• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    BOBASH: a včem je tak blbě udělanej? My právě čekáme na prodlouženou verzi, páč moc dětí :-)

    CAL: Počkej, ale jestli se ti líbil ten starej busík, tak buzz je větší :-D
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CAL: Ohledně ID.Buzz se s tebou nebudu hádat, protože ta věc je udělaná v mnoha ohledech fakt blbě. Rozumnej dojezd to má, ale jenom díky tomu, že se ti s tím nechce ani po dálnici jet přes 110 nebo 120, a je to vevnitř hrozně příjemný, ale taky je to pekelně blbě udělaný.

    Ale jestli ti nevadí jak je to vyrobený a jak to jezdí, ale jen dojezd, tak si počkej na dlouhou verzi, která by měla mít větší baterku, to už bude mít dojezd jako Enyaq.

    Jo a ojetá Staria bude o velmi malej chlup dražší než jiná ojetá dodávka – ale ani náhodou si nebude držet cenu tak jako třeba Multivan. Čekej, že jí prodáš MOŽNÁ líp než Peugeot Traveller, ale furt čekej drastickej propad hodnoty.
    LELI
    LELI --- ---
    CAL: nechci ti rozbijet predstavy, ale predstava ze ti petrolheadi utrhaj ruce za naftovej hyundai, kdyz existuje treba benzinova pacifica je takovy tvoje prani, ktery se asi mine s realitou, bez ohledu na to jak je nebo neni staria realne dobry auto (me osobne se libi a nejel sem s ni zatim). Spis si kup k ty starii do mesta starej fiat 500e, budes mit vyletnika i elektro do mesta za par korun. :-)
    CAL
    CAL --- ---
    Jen tak aby řeč nestála. Už pár let se těším, že si koupím elektroauto (protože mi to z několika důvodů přijde jako správná věc a navíc cool). Taky jsem ale odjakživa záviděl kamarádovi starého busíka, se kterým občas vyrazíme na nějakou exotickou jízdu. Nadšeně jsem proto hltal všechno o ID BUZZ, který se ale nakonec ukázal jako hrozné zklamání (čtěte _pro mě_, nechci se s Bobashem hádat jak je to objektivně skvělé auto a je moje chyba, že jsem od něj čekal něco jiného). Na Buzzu jsem si asi poprvé plně připustil, že elektromobilní technologii prostě vládne fyzika a poměr velikosti, hmotnosti, dojezdu a dobíjení ještě dlouho nebude přát větším MPV. Když se teď objevila celkem dostupná Staria a já zvažuju za stejnou cenu Starii nebo Ioniq, musel jsem si přiznat, že si prostě ještě chci užít svobodné výlety s rodinou na divoko. Asi tedy kupuju dvoulitrový, 10 let starý dieselový motor ve Starii a abych se necítil jako zrádce vlastních mladických ideálů, říkám si, že jí za pár let prodám (protože jako jeden z posledních modelů aut ze staré školy by si jí mohli petrolheadi cenit na hodně) a koupím elektromobil až pak. Trošku ale tuším, že až si zvyknu na van, podvolit se diktátu fyziky se mi chtít fakt nebude, protože jestli nepřijde nějaká totální revoluce, je nemilosrdná.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    ROMANET: když na to koukám, tak na tom něco bude, ale chtělo by to porovnat reálný délky, cybertruck by měl mít delší nákladovej prostor
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    CRAZY_IVAN: to tak jen vypadá kvůli sklonu čelního skla, jinak je ta délka předků srovnatelná
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    NIKDAS: fakt divný, že je tak malej, když to má proti F150 tak krátkej čumák :)
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    Ten frunk docela podělali, když to srovnám s tím prostorem co tam má f150

    Nahlédněte pod kapotu Tesly Cybertruck: Přední kufr je menší, než všichni čekali – AutoRevue.cz
    https://www.autorevue.cz/nahlednete-pod-kapotu-tesly-cybertruck-predni-kufr-je-mensi-nez-vsichni-cekali
    NTR23
    NTR23 --- ---
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    NTR23: ten filtr je často úplná kravina. někdy to znamená, že je v okolí veřejná nabíječka (třeba kilák vedle), jindy to znamená, že tě pustí k 240v zásuvce. někdy to znamená, že nechtějí nic, jindy to znamená, že chtějí 25 eur za tu 240v zásuvku nebo 35 eur za type2. někdy mají normální AC sloupky, ale nejde se k nim dostat, protože je někdo jiný blokuje.

    jinými slovy, vždy je nutný procházet recenze a vůbec nesázet na to, že člověk normálně nabije. třeba ve francii bylo prostě lepší se podívat, co je kolem hotelu a nabíjet (placeně) tam než platit hotelu.
    OT_
    OT_ --- ---
    BOBASH: Le pardon, ale musím to vyfotit sám:)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    OT_: Já mám nafocených několik od OlifeEnergy a můžu klidně poskytnout fotky...
    OT_
    OT_ --- ---
    ELIJEN: Jenže ta už právě imho byla vyfocená tisíckrát:)
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    OT_: U stromovky/vystaviste by mohla byt fotogenicka z nejakeho uhlu :)
    OT_
    OT_ --- ---
    Ahoj, potřebuju pro jeden článek vyfotit 3 nějaké hezké (rozuměj fotogenické, s hezkým okolím) EV nabíječky v Praze.
    Nemáte nějaké tipy?

    Zatím mě napadá pod Žižkovskou věží a u Výstaviště (ale ta je už imho dost profláklá).
    MESTREY_
    MESTREY_ --- ---
    Máte někdo praktické zkušenosti s Modelem S? Má smysl uvažovat o jetém z roku 2016 nebo alespoň 2019+?
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    trochu zábavy :)

    F1 Car vs Rimac vs McMurtry: DRAG RACE
    https://www.youtube.com/watch?v=PCzCqqVGQYE
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    RATTKIN: Našel jsi to správně, OnStar umí omezit maximální rychlost a pokud jednou zastavíš a chcípne Ti motor, už se znovu nerozjedeš, nicméně ten systém byl opakovaně hacknut, takže auto mohli krom majitele/Policie ovládat i kyberútočníci, a to dokonce rychleji, protože napřímo nez účasti OnStar operátora…

    A momentálně se ještě popírá, že by k něčemu takovému mohl být použit eCall…
    IV0
    IV0 --- ---
    NTR23: No jo, jsem slepej. Díky
    NTR23
    NTR23 --- ---
    IV0: Booking má takový filtr
    IV0
    IV0 --- ---
    Pardon za lama dotaz, ale nenašel jsem: Existuje nějaký web nebo appka, která by mi pomohla s hledáním hotelů resp. ubytování (konkrétně Skotsko a Anglie), kde si rovnou můžu nabíjet EV? Nikdy jsem EV neměl, rozhodl jsem si to vyzkoušet díky dobrému promo na Polestar 2 z Hertzu (190 GBP na týden včetně standardního pojištění proti poškození a krádeži) a teď řeším, kde se ubytovat. Stačila by mi klasická zásuvka (budu jezdit okolo komína), není třeba wallbox. Jednou pojedu trochu dál, to si dobiju na stojanech. Přijde mi divné, že by se taková konkurenční výhoda nedala nikde filtrovat, zkusil jsem Booking a Google a nic...
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    RATTKIN: v USA funguje remote start/stop pro auta - vím to u VW, protože jejich řešení je požadované v Indii. V Evropě je cokoliv podobného zakázáno.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    COMODOR_FALKON: prosím odkaz. Jediné co jsem našel, je že majitel auta ji ho může přes ONSTAR nechat zablokovat, pokud mu ho ukradnou a dodá policejní protokol.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam