• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MESTREY_: Ručně, prostě jsem si našel Ionity po cestě a snahy navigace nutit mi 50 kW nabíječky jsem ignoroval. Nutno teda říct, že první software Enyaqu byl poměrně debilní v tom, že neuměl pracovat s kopcema. Takže když byla nabíječka za zlomem stoupání v Alpách, tak mi říkalo auto dojezd třeba 80 km a nabíječka byla 120 km, ale já věděl, že pak pojedeme z kopce a dojedu tam.

    Dneska už se to snad naučil :)
    MESTREY_
    MESTREY_ --- ---
    BOBASH: Ta karta je super, vyzkouseno vcera. Planoval jsi nejak ty nabijecky rucne, nebo to nechal na vestavenou navigaci?
    KEB
    KEB --- ---
    BOBASH: no tak, nebuď slusnej, dej odkaz, nenech se prosit. Buď jako Klaus, cituj sebe! 😁
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: Dík, potěšilo :) Jinak včera jsem s tímtéž tématem byl i na čt24, ale tam bylo míň času (pět minut) a byl jsem trochu nervóznější. Takže podcast je lepší.
    MINER
    MINER --- ---
    Dobrej rozhovor s místním novinářem o zavalování Evropy čínskými auty ve Vinohradská 12:)

    Tenhle stručnej, faktickej, vyváženej, neideologickej styl mi sedne víc, než, nyx fight, a je za tím vidět příprava:)
    Dobrá práce obou!
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JYRKA: To je stejný jako když vyšly po launchi Enyaqu asi čtyři testy na téma "cesta do Chorvatska". Já jsem byl jedinej, kdo tam dojel v klidu a pohodě s dvouhodinovým nabíjením, neb jsem nabíjel na Ionity.

    Ostatní pitomci se ploužili po 50 kW nabíječkách, protože si neuměli zařídit kartu a bez ní jim Ionity přišlo drahý.

    Což je samozřejmě vyloženě věc, kterou by majitel Enyaqu v tý doby za 1,4 milionu udělal.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    pekne vozitko, trochu ma zaraza ze to ma taky vysoky rating, ked sa pri tom naraze vysypalo cele zadne sklo a ulomky leteli panakovi do hlavy (?)

    2023 Hyundai Ioniq 6
    https://www.iihs.org/ratings/vehicle/hyundai/ioniq-6-4-door-sedan/2023
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    SEJDA: Tak jde o to, ze to koupis predem online a nemusis nic resit.
    Jinak tady se to resi ciste pro to, ze to docela shazuje zkusenosti/odbornosti reporteru, kteri se vydavaji testovat EV po Evrope aneb da se predpokladat, ze obycejny turista netusi, jak tohle chodi (byt je to asi 3min google-fu), ale u odborniku by to clovek necekal.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ELIJEN: asfinag ma po zemi tisice automatu, kde si muzes koupit "vignette" s okamzitou platnosti. Na kazdem orechodu bude alespon jeden takovy automat, spise nekolik.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KEB: Ne, Rakousko je horší
    KEB
    KEB --- ---
    TOMBRIDER: těší mě, že nejen u nás je to jak u kokotu! 😁
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    A jestli jsi, nebo ne podnikatel. Nikoho nezajímá...
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Přesně tak. Jak píše ADAM. Prostě na stránce ASFINAGu, při nákupu odkliknes "jsem podnikatel" a je platná ihned. Jen tě to upozorni že nemáš nárok na vrácení peněz pokud si to po zaplacení rozmyslíš. Toť vše
    Mýtný obchod ASFINAG
    https://shop.asfinag.at/cs/
    ADAM
    ADAM --- ---
    ELIJEN: Jo, klikneš, že to je pro firmu
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    TOMBRIDER: Na tohle jsem taky narazil a kupoval znamku na benzince. Pak jsem jeste zjistil, ze to nejaky smejdi preprodavaj s prirazkou online. Jde to nejak koupit oficialne bez te 14 denni blbosti?
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    JYRKA: Už podle tohohle. To budou pěkný jitrnice.(slušně řečeno)
    "Tam se nejprve sháníme po papírové dálniční známce. Dá se pořídit i elektronická, tu ale nepodnikatelé nemohou použít s okamžitou platností. Proč? Kvůli povinné čtrnáctidenní lhůtě pro vrácení zboží. Platná je nejdříve osmnáct dní po nákupu."
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Proč někdo, kdo o sobě tvrdí, že je automobilový novinář, dobíjí na cestách do 100 % kapacity? To dělají schválně, aby to vypadalo nepoužitelně?

    Projeli jsme 8 zemí za 8 dní na elektřinu: Škoda Enyaq v náročném testu │ Cena a doba dobíjení | auto.cz
    https://www.auto.cz/projeli-jsme-8-zemi-za-8-dni-elektromobilem-des-sranda-i-ponauceni-149974
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Já si nemyslím, že neexistuje trh, já jen říkám, že Cybertruck nedokázal, že ten trh existuje.

    1,5 milionu lidí který dali vratnou zálohu sto dolarů je něco dost výrazně jinýho než libovolnej počet lidí, co si koupili existující produkt. Zejména když ten produkt zatím neexistuje v žádný podobě, která by se dala koupit a nikdo neví, jaký bude mít parametry.
    KEB
    KEB --- ---
    DZODZO: jo říká se tomu startovac, ale to není tenhle případ. Tady 1.5m lidí dalo 100 babek, což je kolik z ceny? A teď čekají jestli to někdy bude nebo nebude a tu stovku si taky můžou nechat vrátit
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    BOBASH: dneska uz si bezne kupujes nieco co este neexistuje, napr. byt od developera, ktory este ani nekopol do zeme, hru od studia, ktora predstavila iba naskriptovanu alfaverzi... tak preco myslis, ze neexistuje trh pre cybertruck, ktory ma 1,5 miliona predobjednavok?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam