• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO

    F I M O






    Polymerová hmota (u nás je k dostání pod značkou FIMO ve 48 barvách) je lehká a měkká hmota. Snadno se modeluje, nelepí, neosychá a jednotlivé barvy můžete mezi sebou míchat a vytvářet tak mnoho dalších odstínů a barev. Hotový výrobek se zapéká v troubě při 130°C po dobu 30 minut.

    FAQ FIMO - anglicky

    Možná nebezpečí spojená s používáním fima nejdete zde...
    http://tunnels.cz/index.php?clanek=21
    SARKALINA

    Co tu chceme: vaši tvorbu z fima (ti co nemají rádi roztahováky nebo naopak kýčovité dortíčky budou tolerantní), výrobky nalezené na netu, postupy, nápady, tutoriály, debatu k tématu (prosím slušně), nabídky vlastních fimo výrobků k prodeji...
    rozbalit záhlaví
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    SHAMANA: fotky nemam, ale z toho co vyjmenovavas to asi nejvic pripomina mlecne sklo ,)
    cire to rozhodne neni
    SHAMANA
    SHAMANA --- ---
    Zdravím a zároveň prosím, jestli by jste mi někdo nemohl nalinkovat fotky již upečeného transparentního fima. Koupila jsem si na pokus transparentní bílou, tak nevím jestli to bude vypadat jako čiré sklo, mléčné sklo, nebo to vůbec sklo připomínat nebude.....díky moc:)
    SVETLO
    SVETLO --- ---
    SLAVAJZ: prodava se specialni pripravek, kterej fimo zase vrati do puvodniho stavu
    TOM
    TOM --- ---
    mám doma tuhle http://www.unicore.cz/detail65089/brusky/bruska-vysokorychlostni-bt-mg-160-sada-einhell-blue
    k sehnání podle zbozi.cz nejlevněji tady http://www.pevatools.cz/4986-bruska/32077-bruska-vysokorychlostni-bt-mg-160-sada-einhell-blue-4419142/
    - je dost dobrá, akorát se trochu hůř nasazuje ta pružná hřídel
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    PSYCHEE: jj, to je takovej prodluzovaci nastavec kterej je o dost lehci takze se s ni lepe manipuluje

    tak si sezen vrtacku no, nevim kde by se jaka dala koupit, ani googlenim zadnou malou nenajdes? na tyhle maly veci je uplne jedno co je to za znacku
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    ROSADKO: uz se opakuji, ale shanim opravdu neco levnejsiho nez je tohle......hridel je jenom vec co se na vrtacku nasadi? ja se v tom vubec nevyznam.
    NEAX
    NEAX --- ---
    LIMONADA: ne tak dremel je samo taky dobrej, o tom žádná, já jen tenkrát když jsem řešila co koupit tak jsem to porovnávala a vyšel mi proxxon (např. je menší, o dost lehčí než dremel, ale jasný můžeš nasadit hřídel, to je prostě individuální), byl jen takovej tip, že existujou i jiny dobry značky než dremel.

    PSYCHEE: tak táta mi jednou koupil takovou vrtačku v Penny za 500, a bohatě stačila ... to seženeš bez problémů.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    NEAX: proc myslis ze je lepsi nez dremel? nechapu v cem,imho fce to bude mit tuplem stejny, a ergonomicky mi neprijde tak dotazenej jako dremel
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    NEAX: diky, vypada pekne, ale je to porad moc penez :(
    vzhledem k tomu, ze potrebuju opravdu jen vrtat, a jen nekdy, se mi do toho nechce vrazet vic nez par stovek, max litr
    NEAX
    NEAX --- ---
    PSYCHEE: já dlouho vybírala jakou koupit, taky jsem uvazovalo o dremelovi, ale nakonec jsem si koupila proxxon micronot 50/e (tadytu sadu: http://www.9000.cz/naradi/proxxon-28515-modelarska-sada-micromot-50-e) a je super, myslim, že lepší než dremel, vrtá to, leští to (coz je na fimo dobrý, na lesteni maj i sadu nástavců), je lehká do ruky ... v pohodě s ní vrtam i do stříbra ... prostě jsem spokojená :-) Kdyžtak tady je ke stažení katalog, kde je dobře popsaná: http://www.proxxoncz.cz/?page=catalog.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    PSYCHEE: no pouzivat dremel jen jako vrtacku by byla draha sranda=D ten je prave na hrozne moc pouziti, pokud delas i neco jineho nez fimo....
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    SVETLO: prosimte jakou vrtacku sis koupila, za kolik, a jak jsi s ni spokojena?
    potrebuju si co nejdriv nejakou koupit.....aby zvladla pryskyrici, fimo, treba musle a takovy veci.....a co nejlevneji....

    popripade mate-li nekdo tip, sem s nim, urcite to bude zajimat vic lidi, trochu jsem filtrovala, ale ty zavesny naradi od Dremelu jsou neuveritelne drahy, i kdyz verim, ze naprosto super ,o)
    KLA
    KLA --- ---
    SLAVAJZ: nejlepší mi na to přišlo tekuté fimo
    MINOU
    MINOU --- ---
    SLAVAJZ: Já jsem ho nakrájela na malý kousky na chvíli ponořila do teplý vody a pak hnětla a vpohodě-bylo skoro jako kámen, taky drolilo
    SLAVAJZ
    SLAVAJZ --- ---
    dikec za rady, ozkusam vsechny zpusoby na ruznych barvach a pak dav vedet jak to dopadlo.....
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    SLAVAJZ: me teda pomahalo vzdy proste hnist a promackavat dokud nezmekne a nepovoli......
    CERTICA
    CERTICA --- ---
    ROSADKO: alebo este odporucaju olivovy olej. Ale nam naposledy pomohla aj voda...
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    SLAVAJZ: vodu ne, fimo obsahuje složky nerozpustné ve vodě. Zkus trochu nějakého krému, třeba krému na ruce, mně se docela osvědčil :)
    CERTICA
    CERTICA --- ---
    SLAVAJZ: skusala si pridat vodu a hnietit?
    SLAVAJZ
    SLAVAJZ --- ---
    Našel jsem doma hodně staré fimo, které se při zpracování neskutečně drolí a nejde z něj nic udělat. Nevěděl by někdo jak ho "oživit" a nebo je to prostě na vyhození?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam