EER
    GEE_K_EER --- ---
    Ahoj-chci se zpetat, těch co maji zkusenosti s pěstováním žampionu, shiitake a hlavne hlívy z growboxu z tzv houbových zahrádek-jestli igelitový obal v něchž se growboxy prodavaji má ještě jiný smysl než udržení substrátu ve vlhkosti. Zajímá mě jesttli po přeložení substrátu do jiné nádoby může mycélium fungovat stejně nebo se třeba nějak poškodí a tím uplne neznehodnotí (pokud dám substrátu stejné podmínky)? Díky
    MATT
    MATT --- ---
    zapomenutej pokus s hlivou... ockovaci kolicek pichnutej do zavarenyho zrni.. cca nekdy od brezna-dubna

    LETTADLO
    LETTADLO --- ---
    ZATAMOKO: tyhle témata prosím ke mě do diskuze ;]

    [ SBĚR LYSOHLÁVEK mykologická poradna ]
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    ID_0: tohle auditko jsem zakládal právě proto, abychom zde neřešili jedlost lysohlávek a jejich léčebné účinky .)
    Protože když jsem se na něco ptal ohledně non-psilocybe v houbariu, tak dotaz nebyl prakticky nikdy zodpovězen (nebo rozveden dál), neb zapadl v nánosu psilocybe debat.

    ad legislativa: netuším, imho to je o lidech/fících, prostě, když tě budou chtít zlikvidovat (třeba/typicky udání konkurence), tak to udělaj a je fuk jestli jsi schopnej sníst produkci deseti growkitů najednou a ukojit tím vlastní potřebu

    ad psychiatrie: ano, pokusy tu byly, možná se to teď zas bude vracet, uvidíme...
    LETTADLO
    LETTADLO --- ---
    ID_0: dokud si pestujes tak dobrý...ale jak stim kšeftuješ tak to berou jako ostatní opiáty.....
    LETTADLO
    LETTADLO --- ---
    ZATAMOKO: chtěl jsem zviditelnit někoho jineho... ale beru to! z tohodle pohledu jsem nad tim totiž neuvažoval.....
    ID_0
    ID_0 --- ---
    ZATAMOKO: mě to přijde docela fér... jedlé přece lysoně jsou a léčivé minimálně v psychiatrii též tím pádem záhlaví je učiněno za dost...
    spíš mě zajímá legislativa aby po tom nešli chlupatí jako vosy na bonbón!?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LETTADLO: nejsem moralista, je mi fuk, zda tam prodavate kubanky atd.
    Spis mi vadi, ze to sem davas ve chvili, kdy tam neni nic zajimavyho.
    Zkus se vzit do role potencialniho zakaznika. Jaky myslis, ze bude standardni postup absolutni vetsiny lidi, kteri nepestuji kubanky?

    uvidi tvuj post > kliknou > uvidi tam nezajimavy sortiment > odchazi > s nejvetsi pravdepodobnosti uz nikdy neprijdou (mozna casem, kdy probublate netem a budete tam mit relevantni produkty, ale to uz je zrejme zaujme konkurence, ktera se nad tim zamyslela hned na zacatku)

    Pripomina mi to necilenou PPC reklamu. Dnes je trend opacny, cileni...


    LETTADLO: ja mam zas pocit, ze lidi na nyxu nedokazou prijmout konstruktivni kritiku...
    LETTADLO
    LETTADLO --- ---
    už mě to ani nepřekvapuje že na nyxu skoro jakakoliv iniciativa je hned zpocatku odsouzena a zkritizovana...
    LETTADLO
    LETTADLO --- ---
    ZATAMOKO: hele ty moralisto neni to muj eshop ale jednoho meho kolegy! klidne me smaz ;) pro někoho je to toy pro někoho zajímavý třeba....a tenhle eshop je v provozu teprve týden...přibyde široka nabidka jedlych hub casem...
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    KAREN: hm, to skoro ani nevim. Já jsem spíš na dřevokazný houby, tyhle "hovnožrouty" moc neumim :)
    Ale určitě můžeš nechat vytrousit spory na sklo, čím víc, tím líp. Až jich budeš mít dost, tak smíchej s vodou a zalejvej po zahradě. IMHO ale výsledek nejistý.
    Já bych zkusil Vatovce, sadba např. na dobrehouby.cz
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LETTADLO: nejsem přítelem mazání příspěvků, tak to neudělám, ale:

    1/ když už děláte shop, tak si zajistěte správné přesměrování s bez www, nebo je to účel?
    2/ chápu, že je jednoduché nasadit prestashop, ale to default téma je prostě lacinost sama...
    3/ litr žita za 39 Kč?!?
    4/ litr perlitu za 39 Kč?!?
    5/ pár rukavic za 29 Kč?!?
    6/ nemáte žádné kity/kultury/spory pro pěstitele jedlých hub (= nikoliv halucinogenních), jen předražené zrní, mouky a krycí vrstvy, takže nechápu, proč to hážeš i sem

    Pokud hodláš s eshopem někoho zaujmout (pozitivně), tak se zaměř na svoji cílovku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam