• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CNVVoňavý život - parfémy, parfuméři, historie, teorie
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    SOLEI: svěží a jemná. Sladké ne, sušší také nikoliv, orientální asi též ne. A vím.. právě že se nikdy moc nevyskytují, přitom vůně je to nepřekonatelná, divím se, že něco takového se dávno nenapodobuje ve velkém.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    Osobně si myslím že potřebuješ Santa Maria Novella
    Angels of Florence Santa Maria Novella perfume - a fragrance for women 2006
    https://www.fragrantica.com/perfume/Santa-Maria-Novella/Angels-of-Florence-11420.html

    Ale nevím za kolik v Praze koupíš. K očichani je asi ve Štěpánské,ctam tuto značku mají.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    VESPER_INDIGO:
    https://www.fragrantica.com/notes/

    Mandarinkove kvety jako takové se moc nevyskytují, většinou se jedná o nějakou kompozici citrusů která je květinové ovocna . Zkus pohledat v tomto odkazu.
    Kdybys aspoň věděla jestli chceš svezenku, něco sladkého a těžší, suššího nebo orientálního dost by to pomohlo.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    SOLEI: jé, takhle já se v tom nevyznám. Potřebuji cokoliv s vůní mandarinkových květů. Pomerančové nikoliv. Moje cenová relace je 500-2000.
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    VESPER_INDIGO: nemáš na mysli spíš pomerančové květy?
    A jakou máš cenovou relaci? Není problém koupit za pětistovku st. Dupont, nebo za pár tisíc HB01 Biehl. Dle výběru se dá jít do ještě levnějších nebo dražších. Musíš napsat víc informací. Chceš soliflor jako dělá Roger Gallet nebo raději nějakou orientálnějši kompozici jako má Tauer?
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    *sehnatelné v Praze nebo rozumně na dovoz
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Víte někdo o nějakém parfému nebo parfémové vodě s vůní mandarinkových květů? Sakra, stačila by mi možná jakákoliv kosmetika. Ne mandarinek, ne citrusů, ale mandarinkové květy - jsou nedostižné a vůni samotných mandarinek se podobají jen málo. Spíš se podobají jasmínu, kterému někdo ubral na intenzitě a dodal na čerstvosti.
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    zkusím to znovu: léta sháním vůni podobnou Neonatura cocon (od Yves rocher), která se již nevyrábí. Budu vděčná za tipy.
    CNV
    CNV --- ---
    MAJKELINA: Amethyste by měli mít normálně v parfumerkách. Ale jestli je Lilas Mauve slabej, tak to asi taky nebude ono. Ještě Purplelight (Salvador Dali) je slušný šeřík, výraznější než tyhle dvě. Pak už asi jedině niche, třeba En Passant od Frederica Malleho.
    MAJKELINA
    MAJKELINA --- ---
    CNV: tu toaletní vodu mám, ale radši bych trvanlivý výrazný parfém... druhou možnost zkusím, kde se to prodává?
    CNV
    CNV --- ---
    MAJKELINA: Zkus Lilas Mauve v Yves Rocher. Starší verze bývala o dost výraznější, ale třeba ti tahle sedne. A pak ještě Omnia Amethyste (Bulgari), někdo ji cítí fialkovou a někdo výrazně šeříkovou.
    MAJKELINA
    MAJKELINA --- ---
    ahoj, prosím o radu; sháním parfém s vůní šeříku, ideálně hodně výraznou vůní šeříku a ne příliš namíchaný s něčím jiným... tipy?
    CNV
    CNV --- ---
    VERIMP: Zkus Eau des Merveilles, nebo některou Acqua di Giò, nebo Sel de Vetiver od The Different Company.
    VERIMP
    VERIMP --- ---
    Zkouším znovu...... má někdo nějaký nápad, co by mě mohlo bavit v případě, že už leta truchlím po již nevyrábějící se vůni Rochas Aquawoman??? Děkuji za jakýkoli nápad.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    CNV: tak s EDT jsme si prostě rozumněly lépe - a už jí mám objednanou a stačí ji jen vyzvednout! :) těším se jak malá
    CNV
    CNV --- ---
    KLAIR: EdP a EdT u Insolence mají jiné složení, ne jen jinou koncentraci. Jsou to dvě rozdílné vůně. Takže to není divné.
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    KLAIR: Jsi... :)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Mám záludný dotaz - konečně jsem se rozhodla, že si pořídím Insolence od Guerlain, kterou už tak nějak dlouho obdivuju... A teď je problém - EDT nebo EDP? Teoreticky by EDP měla vydržet déle a silnější, ne? Jenže já mám cca od pěti odpoledne na jedné ruce stříknutou EDP a na druhé EDT... a ta EDT mi subjektivně voní silněji. Jsem divná?
    NEHEHEHEHE
    NEHEHEHEHE --- ---
    Hugo Boss No.6 Bottled toaletná voda
    Chcem ju vyskušat. Nejake postrehy a hodnotenia?

    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    Million. Řadím ho po bok Opia pour homme mezi nejoblíbenější. Hrozně krásný a příjemný.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam