• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DOCKINEZ: Co tě vede k nápadu utratit peníze za MG5?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DZODZO: Díky, vypadá to, že svůj výběr MG5 ještě přehodnotím :)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    DZODZO: To je dobrý seznam, no. Nezablokovalo ten vlak ve Švýcarsku náhodou taky MG? :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: Mel bys to zacit tutlat. Nesetkal jsem se v souctu za muj zivot s tolika problemy s EV, jako se bezne vyskytuje kolem Tebe. Az v CH prijdou na to, ze ty problemy s EV pritahujes jako magnet, proste Te v CH soupnou do vezeni a "problem solved" 😄
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: tak jasne, cokoli hmotnyho podleha zakonum entropie, chape to snad uplne kazdej - pouze pokud je potrefeny elektroauto, tak tady zacnou nekteri vysilovat ze musi nutne jit o nejaky hanebny spiknuti. Twl, jak v matersky skolce.

    Mimochodem, otec pritelkyne myho syna ma nejakej hybrid od Peugeot, a momentalne po trech letech pouzivani mu kompletne odesla baterka a pulka elektroniky. Pred kazdym startem musi odklikat asi deset varovani co vsechno nesmi nebo nefunguje. Prej to pujde opravit, ale momentalne vaznou dodavky novejch baterii takze hal jezdi jen na benzin a pilne klika.
    Entropie, halt, no ;-)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BRETA: U MG ZS, čínského elektromobilu, může docházet k tomu, že přestane správně fungovat "plynový" pedál, což vede k nekontrolovatelnému zrychlování auta, které v některých situacích nelze zastavit, ani prostřednictvím brzdění, ani vypnutím auta (ani jedno v té situaci nefunguje). Video se věnuje případu, kde se podařilo auto zastavit až kontrolovanou kolizí s dalším autem. Každopádně těch incidentů je víc, viz např. https://www.reddit.com/r/MorrisGarages/comments/vtxfn2/mg_zs_ev_2021_brakes_not_working/?rdt=41531
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Custom Lock Sounds, Play your favorite games on the rear touchscreen, Rear Screen Bluetooth Headsets...

    https://twitter.com/tesla/status/1732980835740242194?s=46

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DZODZO: Uff, desny. Dekuji moc, poslu kamosovi, ktery zvazuje MG Cyberster. Ale ted to stejne spise vidi na Hyundai Ioniq 5 N, co jsem s nim mluvil minuly tyden.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    BRETA: asi to bude ta kauza s lane-assist (neviem, iba tipujem, lebo to bolo take najviac preberane), ale ma to tiez nejake svoje bolistky

    Endless problems with this terrible car | MG EVs electric cars community forum
    https://www.mgevs.com/threads/endless-problems-with-this-terrible-car.10271/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: Fair enough. Myslim ze elektrofanboy jsem tu primarne ja, ale moje ego to neurazi. EV jsou spolehlivejsi nez ICE, ale 100% spolehlive nejsou. Vzhledem k novosti EV ocekavam, ze v budoucnu budou EV jeste vyrazne spolehlivejsi nez dnes. No, nebo taky naopak, kvuli tlaku na naklady 🙄
    BRETA
    BRETA --- ---
    DAN_F: o co jde, můžu tldr? pánovi ve videu se stalo, že mu čínský auto nekontrolovatelně zrychlovalo a on musel kvůli tomu nabourat?
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: jo, a teda neslo o huckepack verlad pro nakladaky v Realp, ale o vlak kterej transportuje jenom osobaky v Kandersteg. Ale je fakt, ze oboji se nachazi v Evrope, takze by se to mohlo brat jako dukaz ze si to ti zidozednari vsechno vymysleli, aby urazili ego elektrofanboyu :o)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: ne, neni :-) Ten incident o kterem mi ta kolegyne vypravela se stal minulej vikend. Ale treba to zidozednari jenom popletli, kdo vi...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    GIOMIKY: Jak píše AXTHEB, je to iluzorní…
    Jsem v Praze už asi 15 let a měnit značky jsem nikdy nemusel, furt mám původní

    LAUNCHER: BLOWUP be like "A…a…ale ta…ta paní povídala, že to byla asi Tesla!" in 3…2…1…
    :-D :-D :-D
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    FEDAJKIN: To je dobře, protože až začnou nekontrolovaně zrychlovat a budeš je potřebovat zastavit nabouráním do překážky, ty hvězdy z EURO NCAP přijdou vhod :)
    Your EV is going to KILL YOU! Malfunctioning MG madness
    https://youtu.be/Tm3gvN3oSrM?si=tqVgmZ2EP_1HoWnz
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    DOCKINEZ: Polsko, Rakousko, Slovensko, Německo a kupa dalších...
    Jen my musime jit českou cestou slepých uliček.
    Nevím jestli to nesouvisí s tím, jak kdysi potřebovali přihrát ten tendr na SPZ jedné firmě, tak ze zakona vymysleli nejaky 3D vodoznak, ktery uměla jen daná firma (a u zelenych značek by nešel udělat, nebo tak něco)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jinak prosimvas, abych nebyl nepochopen - Jaky ma kdo rad interier je ciste a pouze jeho vec. Nejsem zadna modni policie. Ja bych jen poprosil, aby mi uz prestaly ICE kourit pod nos. Takze za me kazdy EV dobry, jedno jestli fialovy nebo sedy 😊 Naopak jsem vzdycky velmi rad, kdyz me svezete v nejakem dalsim EV, ve kterem jsem jeste nejel a date mi k tomu rychle intro co a jak vas na tom bavi. Komu by se to chtelo zhmotnit i treba z lidi co jeste neznam, budu moc rad, kdyz se u me v Pisku zastavite pri nejakem vyletu na jih 😊
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    LAUNCHER: Přesně. Zlatý pravidlo build where you sell.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BRETA: No, IMHO nebude jak by tomu ty cla dali. Protoze se to proste bude vyrabet v EU. Tzn konkretne BYD, ktery odkazujes, chysta tovarnu v HU.

    China EV maker BYD to build first Europe plant in Hungary, Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung reports | Reuters
    https://www.reuters.com/business/autos-transportation/china-ev-maker-byd-build-first-europe-plant-hungary-fas-2023-11-04/

    To je v automotive uz dekady stara strategie - kdysi JP automobilky postavily tovarny v USA, po uvaleni vysokych dovoznich cel.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: (vsichni mame deti, driv bylo vic casu a mozna i vule si cistit nejaky komplexni auto interier... nicmene to nerachtani je uzasny a slysel jsem to i v MB Sku, sorry jako)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam