• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATESISKOKettlebell - ultimátní posilovna do ruky
    Kettlebell nebo také girja je tradiční ruská litinová činka vzhledem připomínající dělovou kouli s držadlem. Používá se jako tréninkové nářadí k získání síly, kondice, ke ztrátě tělesného tuku a k posílení všech svalových partií. http://en.wikipedia.org/wiki/Kettlebell http://www.youtube.com/watch?v=Lwme8rkzetg http://www.youtube.com/watch?v=gy5uU7ku-Lo
    rozbalit záhlaví
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    TAURUS: Díky moc! Další cíle jsou už vytyčené :)

    Zkoušky jsou následující:

    Vstupní silový test: 5 přítahů na hrazdě

    Technické zkoušky:
    10× double swing @ 2×24
    5× double clean @ 2×24
    5× double military press @ 2×24
    5× double front squat @ 2×24
    5+5 snatch @ 24
    1× TGU @ 24
    ---- hodnotí se technické provedení a splnění technických standardů

    Psaný test o 50ti otázkách

    Test profesionality - v zásadě jak umíš učit

    Snatch test: 100× snatch @ 24kg / 5 min.

    Graduation workout úplně na konci: Jde spíš o test charakteru :)
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    RADAR_PIBTL144: btw jak se skládají fyzické a technické zkoušky?
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    RADAR_PIBTL144: dost dobrý, gratulace a jen tak dál!
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    O víkendu proběhl v Praze historicky první český kurz StrongFirst Girya!

    Po náročných třech dnech, narvaných prvotřídními informacemi, úspěšně složili fyzické, teoretické a technické zkoušky 4 z 5 účastníků - a pátý je složí co nevidět!

    Česká republika se tak může pyšnit čtyřmi novými StrongFirst instruktory: Michalem Vrátným, Zdeňkem Dohnalem, Ondrou Tichým a Michalem Dřevěným.

    Děkujeme Peteru Lakatosovi za profesionální přístup a obrovskou přidanou hodnotu!

    Jsme StrongFirst. Loajalita - Čest - Respekt!


    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    TCHAJ: 24ka je za 2990,- Kč

    Jinak dejte bacha, když kupujete levnější značky - některé nejsou celé odlité z formy, ale mají madlo přivařené ke kouličce. Stačí, když to pak jednou spadne v blbým úhlu a máte madlo mínus :) Teda samozřejmě pominu-li pár dalších drobností :) Chce to ideálně vidět je in natura...

    Jinak BTW, chci teď na zkoušku objednat i Black Series kettlebelly z Británie, protože dělají větší váhy (56, 68, 80, 92 kg), takže vemu i pár lehčích. Vypadají hodně dobře, loni jsem měl v Londýně možnost si je letmo osahat a kvalitativně srovnatelné s RKC, nicméně se zdá, že bude snažší je sem dostat :)
    SVATY
    SVATY --- ---
    Já dneska shodou náhod taky asi půl hoďky smikroval ten svůj a musím říct, že to je úplně o ničem jiným. Mám doma takovou tu hodně levnou 16ku za cca. 800 kč a byla na tom taková lesklá hodně kluzká barva a navíc zespodu zaschlý kapky barvy. Dal jsem si s tím práci, všechny ty kapky jsem odbrousil + zdrsnil celý držadlo a je to úplně bez problému použitelný :)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    TAURUS: Bylo to za hodně dobrou cenu, tak jsem vzal 16ku na zkoušku, kterou jsem původně ani moc nechtěl, protože je to na mě nízká váha.
    Jak říkám, podle mě na rozcvičku a protahování je to v pohodě ve výchozím stavu. A věřím tomu, že když si dám půlhoďku se smirkem, tak i ten vnitřek bude hladký na to, abych se s tím dalo bez problému i swingovat atd. Takže kdo má hluboko do kapsy, nemusí to být špatná volba. Ale jinak je asi lepší si připlatit za kvalitnější značky.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    RODWY: mně vycházela při poslední kontrole 16 kg RKC z amazon.de za 2600 Kč... Radar níže zas nabízí za 1990. Cenové kategorie téměř přesně po 500 :)
    RODWY
    RODWY --- ---
    TAURUS: tak to uz radsi rkc pri par stovkach navrch.)
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    JEREMIUS: hmm... jestli to dobře chápu, tak competition kettlebell je prostě určitej tvar, a jako takovej ho prodává spousta výrobců různý kvality. To Sedco už podle fotek vypadá dost hrubě. Zkusil bych případně http://fitness2you.cz/obchod/competition-kettlebell-original/ věřím že Kollert nebude prodávat šunty a i cena o 50 % vyšší než Sedco tomu bude odpovídat
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Tak jsem si pořídil ten Sedco Comp 16 kg a žádná sláva to tedy není. Vrchní strana držadla je solidně vybroušená, ale zevnitř se tam těma flexkama nebo čím to je dělany nedostali, takže je to docela hrubé. Ale zkoušel jsem to jen chvilku šudlat smirkem a hned je to lepší. Myslím, že to ještě vyladím. :-) A na rozcvičky a protahování je určitě dostačující. Těžší váhy bych si ale rozmyslel, respektive kupoval jen v e-shopu, abych měl 14 dnů na případné vrácení.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    Tak jsem dal včera konečně TGU s tou svojí 26,5... nebylo to nakonec tak těžký, stačilo se akorát trochu nasrat :)
    TCHAJ
    TCHAJ --- ---
    Hele prosimte a 24kg?
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    RADAR_PIBTL144: Díky za info. Budu to v dohledné době řešit, tak bych se ozval.
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    ICEMAN8241: 1990 vočí
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    Tak TGU pokořeno :-) Evidentně si stačilo tady postěžovat...
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    AOTEAROA: Máš svou domovskou skupinu, se kterou chodíš 2× týdně pravidelně. Pokud Ti to náhodou nevyjde, můžeš si hodinu nahradit v jiný den/čas. Místo je momentálně ve všech třídách, jen skupiny od šesti jsou téměř plné. Po semináři nejspíš místo bude ;)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    RADAR_PIBTL144: 12 kg :))
    RADAR_PIBTL144: chtěla jsem se zeptat, jak velká je šance, že když se budu chtít do hodin zapsat až po semináři, bude ještě volno v těch časech, co mi vyhovují. počítám, že si člověk má vybrat jednu partičku a s tou tam 2x týdně chodit. naprosté začátečníky berete do všech odpoledních hodin?
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    Tady je pár rad do začátku, pokud s železnou koulí teprv koketujete. Tak ať neděláte stejný chyby, jako já když jsem začínal :)

    6 tipů jak začít cvičit | Železná Koule .CZ
    http://www.zeleznakoule.cz/6-tipu-jak-zacit-cvicit/
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    ICEMAN8241: Jakou bys chtěl velikost? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam