• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    BOBASH: protoze kdo ma vic, ma vic. Zatimco zbytek sveta ..
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    CRAZY_IVAN: dik :) mel jsem pocit, ze jsem ji zahlednul, ale pak uz se mi neporadilo najit. Tisicire diky, za tabulku, ktera kazdemu usetri 44 minut zivota :)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    NIKDAS: US i UK má míle na galon, když jde o benzínový/naftový auto, akorát ty galony mají různý.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    BOBASH: amici to dokonce prepocitavaji pres gallony, ne?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: Akorát proč proboha musej ty anglosasové dál pokračovat ve svým úchylným převráceným systému...
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    ten average je docela dobrej údaj
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    SEJDA: ale jo, jedna tabulka na konci byla :)

    SEJDA
    SEJDA --- ---
    CRAZY_IVAN: ani jeden graf, ani jedna tabulka. Divim se ze nemel spotrebu v galonech :D
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    We drove these electric cars until they DIED!
    https://www.youtube.com/watch?v=xg6-Vc9CSwk
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CUKI: Ale to není o tom, že to auto "řídí za tebe", ale o tom, že tě víc izoluje od okolí. Což prostě nový auta dělaj, protože je to výsledek toho, co lidi chtěj.

    Lidi chtějí pohodlný, výkonný a bezpečný auta, tohle je vedlejší efekt.

    A auta ze kterých je dobře vidět se dělají furt, akorátže některý lidi taky chtějí auta který vypadaj cool a z těch je potom většinou vidět blbě, protože cool design je nekompatibilní s výhledem.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    CUKI: Nevím, zrovna teď jsem ti mínus nedával. :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    JYRKA: A za co ten mínus, to že je to pravda a je to nebezpečné?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    CUKI: nejvetsi vyhoda Skodovky je, ze drnca? :)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    CUKI: Tohle všechno vykládej třeba mému sousedovi, kterému vběhla za auto dcera.
    CUKI
    CUKI --- ---
    BOBASH: Tak jsi si odpověděl sám BOBASH:
    Auta mají v sobě spoustu hovadin které tam nechci. Pípá to když couváš, když nemáš pásy, místo z okna koukáš do kamer. Stejně tak to řídíš. Nejde o to že by to jezdilo za tebe. Ale dvoulitrový motor má v tom tanku šílenou odezvu. Když řídím malé lehké auto klidně i s titěrným motorem, je to prostě úplně jiný pocit. Ty tanky prostě nereagují na změny na vozovce / terénu. Tatímc u toho malého lehkého auta přesně poznáš kde jsi. Nejvíc je to cejtit v terénu.

    Jasně přijde doba, kdy auto žádné okna mít nebude všechno pojede na kamerách které asi sám nemusíš sledovat, ale chci takovou dobu vůbec zažít?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CUKI: (a že by ix35 "řídila za tebe"? jakože v čem? je to docela starý auto, to nedělá samo skoro nic)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CUKI: Psa nebo kočku nevidíš ani z většiny starších aut. Od toho jsou dneska už v každým normálním autě kamery.
    CUKI
    CUKI --- ---
    BOBASH: Mě vaděj spíš ty malé zadní okýnka, často a hodně couvám, přes zrcátka neuvidíš psa nebo kočku...
    Teď jsem jezdil chvíli s Opel Mocca, sice malé autíčko mnohem menší uvitř než můj Yaris, ale dozadu prostě vidět není. A to je spíš s těch lepších SUV. I35. H IX35 na tom byl ještě hůř...
    Pak jsem přesednul do 205ky a cítil jaký je rozdíl když za tebe řídí auto a nebo ty :-)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KEB: Škoda Vision X byl koncept pro Kamiq. Že to mělo nejpodivnější pohonný ústrojí který v tu chvíli inženýři dokázali vymyslet bylo hádám spíš o tom, že se v konceptech chtějí předvádět.

    Že by reálně chtěli postavit hybrid s elektromotorem vzadu a ještě na plyn považuju za dost bláznivou myšlenku.
    KEB
    KEB --- ---
    Elektřina versus zemní plyn. Ukončí VW výrobů vozů na CNG?
    https://www.garaz.cz/clanek/zabije-elektromobilita-pohon-na-zemni-plyn-cng-21003643

    Předpokládám že škoda vision x, jako koncept hybridu na CNG šla asi do kytek.

    Btw tak dva roky dozadu vzpomínali jeden moldavec, že jeho kámoš taxikář si nechal na CNG předělat hybridní Toyotu :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam