• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Právě jsem u Českomoravské potkal matně černé BMW i8... Vypadalo fakt skvěle...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    PETER_PAN: Přesně tak. Jediný co mi přijde dneska koupitelný kromě Tesly je Kia e-Niro nebo nějaký její korejský dvojčata, s tím už se dá normálně jezdit. Ale zase nevím, proč si kupovat Kiu za cenu Tesly.

    Navíc ceny baterek letí dolů, ceny aut půjdou za nima.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    DUHOS: Ja se domnivam ze nakup elektroauta je zrovna tedka nedobry napad. Je to takovy klid pred bouri. Kdyz pominu takovou tu generaci 0 jako prestaveny favorit z 90. let, tak pro bezne automobilky (vyjma Tesly) je soucasna produkce proste generace 1. Ty auto jsou drahy, nejsou dostatecne vyspele.

    Pockal bych minimalne na neco na platformne MEB, dalsi generaci modelu 3, dalsi konkurenci nebo klidne i nastup Cinskych elektroaut na Evropskem trhu. Proste na rok 2021. Tam budou muset uz automobilky nejak operovat s konkurencni nabidkou. Ted je rada uvadenych aut prvni sveho druhu na danem trhu, prvni ve svem segmentu. Viz treba Skoda Enyaq co ma prijit. Prakticky jediny konkurent bude zase MEB based VW, tedy ze zacatku. IMHO
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    V Číně, ve firmě spolupracující s Teslou, prý vylepšili technologii Li-ion baterek...
    Tesla Battery Day? SVolt May Ruin The Party With Cobalt-Free Li-Ion Battery
    https://insideevs.com/news/424185/svolt-cobalt-free-li-ion-battery/
    ABS
    ABS --- ---
    DUHOS: jestli něčím někomu rozmluvit koupit se EV tak tomto : https://elektrickevozy.cz/clanky/elektromobily-by-mohly-byt-v-evrope-osvobozene-od-placeni-dph
    Upřímně alespoň já bych si pak připadal jako naprostý blb že jsem si ho koupil, teď bych minimálně začal uvažovat za nečekat.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    SEJDA: pardon, privesem.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    LAUNCHER: je to vtipny koren, akorat tam rika klasicky sebeklam. Kdyz jede s vysokym navesem radeji si vezme vetsi auto pro nizzsi spotrebu. No, v realite, i s navesem, mel model 3 nizsi spotrebu.
    DUHOS
    DUHOS --- ---
    ABS: Já taky půjdu do ojetého, tak mě to jen lehce rozvyklalo.. Ale mít v plánu nový a vědět, že toho tolik nenajezdim, tak snad ještě počkám.

    Ale jinak z toho mám samozřejmě taky radost. :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    ABS: Tesla je pro investory s vizí - nic zpět nedostanou, cokoliv navíc tesla vydělá, okamžitě investuje zpět - do vývoje a udržení si technologického náskoku.
    ABS
    ABS --- ---
    DUHOS: Super zprava to je tak jako tak. Za mne je pokrok v elektromobilite hlavni duvod proc si nekupovat elektroauto :) sam jsem si ho koupil, ale ojete radeji aby propad v hodnote nebyl tak velky.
    Samotne snizeni vstupu, ale nemusi mit vliv na prodejni cenu. Ta je jic nyni celkem konkurenceschopna, byt zatim jenom v luxusnim segmentu. Pokud Tesla bude mit super levnou baterii, nema duvod zlevnovat, ani tak nestihaji vyrabet a investori budou chtit alepson nejake penize zpet.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    DUHOS: momentalne asi nijak, treba pockat az to bude komercne dostupne a premietne sa to do ceny produktu a to podla mna potrva este nejake 2-3 roky
    DUHOS
    DUHOS --- ---
    PETER_PAN: Já teda jen nechápu jak má tento příslib pomoci momentálně, tušíte někdo? Bych teď nejradši s tím nákupem elektroauta ještě pockal.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    Tesla představí technologii, která srazí cenu elektromobilů | Auto.cz
    https://www.auto.cz/tesla-predstavi-technologii-ktera-srazi-cenu-elektromobilu-134450
    DUHOS
    DUHOS --- ---
    KEB: Jo tak sorry. :) Máte stejnou ikonku, stejný téma a stejně dlouhý jméno. Se nediv. :D



    KEB
    KEB --- ---
    DUHOS: nejsem si vědom, že bych se o ZOE vyjadřoval jako o hnusu. Ani si nejsem jistý jak vlastně vypadá :D

    LAUNCHER: ok, máš pravdu, tak nějak jsem měl za to, že BEV pro tahání přívěsů nedělají. Asi nějaký bludná myšlenka.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KEB: U VW si nemyslí, že elektrickým Citigo zboří trh. Jen potřebovali nějakej elektromobil, kterej by mohli začít prodávat dřív, než bude připravená platforma MEB a na ní postavený auta (ID3, ID4, Enyaq a další).

    Jinak třeba Enyaq kouli mít bude, na 1 200 kg.

    Ford Mustang Mach E bude mít tažný na nějakou srandovní váhu, ale bude.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JIMIQ: Bude, to jen KEB dole si nejak vysnil, ze BEV nemaji tazna, nechapu jak na to prisel.
    DUHOS
    DUHOS --- ---
    KEB: Já vím, že jsi něco zmiňoval o hnusu, ale ZOE je prostě praktické auto s taznym za relativně pár korun. Že jsi ho zavrhl ještě neznamená, že se Renault nepočítá. Mně se teda taky nelíbil, dokud jsem ho neviděl na vlastní oči v bledě modré barvě. Do té doby jsem ho měl jen za fialový hnus, ale v té modré mě okouzlil a plánuji ho pořídit.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Enyaq nebude mít kouli?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam