• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO

    F I M O






    Polymerová hmota (u nás je k dostání pod značkou FIMO ve 48 barvách) je lehká a měkká hmota. Snadno se modeluje, nelepí, neosychá a jednotlivé barvy můžete mezi sebou míchat a vytvářet tak mnoho dalších odstínů a barev. Hotový výrobek se zapéká v troubě při 130°C po dobu 30 minut.

    FAQ FIMO - anglicky

    Možná nebezpečí spojená s používáním fima nejdete zde...
    http://tunnels.cz/index.php?clanek=21
    SARKALINA

    Co tu chceme: vaši tvorbu z fima (ti co nemají rádi roztahováky nebo naopak kýčovité dortíčky budou tolerantní), výrobky nalezené na netu, postupy, nápady, tutoriály, debatu k tématu (prosím slušně), nabídky vlastních fimo výrobků k prodeji...
    rozbalit záhlaví
    KLA
    KLA --- ---
    ANEZAK397: 150 je moc... Tkus si udělat placičku z bílého trannsparentního a uvidíš že to spálíš :)
    RBLS
    RBLS --- ---
    ANEZAK397: pečeš při 150 stupních? To se mi zdá příliš. Já dávám 100 a na 25mina vše úplně ok.
    ANEZAK397
    ANEZAK397 --- ---
    KLA: No, je fakt ze kdyby ta teplota byla mensi, ze by se to tam nechalo dyl... Ja davam kolem 150 stupnu.. Jeste jsem amater :) Treba s tekutym fimem, lakama a pod. vubec neexperimentuju, ale chtela bych to zkusit
    RBLS
    RBLS --- ---
    děkuju sem ráda že se líbí.
    Tady sem zkompletovala náramky na ruku: http://img340.imageshack.us/i/snmek009.jpg/
    KLA
    KLA --- ---
    RBLS: ten falešnej je supr!
    ANEZAK397: a to ti stačí jo? Já dávám na deset minut když to chci nechat jenom zatvrdnout a pak k tomu něco ještě dodělávat, nebo na to dávat TLSko... celkově pečení i malých kousků mám na 25 minut... ale je fakt že tu troubu podezřívám že mi dělá jen 110 stupňů :)
    LITTLE_SISTER
    LITTLE_SISTER --- ---
    ANEZAK397: díky, příště budu chytřejší:) pekla sem právěže malý věci, korálky a tak... vznikly z nich černý hroudy:)
    KLARI
    KLARI --- ---
    RBLS: moc hezký!
    jak dokážete takový pěkný a ještě pravidelný vzory? hádám že jsou na to nějaký návody..?
    jsem začátečník a nestačím tu zírat..
    ANEZAK397
    ANEZAK397 --- ---
    LITTLE_SISTER: 20 minut je desne moc. Jestli peces maly soucastky, koralky a pod tak max 10 minut- ja troubu nechavam zapnutou treba jen 6 min a zbytek doby to tam necham dojit
    RBLS
    RBLS --- ---
    z dneška nějaké nové vzorky : http://img510.imageshack.us/i/snmek009.jpg/
    KLA
    KLA --- ---
    ROSADKO: něco takovýho... já mám teda hranatou a má cca 20x30x20 cm... není to nějak obří, ale zatím na všechno stačilo
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    KLA: jako tohle? :)) neni to malý?

    KLA
    KLA --- ---
    ROSADKO: já jsem rozhodně pro remosku... za pár korun, perfektní regulace teploty
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    Jinak osobně si myslím, že málokdo má možnost mít doma dvě trouby - pídila jsem se po tom na anglicky psanejch webovkách o fimu před časem (už nevim, kde to bylo) a tam psali, že pro minimalizaci rizik je dobrý troubu po pečení fima vytřít hadříkem v saponátu a pak ještě jednou namočeným ve vodě - já to tak dělám a trouba nesmrdí a je pěkně čisťounká :)
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    KLA: já bych uvítala ODBORNEJ a nezaujatej názor na škodlivost fima od někoho jinýho, než je člověk, co vlastní tunnels.cz teda ;) S fimem dělám skoro pět let a nikdy jsem ho nespálila ani nic podobnýho
    LITTLE_SISTER
    LITTLE_SISTER --- ---
    MUSIQUE: já to tam chtěla nechat 20 min podle návodu. ale zdá se mi, že ani těch 20min neuběhlo a z trouby se začal linout kouř a smrad. nevim bohužel, kdy byla ta hranice, že se to začalo pálit. takže fakt vyzkoušet...
    LITTLE_SISTER
    LITTLE_SISTER --- ---
    KLA: já si určitě ráda přečtu. zvlášť po tom, co sem včera zamořila celej byt smradem ze spálenýho fima:)
    KLA
    KLA --- ---
    Doufám že vám dvě anketky nevadí... chtěla bych vědět jaké máte na tyhle věci názor. Klidně rozviňte diskuzi, trocha povídání nevadí.

    Osobně myslím že FAQ by se hodilo... Byl by to dobrý návod pro začínající kde koupit, co koupit a co s tím dělat. Mohly by tam být odkazy na literaturu, zajímavé autory, nebo nějaké základní tutoriály.

    A s tím nebezpečím... možná že to přeháním, ale jsem přesvědčena o tom že by bylo vhodné varovat. Za prvé před spálenením, za druhé před používáním stejné trouby ve které se dělají potraviny, za třetí před používáním roztahováků na roztahování nezahojené tkáně a za čtvrté vůbec před vdechováním chemikálií které z fima při zpracovávání vycházejí. Nikdo pořádně neví co všechno ty ftaláty mohou v těle způsobit, ale je dobré vědět že to je docela svinstvo.

    Co si o tom myslíte?
    KLA
    KLA --- ---

    Myslíte si, že by bylo vhodné upozorňovat na možná zdravotní ohrožení?

    29 hlasy od 29 respondentů

      KLA
      KLA --- ---

      Chcete na nástěnku vložit FAQ?

      23 hlasy od 23 respondentů

        MUSIQUE
        MUSIQUE --- ---
        LITTLE_SISTER: taky mám plynovou a chystám se na to tenhle víkend.. tak nevím na kolik minut teda doporučuješ? a hlídat hmm. to bude z zajímavý:))) hodně štěstí při druhým pokusu!
        LITTLE_SISTER
        LITTLE_SISTER --- ---
        hm, tak napoprvý nevyšlo... problém je, že nevim, kolik stupňů má plynová trouba. měla jsem to na nejmenší stupeň, 20 minut a totálně se to speklo. takže příště musim hlídat...
        LITTLE_SISTER
        LITTLE_SISTER --- ---
        RBLS: díky, tak snad se kuchyň neoctne v plamenech:)
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam