• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ELIJEN: taky to může bejt "bling". Jako Škodovka dává do aut deštník.

    Prostě aby si chlápci u piva, nebo tady teda spíš na golfu mohli zamachrovat atd
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ELIJEN: klimatizace interieru napr. A k cemu si v aute vozis rezervu, kdyz ji na 99,95% nevyuzijes?
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    Místo mínusek mi radši někdo vysvětlete, jaký to má smysl? I kdyby ty panely měli 100% účinnost, tak by to skoro nic nedobije.
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    ELIJEN: Aptera: Hold my beer
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    DZODZO: A taky posledni, protoze davat solarni panel na auto nema vubec zadny smysl.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    a este trosku reflexia od inej automobilky nez je tesla, kde zistuju, ze predavat auta je tvrdy chlebik :)

    Zdražení již objednaných elektromobilů vydrželo dva dny, naštvaní zákazníci rušili objednávky - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/auto/clanek/zdrazeni-jiz-objednanych-elektromobilu-vydrzelo-dva-dny-nastvani-zakaznici-rusili-objednavky-40389632
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    no to som zvedavy na tie reporty, kolko dojazdu to dobije zo solaru, to bude asi prve seriove auto so solarmi, myslim ze sono este neohlasili ziadnu vyrobu, kazdopadne vzadu bude v kabine asi trochu tma bez toho zadneho okna :)

    Úchvatný Lightyear One naživo z Barcelony. Podívejte se na fotky – Fotogalerie z MWC 2022 | fDrive.cz
    https://fdrive.cz/clanky/uchvatny-lightyear-one-nazivo-z-barcelony-podivejte-se-na-fotky-fotogalerie-z-mwc-2022-8634
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    CAL: Mně se třeba líbí a peníze za to dám.
    Mám teďka T6 a myslím, že by to mohl být slušný nástupce, cenu jsem nižší rozhodně nečekal.
    Hlavně teda nevím o ničem, co by se mohlo nazývat konkurencí...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    BLOWUP: Jenomže my se tady od samýho začátku nebavíme o tom, že by to opravili v tom servise, ale o repasech, který dělají specializovaný firmy nebo pracoviště v rámci firmy.

    I ten švýcarskej servis, kde očividně nic než měnit neuměj (protože za švýcarský platy je prostě jednodušší to outsourcovat tím, že vyměníš díl vyrobenej někde kde je levnějc), ti tam klidně dá repas. Akorátže to bude oficiální repas od Volva, takže oni třeba tu převodku řízení někam pošlou v krabici, tam jí nějakej Ahmed v repasovacím pracovišti Volva opraví, a přijde to zpátky v krabici Volvo.

    Akorát v Čechách to občas ještě umí repasovat přímo ten servis, nebo znají týpka co to dělá "na sebe", protože se tu pořád ještě může vyplatit to dělat.


    Ale repasování baterek bude spíš ta první varianta. A mimochodem třeba Tesla jako náhradní baterky do aut už dneska dodává taky repasy.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    BUMBAR: Ahmed si prijede v sobotu pro moji starou kuchyni kterou jsem chtel vyhodit, sam si ji vynda, nalozi a odveze. Oprava senzoru bude hotova dnes vecer a bude me stat asi tri stovky.
    MESTREY_
    MESTREY_ --- ---
    BOBASH: Uvazuji o rocniku 2019 se 120ah baterkou. Chvili jsem zvazoval i REXe ale nenasel jsem duvod pro, s dennim najezdem 30 km a moznosti nabijeni doma anebo v praci.
    BUMBAR
    BUMBAR --- ---
    BLOWUP: jojo, tuhle mantru si opakuj, až ti Ahmed předloží pozejtří fakturu na 1.299 CHF bez daně za čidlo a dvě hodiny práce.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    BUMBAR: To je prave ta ceska perspektiva ;-) Tady to funguje jinak, stejne tak jako tu treba nikdo nestavi bez architekta a radsi si to pytlikuje sam aby "usetril".
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    NIKDAS: jsem tam jednou rocne na kontrolu, ten senzor mi nekdo poskodil na parkovisti.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    BLOWUP: Hele, ale to volvo musí bejt děsná značka. Ty pořád v servise, oba třeštíkovic pořád v servise...
    BUMBAR
    BUMBAR --- ---
    BLOWUP: tomu se říká bejt za hejla, a je to častej trik na všechny oblíbený zákazníky, co moc vysíraj, a při tom je evidentní, že o problematice nic moc netušej a nebudou mít hluboko do kapsy ten přepálenej účet zaplatit.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    BOBASH: Hele, pokazdy kdyz jsem v servisu se ptam jestli mi nejakej dil umej opravit misto aby ho vymenili za novej. Pokazdy, naposledy dnes rano, mam tam auto kvuli vadnymu parkovacimu senzoru. A pokazdy mi odpovedej ze to neni mozny. V cesku ta odpoved neni odpovedi, tam mi to nabidnou sami od sebe. Lip to uz napsat neumim, to je proste realita ve ktery ziju.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    BLOWUP: Viz další příspěvek. Volvo normálně repasy oficiálně dělá.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    BOBASH: urcite ;-)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    BLOWUP: Pravidla pro autorizovanej servis Volvo jsou stejný u nás a ve Švýcarsku, nedokážu si moc představit, že by ti ve Volvu nabídli něco jinýho než originální Volvo díly.

    Pokud to teda nebyl originální Volvo repas a ty akorát nemeleš kraviny, protože jsi zrovna v Čechách opravoval něco na co repas je, a ve Švýcarsku něco, na co repas není...
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    BOBASH: Meles hovna, bro :-) V obou pripadech jde o oficialni garaz Volvo, do jinejch nechodim.

    Je stejne zajimavy, jak proste v urcitych pripadech maj lidi na nyxu tendenci pro stromy nevidet les a zacnou mlit nejaky pindy o Svycarsku, i kdyz jde o informaci o ktery proste nic netusej ale neco halt odpovedet musej za kazdou cenu :-) Takovej "Comodor Falkon Syndrom" rekl bych :-)

    (To samy plati i pro nemecko, pro tvoji informaci, tam uz jsem taky nechaval auto servisovat (jo, taky v autorizovany Volvo garazi)).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam