• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    KEB
    KEB --- ---
    TOMBRIDER: těší mě, že nejen u nás je to jak u kokotu! 😁
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Přesně tak. Jak píše ADAM. Prostě na stránce ASFINAGu, při nákupu odkliknes "jsem podnikatel" a je platná ihned. Jen tě to upozorni že nemáš nárok na vrácení peněz pokud si to po zaplacení rozmyslíš. Toť vše
    Mýtný obchod ASFINAG
    https://shop.asfinag.at/cs/
    ADAM
    ADAM --- ---
    ELIJEN: Jo, klikneš, že to je pro firmu
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    TOMBRIDER: Na tohle jsem taky narazil a kupoval znamku na benzince. Pak jsem jeste zjistil, ze to nejaky smejdi preprodavaj s prirazkou online. Jde to nejak koupit oficialne bez te 14 denni blbosti?
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    JYRKA: Už podle tohohle. To budou pěkný jitrnice.(slušně řečeno)
    "Tam se nejprve sháníme po papírové dálniční známce. Dá se pořídit i elektronická, tu ale nepodnikatelé nemohou použít s okamžitou platností. Proč? Kvůli povinné čtrnáctidenní lhůtě pro vrácení zboží. Platná je nejdříve osmnáct dní po nákupu."
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Proč někdo, kdo o sobě tvrdí, že je automobilový novinář, dobíjí na cestách do 100 % kapacity? To dělají schválně, aby to vypadalo nepoužitelně?

    Projeli jsme 8 zemí za 8 dní na elektřinu: Škoda Enyaq v náročném testu │ Cena a doba dobíjení | auto.cz
    https://www.auto.cz/projeli-jsme-8-zemi-za-8-dni-elektromobilem-des-sranda-i-ponauceni-149974
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Já si nemyslím, že neexistuje trh, já jen říkám, že Cybertruck nedokázal, že ten trh existuje.

    1,5 milionu lidí který dali vratnou zálohu sto dolarů je něco dost výrazně jinýho než libovolnej počet lidí, co si koupili existující produkt. Zejména když ten produkt zatím neexistuje v žádný podobě, která by se dala koupit a nikdo neví, jaký bude mít parametry.
    KEB
    KEB --- ---
    DZODZO: jo říká se tomu startovac, ale to není tenhle případ. Tady 1.5m lidí dalo 100 babek, což je kolik z ceny? A teď čekají jestli to někdy bude nebo nebude a tu stovku si taky můžou nechat vrátit
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    BOBASH: dneska uz si bezne kupujes nieco co este neexistuje, napr. byt od developera, ktory este ani nekopol do zeme, hru od studia, ktora predstavila iba naskriptovanu alfaverzi... tak preco myslis, ze neexistuje trh pre cybertruck, ktory ma 1,5 miliona predobjednavok?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    PEPAZZ: Co to je za bullshit článek?

    "Tesla Cybertruck has proven that there is a substantial market for unconventional, futuristic designs."

    – Kolik že se jich prodalo?

    A zbytek článku pokračuje podobně, nejsem schopnej určit, jestli to někdo nechal napsat AI, nebo jestli to píše nějakej pubertální fanoušek Tesly u rodičů ve sklepě.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    Model 2 prvni prototyp? No nevím.
    Tesla Model 2 is Here: Everything We Know About Design, Price and Innovations - Vehiclesuggest
    https://www.vehiclesuggest.com/tesla-model-2-update/
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    wow
    Tesla’s Master Class In Modular Assembly - Autoline On The Road
    https://www.youtube.com/watch?v=lawGMl8sHzc&pp=ygUhdGVzbGEgbWFzdGVyY2xhcyBtb2R1bGFyIGFzc2VtYmx5
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    heh, VW jak si do reklamy dava Ionity, som zvedavy ci to uvidim aj v reklamach na bmwcka alebo mergly :)

    Volkswagen ID.7 - 100% electric
    https://www.youtube.com/watch?v=V0sgtolVTxs
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Zajímavá recenze - nastavil jsem ji na konec, který vysvětluje, proč do té firmy investoval VW a proč jsou tady čínská auta tak drahá: https://youtu.be/niKz4XePRfQ?si=mzM2HxWSbO-3q--q&t=1767
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Vehicle Registrations in 🇩🇪 Germany in August by drive type

    31.7 % BEV
    28 % Gas
    20 % Mild Hybrid
    15 % Diesel
    5.3 % Plug-In Hybrid
    0.0% Hydrogen

    Source: KBA
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    R_U_SIRIOUS: Cíleně se nesbírají protože není jak, leda by mělo to auto v v interiéru kamery (což nemá, resp. ne takový který by uměly něco takovýho). Stejně jako nemá zařízení na DNA testy.

    Ale když budou opravovat zrcátko a čistit zaschlý sperma ze sedaček, může se stát, že tím omylem "nasbírají informace o tvé sexuální aktivitě" a "nasbírají informace o tvém genetickém profilu". A kdyby to neměli v podmínkách, tak bys je na základě toho mohl žalovat a oni by vyplázli miliony dolarů.
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    THERIDANE: No dobře, ale pokud je to v privacy podmínkách, tak se ty uvedené údaje sbírají nebo nesbírají?
    Pořád si nemyslím, že by šlo o hoax.
    Kromě toho asi jediný způsob, jak se tomu vyhnout, je nejezdit tím autem, že?
    Čí jsou ta data týkající se mojí osoby? Bez mé aktivity by ta data nevznikla, ne?
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    R_U_SIRIOUS: ne. Když ti tvůj zaměstnanec do servisního protokolu napíše, že opravil škodu po divočině v interiéru, tak je to z hlediska CCPA (obdoba GDPR) shromažďování informace. Když to ty jako korporát nemáš vyjmenovaný v privacy policy, tak máš v kalifornské lidové republice průser. Se zárukama to nijak nesouvisí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam