• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATESISKOKettlebell - ultimátní posilovna do ruky
    RODWY
    RODWY --- ---
    RODWY
    RODWY --- ---
    KABIS: [ RODWY @ Kettlebell - ultimátní posilovna do ruky ]
    budou spis v druhe pulce srpna!cena dle velikosti 95-115/kg
    ZORRO
    ZORRO --- ---
    KABIS: Brňáci objednávali Fullforce kettlebelly, tak zkus třeba jestli nemají něco navíc 110kč za kg
    KABIS
    KABIS --- ---
    Ja jsem se ted vratila z dovoleny, takze jdeme konecne resit porizeni zeleza. Radare, jak to vypada s vama? Njaka nadeje ze by v brzke dobe byly? :)
    VOY
    VOY --- ---
    Nemate nekdo zbytecnou 16 kg bell (nebo mozna i 12 kg)? Chtel bych neco levnyho do prace na ruzny korektivni cviceni. Rad bych si koupil black edition z kettlebell fever, ale nejak nemaji ty spravny vahy skladem :-)
    ZORRO
    ZORRO --- ---
    Jaká poloha pánve je správná a kdy a jak s ní pracovat?
    Jaká poloha pánve je správná a kdy a jak s ní pracovat? | CoreTraining.cz
    http://www.coretraining.cz/2014/06/jaka-poloha-panve-je-spravna-a-kdy-a-jak-s-ni-pracovat/

    jeden článek co mne zaujal :-)
    STENNY
    STENNY --- ---
    SVATY: Bolí pořád jen ten jeden prst, nebo i něco jiného? Ale k doktorovi bych s tím asi zašel.
    SVATY
    SVATY --- ---
    Přátelé tak nevím stále mám problémy s těma prstama u swingu. Dva týdny jsem teď necvičil, protože jsem dostal docela nepříjímenou angínu s horečkama a vzhledem k tomu, že jsem těsně před tím dokončil swingovací protokol od PM. Říkal jsem si, že se vrhnou rovnou na SaS dokud nedám těch 32Kg, ale zjistil jsem že na pravačku dám s 24kou tak 10 One arm swingů a pak prostě konec, ta bolest prstů mi to už nedovolí. To už je asi opravdu na doktora, že když je i po dvou týdnech ta bolest stále tak výrazná..
    ZORRO
    ZORRO --- ---
    RADAR_PIBTL144: no v Praze jsem se na vás už byl podívat, takže teď mám nahlášený výlet do Brna :-)
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    ZORRO:
    STO78:
    Díky pánové, cením si chvály a doufám, že si z toho vyzobete pár tipů ;)

    Jinak pro ostatní, co by se rádi naučili, jak se s železem mává, tak máme opět vypsány ETK :)

    Enter the Kettlebell seminář | Železná Koule .CZ
    http://www.zeleznakoule.cz/enter-the-kettlebell/
    ZORRO
    ZORRO --- ---
    RADAR_PIBTL144: Děkuji, jak mi to vyskočilo na FB tak jsem to chtěl nalinkovat tady a koukám už to je i tady :-) Jsem si říkal, že je to téma, které jsem v poslední době řešil všude možně :-) A jinak super napsáno :-)
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    ZORRO: Tvoje ramena mě inspirovala k napsání článku :)

    Swing: dobrá bolest a špatná bolest | Železná Koule .CZ
    http://www.zeleznakoule.cz/swing-dobra-bolest-a-spatna-bolest/
    ZORRO
    ZORRO --- ---
    http://www.martinus.cz/?uItem=176679 - slováci mají náskok _)
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    ZORRO:
    - Něco se dá najít zde http://www.kb5.cz/category/recenze/
    - pak knihy od Pavla Tsatsoulina (Simple and Sinister, enter the kettlebell, ...)
    - S knihami od vydavatelství dragon door a strong first bys taky neměl šlápnout vedle
    - když najdeš nějakou knihu, co by se ti zdála, vygoogluj si autora - pokud má RKC nebo Strong first certifikace, tak by ti ty knihy měly něco dát
    - Mám pocit, že na amazon.com se dá do mnoha knih nahlédnout, prolistovat a zjistit jestli to odpovídá tomu co od toho čekáš
    - vyhnul bych se knihám v jejichž názvu je fit, fat loss, body-sculpture, shape, lady apod. ... Stejně tak těm, kde je na přebalu nakreslená paní, co v ruce drží 8 kg kouli; pán, který se drží madel koule a dělá kliky; jakýkoliv obrázek kde je zápěstí k KB vykloněno ven apod.
    ZORRO
    ZORRO --- ---
    Napadá vás nějaká knížka, kde by byly cviky s kettlem rozepsané nějak podobně podrobně? Vím, že o otm knížky v angličtině jsou, ale jak si ji člověk nemůže vzít do ruky a prolistovat jestli je to ono, ak je to nahouby :-(

    There are swings and then there are swings.

    This doesn't match with what I've experienced at all.

    To me it feels like when done correctly with "hard style" form, from the starting position (ie. The silver back) when you snap the kb back between your legs you are loading the hamstrings, while at the same time engaging your lats to "anti-shrug" and maintain good spinal position by also engaging your back muscles.

    You release the stored power in your hamstrings, firing your hips forward as you stand upright, gripping the floor with your toes and tensing your quads pulling your knees up. The hip drive throws the arms up and forwards, with your glutes and quads contracting. As the bell swings up and out the lats and back are continually under tension to hold correct posture, as are your shoulders which are packed to prevent them being pulled forwards.

    At the top of the swing, your legs, glutes, abs are fully contracted, as are your back muscles. Your shoulders and traps are under tension and you will also feel it in your arms.

    If you are doing one arm swings it also adds to the tension in your body as you fight the centrifugal force of the swing to prevent your torso rotating and keep your shoulders Square.

    It should be obvious that this also works your grip (and the required musculature) like nobody's business.

    Although you will see the kb "float" at the top of the swing it shouldn't be mistaken that the person swinging has relaxed at that point, their entire body will be under tension.

    As the kb starts to drop, it is literally pushed down and back, with the same muscles engaged in the upward portion engaged to push / pull the bell back down between legs and behind the body. The lats are flared, shoulders packed, hamstrings loaded etc.

    Do 100 swings like this (resting and testing your position whenever you can't maintain correct form or tension, this isn't crossfit after all ) and I'm positive that you will find your description doesn't appear to apply to the kb swing.

    Now the Turkish getup is a whole other beast when it comes to being under tension throughout the whole movement, which can take 30 secs to a min to perform.
    VOY
    VOY --- ---
    LIMONADA: V Simple and Sinister tomu rikaji anti-shrug.
    ZORRO
    ZORRO --- ---
    Upravena nástěnka :-)

    Případné návrhy na další materiály prosím do pošty...
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    ZORRO: V horní pozici swingu zkus jakoby lehce ohýbat madlo kettlebell. To by (pokud si to dobře pamatuju) mohlo pomoci na zapakování ramen a zatnutí křídel v horní pozici.
    YMP
    YMP --- ---
    ZORRO: Je, teda alespon, co se prace tyce :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam