• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    LAUNCHER: Přesně. Zlatý pravidlo build where you sell.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BRETA: No, IMHO nebude jak by tomu ty cla dali. Protoze se to proste bude vyrabet v EU. Tzn konkretne BYD, ktery odkazujes, chysta tovarnu v HU.

    China EV maker BYD to build first Europe plant in Hungary, Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung reports | Reuters
    https://www.reuters.com/business/autos-transportation/china-ev-maker-byd-build-first-europe-plant-hungary-fas-2023-11-04/

    To je v automotive uz dekady stara strategie - kdysi JP automobilky postavily tovarny v USA, po uvaleni vysokych dovoznich cel.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: (vsichni mame deti, driv bylo vic casu a mozna i vule si cistit nejaky komplexni auto interier... nicmene to nerachtani je uzasny a slysel jsem to i v MB Sku, sorry jako)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PEPAZZ: Nevim kolik je ceho, nicmene - ja bych auto bez minimalistickeho designu uz nechtel, dva dalsi lidi se kterymi jsem se o tom bavil taktez. Jeden z nich si prave kvuli tomu koupil TMYLR misto Enyaq. V interieru nema co vrzat, otru to hadrikem, vsechno nastaveni mam na "auto", protoze me nenapada duvod co bych kde proc menil (ani pred tim v ICE, ani ted v TMYP).

    Jedine co bych vytknul Tesle je snaha o yoke misto volantu, pri krizovem krouceni volantem ten yoke muzes minout rukama. Ale kdo to nechce si v cfg vybere volant. Pripadne, kdo to koupi s yoke ojete a chce volant, tomu to za par penez vymeni v servisu. Chybi mi pouze bird's eye view a dalsich 500 HP. Tech dalsich 500 HP v Tesle poresit umi, staci koupit X Plaid misto moji TMYP - bohuzel moje vina, ze na to nemam, mel jsem se lepe ucit 😊

    Co naopak cenim je nejmene pro moje zada nejpohodlnejsi sedacky v T co jsem kdy kde sedel a super audio. Na sedacky maji vlastni tym (leckdo jiny si to zada v Adient atp vcetne navrhu, nehlede na kecy v promo materialech), genezi toho tymu nevim. Na audio si v Tesle "odvedli" tym z Bang & Olufsen, ktery predtim delal audia do aut 😊
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    LAUNCHER: Nevím, já mám ropáky.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GOR: Dik, to bude ono. Ja jsem byl v lete ve Strakonicich a dostal jsem EL* na pockani proste jen na zaklade toho, ze je to Tesla. Mmch chvalim, pani byla super, vsim me provedla, velmi mila. Jak CZ urady leckdy hejtim, tak tady takhle.
    GOR
    GOR --- ---
    LAUNCHER: No, ony se davaj az od nejaky doby a na dalnici muzes bez poplatku i bez EL znacky, kdyz si pozadas formularem, coz muze bejt mensi oser nez menit znacku. Ted ji snad dostanes z moci uredni, ne?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AXTHEB: Tez obcas v CZ vidim EV bez EL* znacek, pls mi to vysvetli. Nerikam ze je to velka polozka, ale s EL* mmj nemusim platit dalnicni znamku. Proc na tom mate ty ne-EL znacky? Zajima me to a nemam koho se zeptat IRL, vsichni co znam s EV maji take EL* ☺️ Jestli mi utekl kontext a Ty to mas na ICE - nevite pls nekdo? ☺️
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OT_: COMODOR_FALKON: To je tohle, ne? 07.11.2023, 16:58 Uhr. Zacal jim tam na autovlaku horet nakladak, zablokoval to na dlouho. To nechces.

    "Offenbar ging das Feuer von einem Lastwagen aus."

    Nach Brand: Personenzüge fahren wieder, Autoverlad bleibt zu | PilatusToday
    https://www.pilatustoday.ch/zentralschweiz/uri/nach-brand-personenzuege-fahren-wieder-autoverlad-bleibt-zu-154744375

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Hm, je fakt, že v Polsku maj taky zelený značky.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    DZODZO: hned druhy nejhorsi je, ze v cizine absolutne nepoznaj, ze se jedna o elektroauto, a neplynou ti z toho vyhody, třeba parking zdarma.
    Byl jsem v Budapešti, kde mě v hotelu v centru posílali na ulici, ptže tam elmobily parkujou zdarma, na mou otazku, jak to policajti poznaj, mi odpověděli: "maj zelenou značku".

    Za mě to měla od začátku nějak sjednocovat směrnice EU.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    DZODZO: Tak mají standartne dealery co to řeší, případně servisní partnery pokud jedou Direct sales model alá Nio
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    GIOMIKY: najhorsie ze doposial tie EL znacky maskovali aj zrave fosilne hybridne SUV, ktore sa tvarili ekologicky, myslim, ze uz by to mali niekedy teraz zatrhnut
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    AXTHEB: Tak ono je to asi jedno. Ale nekdy bylo uzitecne sledovat mimo-mestaky na prechodech, protoze mene brzdi, neb neznaji prostredi. Byla to takova sebeobrana pred dezorientovanymi ridici. Lepe se poznali na prvni pohled.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GIOMIKY: Ve skutečnosti ne majitele auta, ale místo prvního přihlášení. Já jsem Pražák a mám jedno auto se Středočeskou a jedno s Brněnskou značkou.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    FEDAJKIN: este aby sem dorazili aj ich servisy, lebo nechce sa mi to posielat do sanghaja na opravu :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    COMODOR_FALKON: problem vas fanboyu je, ze neco co je nanejvejs legracni historka z nataceni okamzite interpretujete jako "vitezoslavny" pokus o dehonestaci cele myslenky elektromobility :-)

    Skoda, ze vsechny ty potrefeny husy nemaj moznost videt se z neutralni perspektivy, ono je to totiz docela legracni :-)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ty novy EL znacky dovedne maskuji opravdovy puvod majitele auta.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    BLOWUP: Já si vystačím s Hanlonovo břitvou…

    Úplně to vidím:
    B: "A co to bylo za auto…?"
    Ř: "Červený!"
    B: "No, ale jaký model…?"
    Ř: "Mělo 4 kola…"
    B: "A co to bylo za značku…?"
    Ř: "Asi nějaká Tesla…"
    B: "Já to věděl! Může za to elektromobilita! Jdu to vítězoslavně popsat na NYX!"
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    OT_: chybej mi tam ti zidozednari, ale jinak dobry.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    DAN_F: Všichni čínani co zatím dorazili do Evropy dostali 5 hvězd v Euro NCAP.

    Nine Chinese cars scored five stars in Euro NCAP in 2023
    https://carnewschina.com/2023/12/11/nine-chinese-cars-scored-five-stars-in-euro-ncap-in-2023/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam