• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    BOBASH: Za mega koupím „prémiový německý SUV“? A mohl bych ho vidět?

    Jiná věc je, proč kupovat auto pro důchodce (SUV), když potřebuju rodinný auto.

    Ale srát na to, podle recenzí MG5 nevycházelo špatně, leč realita je jinde. OK, s tím se dokážu vyrovnat a prostě počkám.

    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DOCKINEZ: Jasně, kombíků moc není. Otázka je, proč tak nutně kombík, když za tragicky udělanej čínskej kombík zaplatíš stejně jako za prémiový německý SUV?
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    LAUNCHER: ja za auta moc neutrácim, spíš si vyhlížim favority na nakup z druhé ruky. Preferoval bych spíš něco s LFP. Zeekr má NMC co jsem koukal. Jinak teda moc pekny auto za 44 tis EUR.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PEPAZZ: Mamka lita kazdej rok na tulipany. Si rikam ze bych se pridal, vzal jedno decko nebo celou rodinku sebou a vzal to s tim :-)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    BOBASH: :-)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    BOBASH: Protože kombík a Škodovka atd. mi to nenabídne? Nebo už rodinný auta nejsou v kurzu?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    BLOWUP: Hm, Peugeot se rozbil. To je nejpřekvapivější zpráva dne!
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    LAUNCHER: na webu koukam jde booknout jízda! :) ale musis do Amstru
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DOCKINEZ: Co tě vede k nápadu utratit peníze za MG5?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    BLOWUP: Ještě že spalovacímu autu se nikdy nemůže stát, že by přestalo startovat...

    BLOWUP: A jakou souvislost má možnost to auto vytáhnout z vlaku s tím, jestli bylo elektrický?

    Elektrický auta normálně táhnout samozřejmě jdou. A pokud to bylo něco jako že odešla 12V baterie a nešlo zařadit, tak to je úplně stejný u spalovacího, když nemáš elektriku, tak nevyřadíš na N.

    Takže historka hezká, ale nevím, o čem by měla vypovídat.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    BRETA: otazka pro koho je dotovana(třeba je pouze s nejakym paušalem pro fleety ,nebo pro taxi .. detail nevíme) jinak cena za kwh je v číne kolem 2,2kč
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PEPAZZ: Planujes ho? V EU se koukam prodavaji. Pripadne pls svezes? 😊🙏
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    BRETA: na cla zapomen to neprojde, me se super libí ten zeekr x
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DAN_F: Dougovi verim. BYD Han. Ma to sva velka pozitiva a stale i sva... specifika, jak naznacujes 😊 Pripominam, ze Cina neni jen BYD a BYD neni jen Han. Tohle je na CN nadstandard. Mmch zrovna mne se s CN delalo velmi dobre, ale jedna anekdoticka zkusenost, realne neumim posoudit.

    The BYD Han Is China’s Ultra-Quirky Take On a Luxury Sedan
    https://www.youtube.com/watch?v=UNwaeUI4IRw
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BRETA: To je právě problém s Čínou, kde jsou ty standardy o dost jiné a je to důvod, proč (minimálně v současnosti) bych se těm značkám obloukem vyhnul. A není to jen tohle. Byl jsem naposledy v Číně tak 10 let zpátky a vozili mě tam tenkrát něčím, co vypadalo jako čínská napodobenina S-Class, a i z pozice pasažéra to na evropské standardy byla fakt hrůza. Chápu, že 10 let je v Číně aktuálně věčnost, ale tohle mělo jízdní komfort evropských aut 80. let (jestli vůbec) a mám trochu pochybnosti, že se jim za 10 let podařilo překlenout tu 40.–50. letou propast.
    BRETA
    BRETA --- ---
    DAN_F: moc nechápu, proč tam výrobci nedají nějaký meganický nouzový tlačítko, i celkem triviální elektrický zařízení ho musí mít a auto to mít nemusí? asi se nejdřív musí stát nějakej průser a teprv pak se to klasicky začne řešit...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DZODZO: Díky, vypadá to, že svůj výběr MG5 ještě přehodnotím :)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    DZODZO: To je dobrý seznam, no. Nezablokovalo ten vlak ve Švýcarsku náhodou taky MG? :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: Mel bys to zacit tutlat. Nesetkal jsem se v souctu za muj zivot s tolika problemy s EV, jako se bezne vyskytuje kolem Tebe. Az v CH prijdou na to, ze ty problemy s EV pritahujes jako magnet, proste Te v CH soupnou do vezeni a "problem solved" 😄
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: tak jasne, cokoli hmotnyho podleha zakonum entropie, chape to snad uplne kazdej - pouze pokud je potrefeny elektroauto, tak tady zacnou nekteri vysilovat ze musi nutne jit o nejaky hanebny spiknuti. Twl, jak v matersky skolce.

    Mimochodem, otec pritelkyne myho syna ma nejakej hybrid od Peugeot, a momentalne po trech letech pouzivani mu kompletne odesla baterka a pulka elektroniky. Pred kazdym startem musi odklikat asi deset varovani co vsechno nesmi nebo nefunguje. Prej to pujde opravit, ale momentalne vaznou dodavky novejch baterii takze hal jezdi jen na benzin a pilne klika.
    Entropie, halt, no ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam