• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BRETA: No, IMHO nebude jak by tomu ty cla dali. Protoze se to proste bude vyrabet v EU. Tzn konkretne BYD, ktery odkazujes, chysta tovarnu v HU.

    China EV maker BYD to build first Europe plant in Hungary, Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung reports | Reuters
    https://www.reuters.com/business/autos-transportation/china-ev-maker-byd-build-first-europe-plant-hungary-fas-2023-11-04/

    To je v automotive uz dekady stara strategie - kdysi JP automobilky postavily tovarny v USA, po uvaleni vysokych dovoznich cel.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: (vsichni mame deti, driv bylo vic casu a mozna i vule si cistit nejaky komplexni auto interier... nicmene to nerachtani je uzasny a slysel jsem to i v MB Sku, sorry jako)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PEPAZZ: Nevim kolik je ceho, nicmene - ja bych auto bez minimalistickeho designu uz nechtel, dva dalsi lidi se kterymi jsem se o tom bavil taktez. Jeden z nich si prave kvuli tomu koupil TMYLR misto Enyaq. V interieru nema co vrzat, otru to hadrikem, vsechno nastaveni mam na "auto", protoze me nenapada duvod co bych kde proc menil (ani pred tim v ICE, ani ted v TMYP).

    Jedine co bych vytknul Tesle je snaha o yoke misto volantu, pri krizovem krouceni volantem ten yoke muzes minout rukama. Ale kdo to nechce si v cfg vybere volant. Pripadne, kdo to koupi s yoke ojete a chce volant, tomu to za par penez vymeni v servisu. Chybi mi pouze bird's eye view a dalsich 500 HP. Tech dalsich 500 HP v Tesle poresit umi, staci koupit X Plaid misto moji TMYP - bohuzel moje vina, ze na to nemam, mel jsem se lepe ucit 😊

    Co naopak cenim je nejmene pro moje zada nejpohodlnejsi sedacky v T co jsem kdy kde sedel a super audio. Na sedacky maji vlastni tym (leckdo jiny si to zada v Adient atp vcetne navrhu, nehlede na kecy v promo materialech), genezi toho tymu nevim. Na audio si v Tesle "odvedli" tym z Bang & Olufsen, ktery predtim delal audia do aut 😊
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    LAUNCHER: Nevím, já mám ropáky.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GOR: Dik, to bude ono. Ja jsem byl v lete ve Strakonicich a dostal jsem EL* na pockani proste jen na zaklade toho, ze je to Tesla. Mmch chvalim, pani byla super, vsim me provedla, velmi mila. Jak CZ urady leckdy hejtim, tak tady takhle.
    GOR
    GOR --- ---
    LAUNCHER: No, ony se davaj az od nejaky doby a na dalnici muzes bez poplatku i bez EL znacky, kdyz si pozadas formularem, coz muze bejt mensi oser nez menit znacku. Ted ji snad dostanes z moci uredni, ne?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AXTHEB: Tez obcas v CZ vidim EV bez EL* znacek, pls mi to vysvetli. Nerikam ze je to velka polozka, ale s EL* mmj nemusim platit dalnicni znamku. Proc na tom mate ty ne-EL znacky? Zajima me to a nemam koho se zeptat IRL, vsichni co znam s EV maji take EL* ☺️ Jestli mi utekl kontext a Ty to mas na ICE - nevite pls nekdo? ☺️
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OT_: COMODOR_FALKON: To je tohle, ne? 07.11.2023, 16:58 Uhr. Zacal jim tam na autovlaku horet nakladak, zablokoval to na dlouho. To nechces.

    "Offenbar ging das Feuer von einem Lastwagen aus."

    Nach Brand: Personenzüge fahren wieder, Autoverlad bleibt zu | PilatusToday
    https://www.pilatustoday.ch/zentralschweiz/uri/nach-brand-personenzuege-fahren-wieder-autoverlad-bleibt-zu-154744375

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Hm, je fakt, že v Polsku maj taky zelený značky.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    DZODZO: hned druhy nejhorsi je, ze v cizine absolutne nepoznaj, ze se jedna o elektroauto, a neplynou ti z toho vyhody, třeba parking zdarma.
    Byl jsem v Budapešti, kde mě v hotelu v centru posílali na ulici, ptže tam elmobily parkujou zdarma, na mou otazku, jak to policajti poznaj, mi odpověděli: "maj zelenou značku".

    Za mě to měla od začátku nějak sjednocovat směrnice EU.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    DZODZO: Tak mají standartne dealery co to řeší, případně servisní partnery pokud jedou Direct sales model alá Nio
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    GIOMIKY: najhorsie ze doposial tie EL znacky maskovali aj zrave fosilne hybridne SUV, ktore sa tvarili ekologicky, myslim, ze uz by to mali niekedy teraz zatrhnut
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    AXTHEB: Tak ono je to asi jedno. Ale nekdy bylo uzitecne sledovat mimo-mestaky na prechodech, protoze mene brzdi, neb neznaji prostredi. Byla to takova sebeobrana pred dezorientovanymi ridici. Lepe se poznali na prvni pohled.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GIOMIKY: Ve skutečnosti ne majitele auta, ale místo prvního přihlášení. Já jsem Pražák a mám jedno auto se Středočeskou a jedno s Brněnskou značkou.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    FEDAJKIN: este aby sem dorazili aj ich servisy, lebo nechce sa mi to posielat do sanghaja na opravu :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    COMODOR_FALKON: problem vas fanboyu je, ze neco co je nanejvejs legracni historka z nataceni okamzite interpretujete jako "vitezoslavny" pokus o dehonestaci cele myslenky elektromobility :-)

    Skoda, ze vsechny ty potrefeny husy nemaj moznost videt se z neutralni perspektivy, ono je to totiz docela legracni :-)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ty novy EL znacky dovedne maskuji opravdovy puvod majitele auta.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    BLOWUP: Já si vystačím s Hanlonovo břitvou…

    Úplně to vidím:
    B: "A co to bylo za auto…?"
    Ř: "Červený!"
    B: "No, ale jaký model…?"
    Ř: "Mělo 4 kola…"
    B: "A co to bylo za značku…?"
    Ř: "Asi nějaká Tesla…"
    B: "Já to věděl! Může za to elektromobilita! Jdu to vítězoslavně popsat na NYX!"
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    OT_: chybej mi tam ti zidozednari, ale jinak dobry.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    DAN_F: Všichni čínani co zatím dorazili do Evropy dostali 5 hvězd v Euro NCAP.

    Nine Chinese cars scored five stars in Euro NCAP in 2023
    https://carnewschina.com/2023/12/11/nine-chinese-cars-scored-five-stars-in-euro-ncap-in-2023/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam