• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO

    F I M O






    Polymerová hmota (u nás je k dostání pod značkou FIMO ve 48 barvách) je lehká a měkká hmota. Snadno se modeluje, nelepí, neosychá a jednotlivé barvy můžete mezi sebou míchat a vytvářet tak mnoho dalších odstínů a barev. Hotový výrobek se zapéká v troubě při 130°C po dobu 30 minut.

    FAQ FIMO - anglicky

    Možná nebezpečí spojená s používáním fima nejdete zde...
    http://tunnels.cz/index.php?clanek=21
    SARKALINA

    Co tu chceme: vaši tvorbu z fima (ti co nemají rádi roztahováky nebo naopak kýčovité dortíčky budou tolerantní), výrobky nalezené na netu, postupy, nápady, tutoriály, debatu k tématu (prosím slušně), nabídky vlastních fimo výrobků k prodeji...
    rozbalit záhlaví
    LITTLE_SISTER
    LITTLE_SISTER --- ---
    MUSIQUE: já to tam chtěla nechat 20 min podle návodu. ale zdá se mi, že ani těch 20min neuběhlo a z trouby se začal linout kouř a smrad. nevim bohužel, kdy byla ta hranice, že se to začalo pálit. takže fakt vyzkoušet...
    MUSIQUE
    MUSIQUE --- ---
    LITTLE_SISTER: taky mám plynovou a chystám se na to tenhle víkend.. tak nevím na kolik minut teda doporučuješ? a hlídat hmm. to bude z zajímavý:))) hodně štěstí při druhým pokusu!
    LITTLE_SISTER
    LITTLE_SISTER --- ---
    hm, tak napoprvý nevyšlo... problém je, že nevim, kolik stupňů má plynová trouba. měla jsem to na nejmenší stupeň, 20 minut a totálně se to speklo. takže příště musim hlídat...
    LITTLE_SISTER
    LITTLE_SISTER --- ---
    RBLS: díky, tak snad se kuchyň neoctne v plamenech:)
    RBLS
    RBLS --- ---
    LITTLE_SISTER: taky sem začínala v plynovce a v pohodě. ničeho se neboj. Jen si dej bacha na teplotu, rádo se to připíká. Čas a teplotu si musíš vychytat. Já takhle přišla asik o 5 plechů :-D
    LITTLE_SISTER
    LITTLE_SISTER --- ---
    začínám s fimem, takže možná stupidní otázka pro vás: můžu fimo zapékat v plynové troubě?:) mě napadlo, jestli se z fima nevypařujou látky, který v kombinaci s plynem můžou bouchnout:) mé chemické znalosti na to nějak nestačí. díky
    DAJUSE
    DAJUSE --- ---
    KLA: tam jsem ještě ani nebyla...budu muset navštívit asi :-)
    KLA
    KLA --- ---
    DAJUSE: to to vezmu přes bubble crative :)
    DAJUSE
    DAJUSE --- ---
    KLA: V Rooye jsem byla minulý týden a nic,,,zajeď si tramvají dolů na Karlák do Market Atru...
    KLA
    KLA --- ---
    DAJUSE: to je tipný, tohle jsem přesně dělala přd týdnem, jen jsem je ještě nevypálila :)

    Nevíte jestli teď mají fimo v rooye? Potřebuju dneska koupit a nenmám čas jet někam jinam
    DAJUSE
    DAJUSE --- ---
    Zima za dveřmi, sněkuláci na uších :-)))



    Více na http://dajusejewels.blogspot.com/
    NEAX
    NEAX --- ---
    ROSADKO: tak ta už je fakt vymazlená!
    NEAX
    NEAX --- ---
    DAJUSE: tvořim hlavně korálky a fimo (tak ono to jde ruku v ruce :-), ale spíš tak pro radost nebo pro kamarády, bohužel na to nemam tolik času kolik bych chtela ... hlavně na fimu mě baví to, že je se stále co učit :-)
    DAJUSE
    DAJUSE --- ---
    NEAX: no tak holky z bijoux components jsou dostatečné doporučení, proč k bizonu přejít :-) asi ho taky zakoupím zase až mi dojde Alteco :-D ... Jen se pro mě hůř shání :-( ... Co ty vůbec tvoříš, ženo? ;-)
    NEAX
    NEAX --- ---
    PSYCHEE: bohužel nevim kde v praze ho maji, vzdycky kdyz jsem ho viděla tak to bylo mimo prahu ... fakt me napadaj jen obi a spol.
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    NEAX: no já se ptám proto, že vrtačky značky Foredom používaj na UmPrumce v ateliéru šperku, tak jsem myslela, že budou asi dost kvalitní...ale ten Dremel vypadá taky dobře...tak fakt nevim, jak se rozhodnout.

    DAJUSE: a nevíš náhodou, kolik tahle konkrétně stojí?
    NEAX
    NEAX --- ---
    DAJUSE: bizona mi prave jednou doporučili kdyz jsem byla v jablonci, pan rikal ze si ho tam chodi kupovat holky od perlicek (= holky, prodavačky z bijoux components) a protoze se mi osvedcilo uz jsem u nej zustala :-)
    DAJUSE
    DAJUSE --- ---
    KLA: jinak jak hodila odkaz NEAX na Bizona, to znám, to je taky fajne :-) jen já jsem ukotvila jinde no :-D kařdý máme svoje lepidlo :-D
    DAJUSE
    DAJUSE --- ---
    KLA: Já používám lepidlo Altedo, se mi osvědčilo výborně. Mají ho i v Rooye. Stojí tam 180 2Og. Je tekuté, v čem mím očko, tak po upeření z fima vytáhnu, kápnu kapičku a zase drátek do Fima zandám a drží parádně...jen jednou se mi ozvala slečna, že jí upadla spona z komponentu. Ale zase na větší plochy používám dlousložková lepidla. Tak já dělám ale i s plechem na plech a tak...a tyx jsou super. Teď mám Taky od Alteca :-D nějak co sleduji vždycky u toho v lepidlecxh skončím :-D
    http://www.alteco.cz/vterinova-lepidla_ace-d
    http://www.alteco.cz/epoxidova-lepidla_3-ton-quick-epoxy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam