• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    KLA: jako tohle? :)) neni to malý?

    KLA
    KLA --- ---
    ROSADKO: já jsem rozhodně pro remosku... za pár korun, perfektní regulace teploty
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    Jinak osobně si myslím, že málokdo má možnost mít doma dvě trouby - pídila jsem se po tom na anglicky psanejch webovkách o fimu před časem (už nevim, kde to bylo) a tam psali, že pro minimalizaci rizik je dobrý troubu po pečení fima vytřít hadříkem v saponátu a pak ještě jednou namočeným ve vodě - já to tak dělám a trouba nesmrdí a je pěkně čisťounká :)
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    KLA: já bych uvítala ODBORNEJ a nezaujatej názor na škodlivost fima od někoho jinýho, než je člověk, co vlastní tunnels.cz teda ;) S fimem dělám skoro pět let a nikdy jsem ho nespálila ani nic podobnýho
    LITTLE_SISTER
    LITTLE_SISTER --- ---
    MUSIQUE: já to tam chtěla nechat 20 min podle návodu. ale zdá se mi, že ani těch 20min neuběhlo a z trouby se začal linout kouř a smrad. nevim bohužel, kdy byla ta hranice, že se to začalo pálit. takže fakt vyzkoušet...
    LITTLE_SISTER
    LITTLE_SISTER --- ---
    KLA: já si určitě ráda přečtu. zvlášť po tom, co sem včera zamořila celej byt smradem ze spálenýho fima:)
    KLA
    KLA --- ---
    Doufám že vám dvě anketky nevadí... chtěla bych vědět jaké máte na tyhle věci názor. Klidně rozviňte diskuzi, trocha povídání nevadí.

    Osobně myslím že FAQ by se hodilo... Byl by to dobrý návod pro začínající kde koupit, co koupit a co s tím dělat. Mohly by tam být odkazy na literaturu, zajímavé autory, nebo nějaké základní tutoriály.

    A s tím nebezpečím... možná že to přeháním, ale jsem přesvědčena o tom že by bylo vhodné varovat. Za prvé před spálenením, za druhé před používáním stejné trouby ve které se dělají potraviny, za třetí před používáním roztahováků na roztahování nezahojené tkáně a za čtvrté vůbec před vdechováním chemikálií které z fima při zpracovávání vycházejí. Nikdo pořádně neví co všechno ty ftaláty mohou v těle způsobit, ale je dobré vědět že to je docela svinstvo.

    Co si o tom myslíte?
    KLA
    KLA --- ---

    Myslíte si, že by bylo vhodné upozorňovat na možná zdravotní ohrožení?

    29 hlasy od 29 respondentů

      KLA
      KLA --- ---

      Chcete na nástěnku vložit FAQ?

      23 hlasy od 23 respondentů

        MUSIQUE
        MUSIQUE --- ---
        LITTLE_SISTER: taky mám plynovou a chystám se na to tenhle víkend.. tak nevím na kolik minut teda doporučuješ? a hlídat hmm. to bude z zajímavý:))) hodně štěstí při druhým pokusu!
        LITTLE_SISTER
        LITTLE_SISTER --- ---
        hm, tak napoprvý nevyšlo... problém je, že nevim, kolik stupňů má plynová trouba. měla jsem to na nejmenší stupeň, 20 minut a totálně se to speklo. takže příště musim hlídat...
        LITTLE_SISTER
        LITTLE_SISTER --- ---
        RBLS: díky, tak snad se kuchyň neoctne v plamenech:)
        RBLS
        RBLS --- ---
        LITTLE_SISTER: taky sem začínala v plynovce a v pohodě. ničeho se neboj. Jen si dej bacha na teplotu, rádo se to připíká. Čas a teplotu si musíš vychytat. Já takhle přišla asik o 5 plechů :-D
        LITTLE_SISTER
        LITTLE_SISTER --- ---
        začínám s fimem, takže možná stupidní otázka pro vás: můžu fimo zapékat v plynové troubě?:) mě napadlo, jestli se z fima nevypařujou látky, který v kombinaci s plynem můžou bouchnout:) mé chemické znalosti na to nějak nestačí. díky
        DAJUSE
        DAJUSE --- ---
        KLA: tam jsem ještě ani nebyla...budu muset navštívit asi :-)
        KLA
        KLA --- ---
        DAJUSE: to to vezmu přes bubble crative :)
        DAJUSE
        DAJUSE --- ---
        KLA: V Rooye jsem byla minulý týden a nic,,,zajeď si tramvají dolů na Karlák do Market Atru...
        KLA
        KLA --- ---
        DAJUSE: to je tipný, tohle jsem přesně dělala přd týdnem, jen jsem je ještě nevypálila :)

        Nevíte jestli teď mají fimo v rooye? Potřebuju dneska koupit a nenmám čas jet někam jinam
        DAJUSE
        DAJUSE --- ---
        Zima za dveřmi, sněkuláci na uších :-)))



        Více na http://dajusejewels.blogspot.com/
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam