• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Ano, já vím o Muskově rýpání do shortařů. Pořád to nemění nic na tom, že červený trenky s nápisem S3XY a odkazem na 69 a na hulení trávy jsou pubertální.

    Nicméně očividně mu to funguje, vzhledem k tomu, že se prodaly všechny :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    este jedno take historicke okienko, uz vtedy bola ta cena dost vysoka

    Tesla is dropping after Elon Musk says the stock price is 'higher than we have any right to deserve' (TSLA) | Markets Insider
    https://markets.businessinsider.com/...usk-says-company-is-higher-than-it-deserves-2017-7-1002179263
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KEB: vyber si ci chces kratsiu alebo dlhsiu verziu :) https://www.urbandictionary.com/define.php?term=420
    KEB
    KEB --- ---
    BOBASH: ten sex jsem.pobral ale to hulení trávy ne. Můžeš mi to prosím vysvětlit polopate.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    idea short shorts je uz ovela starsia, teraz ju iba zrealizovali, vznikla vtedy ked sa akcie hodne shortovali a 9 z 10 clankov co vychadzali boli hejty na teslu, takze to je iba taky comeback
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Ne, prodávání rudejch trenek se zlatým nápisem S3XY za cenu odkazující na polohu při sexu a hulení trávy je tím, že Musk je přestárlej puberťák.

    Mě to přijde svým způsobem docela roztomilý a přeju mu to, ale nic to nemění na tom, že je to dost dětinský.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JIMIQ: Cybertruck, něco, Roadster, Semi.

    Možná Autonomous... něco?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    BOBASH: alebo mozno je to tym, ze 2 roky dozadu si niektori "studovani" intelektuali mysleli, ze tesla nebude ani existovat, meanwhale akcie su kdesi na marse, lebo tradicni obchodnici teslu vidia ako automobilku, ked v skutocnosti je to "energy company"

    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    má to pokračovat S3XY CARS
    (Roadster, Semi, CA už si nepamatuju)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: No hlavně prostě tráva a sex, vole, hustý, ne, vole? A ještě se naše auta jmenujou S3XY, to sme ale cool, co?

    Tenhle článek to docela vystihuje:

    In Case You Forgot Elon Musk Is An Attention-Starved Dork He Sold An Assload Of Short Shorts To Remind Us All
    https://jalopnik.com/in-case-you-forgot-elon-musk-is-an-attention-starved-do-1844283583
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    and that solves the mystery of the missing ring https://twitter.com/elonmusk/status/1252336124862672897

    videl som bezkominovu kiu niro so zelenou slovenskou znackou, tak pozeram, ze na svk si mozu majitelia elektromobilov poziadat o vydanie takejto zelenej znacky, ale aktualne nie je v zakone ukotvena ziadna vyhoda pouzivania ako maju napr. v norsku, maximalne si mozu nejake obce alebo sukromne prevadzky vyhradit nejake miesta pre elektromobily
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    SEJDA: 42.0 je špatnĕ... Když už, tak 420.69
    A uznej, že 420 dolarů za trencle už je trochu moc...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    DZODZO, COMODOR_FALKON: nad genialitou nekterych lidi mi zustava rozum stat. Ona by sla i cenovka 42.0 ale byli by o 27 $ chudsi :D
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DZODZO: To možná taky, ale 69.420, nebo 420.69 jsou "meme čísla"
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    COMODOR_FALKON: to bude narazka na muskove narodeniny, ktory sa narodil 69 dni po 4/20, nedavno ich oslavoval
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    KEB: Tyhle trenky jsou jednek do určité míry sběratelská záležitost, jednak je jejich materiál popisován jako "satin" - přičemž obecnĕ se "satin" používá pro hedvábí a "saten" pro bavlnu/polyester...
    ...a tam by to vzhledem k jejich zjevné neprůsvitnosti bylo cca za litr jen za materiál...

    Jinak i ta cenovka ($ 69,420), je roztomilý úšklebek, zde asi spíš k NASA...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: To byla ta za těch 9 tisíc euro? Tak to potom už chápu. Dojezd 100 kilometrů z toho dělá auto použitelný jen do města.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    BOBASH: ta co tu bola z toho nemecka mala 22kWh baterku a dojazd tam pisali 140-180km leto a 100-130km zima
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DUHOS: Aha, já jsem žil v tom, že Zoe jsou všechny s tím 400+ km dojezdem. 250 km dojezd už je na hraně použitelnosti, resp. to nemůže být jediný auto v rodině. A ta s tím ještě menším má kolik?
    KEB
    KEB --- ---
    COMODOR_FALKON: jestli ti není za těžko vyhodit 1500kč za červený trenky, tak směle do toho. Virtuálne té poplácám po ramenach, že jsi filantropsky přispěl Elonovi na výzkum atd.
    DUHOS
    DUHOS --- ---
    BOBASH: Tak tyhle s menším odjezdem se dají za 360k koupit i u nás..
    http://www.sauto.cz/osobni/detail/renault-zoe/zoe/18796255

    O rok novější s dojezdem 250km v zahraničí za tuhle cenu už celkem v pohodě taky seženeš. I s vlastní baterkou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam