• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    SEJDA: To je něco jako když se ti potkaj ventily s pístem u normálního motoru. Taky ti v autorizáku nabídnou jen výměnu motoru za pětinásobek ceny toho to opravit :)
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    DZODZO: vymena cele baterie .. omg. Oni si asi mysli, ze je to nedelitelnejsi nez atom.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Americká rodina koupila ojetý elektromobil. Záhy potřeboval baterii dražší než celé auto - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/auto/clanek/americka-rodina-koupila-ojety-elektromobil-zahy-potreboval-baterii-drazsi-nez-cele-auto-40404637
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    STETKINS: natažený z veřejného osvětlení asi :-D
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    NIMBUS: HAHA, mně se hlavně líbí to prostředí nabíjecí stanice - to není žádný hnusný betonový parkoviště, ale pěkně v přírodě!
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    V práci žhavá diskuze, jak zase shořel elektromobil.
    Následně mi to vyskočí na Seznamu.
    OK ;)
    Na Plzeňsku shořel při nabíjení elektromobil - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/krimi/clanek/na-plzensku-shorel-pri-nabijeni-elektromobil-40404531
    KEB
    KEB --- ---
    DAN_F: já to ještě nečetl :-D ale předpokládal jsem že to bude blbost

    COMODOR_FALKON: a komu že patří?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    KEB: Vzhledem k tomu, komu ten denník patří (a jeho majetkově obchodním vazbám) mne docela překvapuje, že publikují k tomuhle tématu v negativním duchu, natož takovýhle blábol…

    To asi firmám EPC Energy Performance Contracting s r.o nebo KOGENERACE s r.o. moc k dalším dotacím na energetickou infrastrukturu nepomůže…
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    KEB: Co je Ekonomický deník? :D
    KEB
    KEB --- ---
    Špičkový německý ekonom Sinn tvrdí: Evropská unie bez spalovacích aut emise CO2 nesníží - Ekonomický deník
    https://ekonomickydenik.cz/spickovy-nemecky-ekonom-sinn-tvrdi-evropska-unie-bez-spalovacich-aut-emise-co2-nesnizi/
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Ano, protože tam někdo myslí na bezpečnost…
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    KEB: V Tesle mi rekli, at si tam kapnu lepidlo no :))
    KEB
    KEB --- ---
    ELIJEN: izolepa stojí pár korun a bude to jak přímo od Elona!
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    SEJDA: Nevim, asi bych to mel zkusit. Taky mam ted s Teslou mrzeni. Prava packa u volantu ma odchliplej plast a oni tvrdej, ze je to mechanicke poskozeni na ktere se nevztahuje zaruka a vymena by stala pres 10 tisic :-|

    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ELIJEN: pisou tam, ze uz to Tesla resi. Je mi to ale zvlastni, kdyz uzivatel Twitteru nepouzil zadne tagy ani profily. Nahrazuje twitter reklamacni oddeleni Tesly? :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Supercruise geofencovany na dialnice, do ulic san francisca ho radsej nepustia
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    SEJDA: Tesla to má o něco schopnější, ale v principu je to úplně to samý. Ani jedno z toho není autonomní řízení (což teda není ani FSD a nikdy nebude), oboje je sada jízdních asistentů, který ti usnadňujou jízdu po dálnici nebo rovný silnici. Tesla má navíc oproti Škodovce přejíždění z pruhu do pruhu, což Škodovka tuším ještě neumí, na druhou stranu mám pocit, že Enyaqu má brzo přijít asistent předjíždění.

    Z hlediska klasifikace to není žádnej velkej rozdíl.

    Naopak třeba SuperCruise od GM je z hlediska klasifikace (Lev3) blíž autonomnímu řízení než FSD.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    BOBASH: tomu fakt veris? mozna uz to sem nekdo daval, ale treba uz je nejake aktualnejsi srovnani "autopilotu".
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    SEJDA: jo, a spousta varování před kde čím. ale prostě je Autopilot věc na úrovni Travel Assist v Octavii.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam