• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    ELIJEN: To mi nevadí, mám ho přímo před domem :D Díky za info :)
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    NIKDAS: jj, ale free je jen to pomale AC
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JIMIQ: Na to jsou ty rychlonabíječky. Dealeři dneska mají typicky minimálně 50 kW DC, třeba u Porsche mají 350 kW DC. A kolik najezdíš předváděcíma jízdama, 100 km na den? To budeš nabíjet auto jednou za tři dny když hodně...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    A predvadeci jizdy?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: "samovybíjení" ti řeší prodlužka od zásuvky natažená třeba jednou za pár tejdnů, elektromobil se sám od sebe zas tak rychle nevybíjí.

    Ty nabíječky, co tam maj dvě, budou nejspíš minimálně rychlý AC, spíš ale DC – a ty jsou pro zákazníky nebo na předváděcí auta co jezděj.
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Je to dávno vyřešený.
    Javis Zubří - ...a pro všechny čistě duše této Země,...
    https://www.facebook.com/100007551371910/videos/281556267117142/
    ICS
    ICS --- ---
    DZODZO: mě by nenapadla taky, kdybych ji neřešil denně... :-D Ale přesně, tam stačí jezdit s paleťákem s baterkou, dotlačit 10-20 aut a pak za hodinu se zase nabije.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ICS: mobilna baterka je dobry napad, to mi nenapadlo, staci tam nasypat 1-2kWh podla toho kolko to bude samovybijat, v zime mozno viac
    ICS
    ICS --- ---
    DZODZO: IMHO to budou spíš objíždět jednou týdně s nějakou mobilní baterkou, případně vodíkovým generátorem. Přeci jenom ten zas takový nájezd mít nebudou, aby to potřebovali nabíjet denně...
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Tady asi autopilot nikoho nezajima, ale co kdyby
    NTSB Chief Says Tesla Should Focus On 'Basic Safety Issues'
    https://insideevs.com/news/534304/ntsb-chief-tesla-safety/amp/
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    chodim do prace okolo dealera volvo a nedavno tam instalovali 2 stlpiky na nabijanie, dnes uz tam nabijal jeden phev a druhy blokovala nejaka fosilna dodavka... no ale to nie je podstatne, k comu sa chcem dobrat je, ze ako budu vyzerat v buducnosti predajne automobilov, lebo tie vystavene kusky budu musiet priebezne dobijat, tak ich budu musiet furt dokola preparkovavat

    v mensich predajniach to asi nebude problem, tato ma ale aj predaj ojetin, tak tam maju velke parkovisko a odhadom tak 100 aut, take buduce AAA s nejakou 500vkou ojetin v areali asi bude robit skatulata dost casto alebo budu tahat prodluzky po parkovisku :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    - sefe horia nam auta!
    - pouzite magicky workaround, prikazte uzivatelom aby parkovali daleko od vsetkych a od vsetkeho!
    - ale sefe co ti chudaci v Los Angeles?
    - ti pojdu zaparkovat do puste

    GM Tells Some Chevy Bolt Owners to Park 50 Feet Away From Others on Fire Risk - Bloomberg
    https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-09-15/gm-tells-some-bolt-owners-to-park-50-feet-away-from-other-cars
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    SHEFIK: No zatím většina uživatelů nadšeně tvrdí něco jako "za cestu do práce musím na volant hrábnout jen dvakrát".

    Což v překladu znamená, že kdyby to neudělali, tak by to auto dvakrát nabouralo.

    A ano, ty problematický situace jsou to, co nastává nejméně často, ale i když to vyřeší třeba 99,99% situací správně, tak to 0,01% může znamenat, že se to vybourá třeba jednou za dva měsíce...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KEB: uvidime ako si poradia s "production hell", na rozdiel od tesly ma za sebou rivian amazon a ford, tak ti im mozu dyztak pichnut financne alebo nejakym know-how
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BLOWUP: nešiř bludy, DAN_F
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    KEB: ti, co se jim cybertruck nelíbí a líbí se jim víc rivian, ho už mají předobjednanej, protože rivian ukázali dřív, než cybertruck.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    BLOWUP: mozno preto ze je tesla us firma a najprv to montuje v us kde maju vytrenovane tymy ludi, ale v realite su vidiet uz celkom dost aby si clovek spravil obraz

    This Tesla Solar Roof Was NOT Built in a Day
    https://youtu.be/-fJeBQk13uI
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    DAN_F: tjo, muj jedinej pokus o obchod s Teslou byl doposud kdyz - velkohube jako obvykle - oznamili ze vyvinuli solarni tasky na strechu. Mel to bejt naprostej zazrak techniky (jako ostatne vsecho co delaj, ze), nerozbitny, se zarukou “lifetime”, vypadaly jako normalni tasky a ne jako random hnusny solarni panely, navic za cenu ktera konkurovala normalnim taskam. Vzhledem k tomu, ze bydlim v pamatkove chranenym baraku a i kdyby mi pamatkari v nejakym poblouzneni smyslu povolili solarni panely na strechu by mi v jejich pouziti branil davici efekt dostavujici se pri jejich spatreni, rikal jsem si ze by to mohlo byt zajimavy reseni a napsal jem na kontakt tesly ze mam zajem, at mi sdelej kdy budou schopny to dodat. Odepsali mi, ze nejprve musim zaplatit nevratnou zalohu 6000 CHF, tim se dostanu na ‘poradnik’ a az jednoho dne budou schopny je dodat tak se ozvou :)

    Samozrejme jsem nezaplatil nic, a o jejich taskach zatim v realite je asi tolik videt jako jejich cyberhnus.

    Od ty doby furt cekam kdy elon zacne duchodcum nabizet zazracny hrnce.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BLOWUP: Myslíš těch 100 USD refundable deposit? Značná částka indeed :D
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    CRAZY_IVAN: u tesly „predobjednavka“ znamena ze te zkasne o znacnou castku kterou uz nikdy neuvidis, to podobny napady urcite dost utlumi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam