• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    DUHOS
    DUHOS --- ---
    PETER_PAN: Já teda jen nechápu jak má tento příslib pomoci momentálně, tušíte někdo? Bych teď nejradši s tím nákupem elektroauta ještě pockal.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    Tesla představí technologii, která srazí cenu elektromobilů | Auto.cz
    https://www.auto.cz/tesla-predstavi-technologii-ktera-srazi-cenu-elektromobilu-134450
    DUHOS
    DUHOS --- ---
    KEB: Jo tak sorry. :) Máte stejnou ikonku, stejný téma a stejně dlouhý jméno. Se nediv. :D



    KEB
    KEB --- ---
    DUHOS: nejsem si vědom, že bych se o ZOE vyjadřoval jako o hnusu. Ani si nejsem jistý jak vlastně vypadá :D

    LAUNCHER: ok, máš pravdu, tak nějak jsem měl za to, že BEV pro tahání přívěsů nedělají. Asi nějaký bludná myšlenka.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KEB: U VW si nemyslí, že elektrickým Citigo zboří trh. Jen potřebovali nějakej elektromobil, kterej by mohli začít prodávat dřív, než bude připravená platforma MEB a na ní postavený auta (ID3, ID4, Enyaq a další).

    Jinak třeba Enyaq kouli mít bude, na 1 200 kg.

    Ford Mustang Mach E bude mít tažný na nějakou srandovní váhu, ale bude.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JIMIQ: Bude, to jen KEB dole si nejak vysnil, ze BEV nemaji tazna, nechapu jak na to prisel.
    DUHOS
    DUHOS --- ---
    KEB: Já vím, že jsi něco zmiňoval o hnusu, ale ZOE je prostě praktické auto s taznym za relativně pár korun. Že jsi ho zavrhl ještě neznamená, že se Renault nepočítá. Mně se teda taky nelíbil, dokud jsem ho neviděl na vlastní oči v bledě modré barvě. Do té doby jsem ho měl jen za fialový hnus, ale v té modré mě okouzlil a plánuji ho pořídit.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Enyaq nebude mít kouli?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KEB: Domnivam se, ze rozumne 3+1 by Te vyslo mnohem draz, nez cokoliv z toho co jsem daval nize...
    KEB
    KEB --- ---
    LAUNCHER: já věděl, že tu poznámku o tom, že to auto nemá stát jako 3+1 nemám mazat :D

    ukončeme to, UZNÁVÁM, jsou automobilky, které na tažné myslí... :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KEB
    KEB --- ---
    LAUNCHER: aha, nečekal jsem, že musím být až takhle doslovný. Dobře, vratíme se tedy sem KEB: (ta pasáž o pánech inženýrech) a zkusím to tedy napsat pořádně. NEMÁŠ TAM NĚCO CO NENÍ TESLA?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KEB: Jiste, ozvalo se z kouzelneho sluchatka.

    BEVy maj velkou vahu a nekonecny kroutak, jsou to obecne vyhledavana auta na towing, alespon co se kratsich vzdalenosti tyka - typicky lidi s lodma, nebo s farmou.

    Napis si do vyhledavani libovolnou Teslu a najdes si toho kolik budes chtit.

    Tesla Model 3 big trailer test and review
    https://www.youtube.com/watch?v=wgaQNOt7L7g
    KEB
    KEB --- ---
    LAUNCHER: LAUNCHER: LAUNCHER: hmmm a něco jinýho než tesla model X tam nemáš?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KEB:

    m1kTV0067 Towing with a Tesla Model X
    https://www.youtube.com/watch?v=fnuzB7i_lSs
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KEB:

    Model X P90DL acceleration while pulling Audi TT
    https://www.youtube.com/watch?v=0gr0DHA2sUo
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KEB:

    Tesla Model X P100D pulling a Boeing 787 Qantas World Record
    https://www.youtube.com/watch?v=0y5bC81zeNY
    KEB
    KEB --- ---
    LAUNCHER: klid, celá debata o koulích je v podstatě off topic, protože s tažným je to u BEV všeobecně dost problém. Páni inženýři v automobilkách nějak nechápou nebo nechtějí chápat, že člověk si chce/potřebuje občas zapřáhnout přívěs či vozík. IMHO další překážka elektromobilitě.

    Na druhou stranu chápu, že třeba VW jsou přesvědčeni, že trh zboří citigem. A za tím by náklad táhl asi jen blázen.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GESTO: Muzes mi prosim sdelit, ktery konkrétní novy BEV osobak takove ma? Pripadne na ktery je legalni v CR tazne zarizeni dodelat?

    IMHO nic takoveho neexistuje, ale rad se od Tebe necham dovzdelat :-)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    RAGNAROK: pri takom cuvani na parkacu sa tej kouli sotva nieco stane
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam