• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    Continental a DeepDrive: Inovativní elektromotor s bubnovou brzdou přímo v kole | auto.cz
    https://www.auto.cz/revoluce-v-elektromotorech-spojeni-s-brzdou-ma-potencial-150319

    Elektromotor v kole se tady řešil už dřív, ale tohle je i v kombinaci s brzdou, navíc to má za sebou velkého hráče (continental), konečně bychom se s citigo apod mohli dostat na rozumnou cenu (resp. rozumné marže, ať se to vyplatí vyrábět) pro druhé auto do rodiny, což je jeden z nejčastějších argumentů odpůrců elektromobility.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Zajimave info ke specialnim pneu pro EV:

    Tire Rack Answers This Question: Do You Really Need EV-Specific Tires?
    https://insideevs.com/news/691626/tire-rack-ev-specific-tires/
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    Co to je startovani? To neznam.
    MESTREY_
    MESTREY_ --- ---
    JYRKA: Startovani klikou: Hold my beer
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    RSZ: Není problém startovat klíčem, je opruz ho tahat z kapsy. A ještě větší opruz je vůbec mít ten klíč.
    RSZ
    RSZ --- ---
    ..jinak mám to vyzkoušené, nepotřebuju přesvědčovat, že je to jinak
    RSZ
    RSZ --- ---
    RSZ: já jen tvrdím, že je to drobnej trvalej opruz a pokud se tím někdo zabývá, tak asi jedinej na světě nebudu

    máme tu třeba takový keyless a všichni ho považují u nového auta za standard, přitom byl nějaký problém startovat klíčem?
    RSZ
    RSZ --- ---
    Newly Developed Automatic Charging Robot (ACR) For Electric Vehicles l Hyundai Motor Group
    https://youtu.be/wjKbx0LFwow?si=k2AVSnJR2dSPmeL6
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    RSZ: my kvuli tomu nabijeni do parkovaciho mista dokonce i couvame. jesus fucking christ. zase rano vyjizdis vyhratym autem s plnou a popredu ,)
    RSZ
    RSZ --- ---
    JYRKA: ok, nedáváš, jiní jo, třeba kvůli topení
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    RSZ: Za chvíli to děláš tak automaticky jako zavření dveří. Zabere to snad 2 sekundy. Zvykl jsem si fakt rychle.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    je to iba vec zvyku, ked sa ti z toho stane rutina, tak to bude stejne jako ked prides domov a pichnes do nabijacky mobil
    MINER
    MINER --- ---
    Mě právě fascinuje to porovnání:)

    Připojení/vypojení nabíječky doma = drobnej trvalej opruz.
    Stavět na pumpě a nandat/vyndat (a platit) = není opruz.

    Neonové světýlko = naprosto nechutný!
    Pistole špinavá od nafty = není nechutný

    Chápu porovnání s veřejnou nabíječkou, kde čekat na nabití je (pro mě) vopruz jako vrata, ale tohle ‚porovnání‘ s domácím nabíjením mi hlava nebere…
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    RSZ: Pardon, mám elektrický auto a určitě ho pokaždý, když přijedu domů, nedávám.
    RSZ
    RSZ --- ---
    MINER: btw "špinavá od nafty".. tady siemens vymyslel, že dá na nabíječku sexy modrý světlo, takže to v létě láká hmyz z širokého okolí a je to naprosto nechutný:))

    RSZ
    RSZ --- ---
    MINER: vždyť to říkám, je to jako ruční otvírání garáže (nebo kdysi zapisování do knihy jízd ve služebácích), prostě něco co musíš dělat vždy po příjezdu domů a při odjezdu, to rozhodně s pistolí na benzínce neděláš. Neříkám, že to nepřežiješ, ale oser to je.
    MINER
    MINER --- ---
    RSZ: V čem?
    RSZ
    RSZ --- ---
    MINER: rozhodně, násobně větší opruz..
    MINER
    MINER --- ---
    RSZ: Jakože připojení/odpojení nabíječky ti přijde větší opruz než připojení/odpojení tankovací pistole?
    Mně to teda přijde dost stejný, až na to, že tankovací pistole je špinavá od nafty.
    RSZ
    RSZ --- ---
    DZODZO: olej a údržba jasně, ale teda to připojení a vypojení nabíječky prostě drobnej trvalej opruz je, něco jako ruční otevírání brány nebo garáže, rozhodně mi to přijde otravnější než tankování (emobil nemám, manželka ho občas užívá)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam